Споделена история от Здраве

На 27 съм, а повече от половината ми зъби са изпадали или изгнили
Ужасно ме е срам да се усмихвам, говоря и гледам хората в очите. Не знам доколко се забелязва проблемът ми, но жестоко ме удря в самочувствието. Нямам приятел и никога не съм имала, просто защото ме е срам да ходя по срещи и се притеснявам, че може да забележат. Зъбите и косата са най-основните ми проблеми с външния вид. И, не, не е защото имам проблеми с хигиената, просто кофти ген. Родителите ми също са с много развалени зъби - и двамата. Като малка ме водеха на зъболекар, но там само ме измъчваха общо-взето. Безкрайни болки и харчове бяха по моята уста. Като пораснах се разболях от много тежка болест, заради която от много от зъбите ми останаха само корени. Надявах се някой ден да събера пари и веднъж завинаги да си оправя усмивката, но не се получи. Всички знаем как се живее с българска заплата и какво е сам да се издържаш, плащаш наем, сметки и тн. Дори за основни нужди не оставаха пари, камо ли за спестяване, и то за зъби. С времето ставаха все по-зле, аз на няколко пъти оставах без работа, което ме върна още повече назад финансово. В момента имам около десетина здрави зъба, основно долни предни, ако има дори толкова. Чудя се при кой зъболекар да отида. Имам нужда от такъв, който да не гледа на мен като на касичка, а който наистина иска да лекува. Препатила съм и от лекари, и зъболекари, досега единствено пари са ми искали, за сметка на това от нищо не са ме лекували и никога не са питали как съм след това. Твърде уморена и отчаяна съм от обирджии в бели манти. Случвало се е даже да ми се карат, че зъбите са много зле. Сякаш нарочно така съм ги направила. Разбира се, от малка специално ги развалям, за да ме болят после 20 години и да се чудя откъде да извадя няколко хиляди за лечение. :) Замислям се даже да отида в Турция. Не съм почитателка на страната, но ако там е единственият ми вариант за спасение, бих отишла.

Коментари

1.   За 7500 евро гледах с винтове зъби, цялата уста да ти направят, в Турция. Това са много пари. съветвам те да събереш малко и да се чупиш към чужбина. Там ако си пестелива, ще ги изкараш за година. Тук ако работиш за 1000-2000, ходи ги събери..

2.   Търси решението, искай оферта и събирайки парите.

3.   Не разбрах какво ще правиш в Турция?
Със зъбите е така- трябва да се подържат редовно. Иначе, че явяваш в твоето положение.

4.   Има едно предаване по БТВ "Животът по действителен случай " може да кандидатстваш и да се надяваш да те одобрят. В него специалистите от ДК ЕО Дент оправят зъбите на изстрадали хора. Аз съм доволна от тях като цяло реших си не малко проблеми, макар че за някои неща като чистене на камък да се случва да има леко претупване. Ако ти е скъпо отиваш при студентите, лекуват на символични цени, моя приятелка е доволна от тях.

5.   По-горе са те посъветвали да поработиш в чужбина с цел да спестиш по-бързо. Не е лошо като идея. В момента работиш ли някъде? Аз бих те посъветвала да пробваш с кредит. Знам, че е трудно, но това са зъби! Освен част от добрата визия те са необходимост. Според мен си заслужава инвестицията в тях. Разгледай групите във фейсбук ЕСТЕТИЧНА ХИРУРГИЯ и Без(опасна) красота, там има много хора с проблеми зъби, които са се подложили на различни зъбни интервенции унас и в чужбина. Може да ти препоръчат добри специалисти и да добиеш представа за цените. Успех и дано скоро блестиш с очарователна усмивка!

6.   В Медицинска академия в София студенти работят по проблемни зъби без пари