Споделена история от Здраве

Как да стана стерилна без операция
Колко аборта трябва да направя, за да нямам никога деца? Страх ме е от операция и затова реших да правя аборти, за да стана стерилна. Вече имам 1 аборт, издържах болката след него, но операция няма да издържа, при нея се получават и инфекции и кървене. На 22 съм, ако има значение. Трябва да се направи възможно най-скоро, след време се местя в държава, в която са забранени абортите и много ме е страх, а мразя кондоми, от хапчетата надебелявам и има други странични ефекти.

Коментари

1.   Повръщам от такива теми, че и ми е малко тъжно...

2.   Чрез лапороскопска операция (безкръвна) може да ти "вържат" тръбите и няма да забременяваш.
Става буквално за ден а следващият си у дома си без болки и белези.
Това да правиш аборти е много опасно. Проучи и попитай гинеколог за тази операция.

4.   Надявам се това да е някаква фейк-тема, провокация. Отказвам да приема, че има толкова тъпи и безотговорни най-малкото към собственото си здраве хора

5.   Има различни таблетки автибебе. Има жени с много аборти и пак забреминяват. Ней-добре поговори с гиниколог и психолог.

7.   Ег@ти глупостите! Ти нормална ли си изобщо? !
Ами ако на 32 ти дойде друг акъл и започнеш неистово да искаш да имаш семейство, деца и всичко останало, като всеки нормален човек, тогава какво ще правиш? Какви операции, какви 5 лева? Хората по 1-2 апартаменти пари дават, за да имат деца, след като се установи, че не могат да имат, тя - здрава, права, фертилна, решила зорлем да се бастиса!
На такива, като тебе, трябва да ви се ОТНЕМАТ ТЕЛАТА, и да ви се дава някаква магарешко тяло, дето по цял ден конете и магаретата да го лупат, а телата ви да се даряват на нормални жени, които искат да имат деца...

8.   Няма да стане така.
Ако забременееш, се прибери в България и направи аборт ако искаш, не е много сложно.

9.   Ти в ред ли си? Толкова ли не ти пука за здравето ти? Или си живяла в гората и нямаш никаква здравна култура?
Вземи си сложи 1 спирала, толкова ли е сложно? Има едно лекари, наречени гинеколози, такива неща се обсъждат с тях. Какво значи "няма да издържа операция"? Ако мислиш, че абортите са много щадящи, дълбоко се лъжеш. Могат да ти завържат тръбите, макар че на 22 е безумно подобно действие.

10.   Авторке, имаш нужда от психиатър.

11.   Глупава ли си или те бие сачмата? Що за адска простотия. Някой насила ще те води в тая държава явно - проститутка ли ще работиш?

12.   Авторке, ти добре ли си?

Абортът е убийство и е много тежък и ужасен грях! - с който прогневяваш Бога! А много е страшно за човека да стане враг на Бога!

Решението е да се покаеш от цялата си душа и сърце за този(и за всичките си грехове) да се изповядаш(пред православен свещеник) и никога повече да не правиш аборт!

п. с. Ако не си православна християнка - първо приеми Кръщение в православната църква!

13.   Психиатър ти трябва не стерилитет.

14.   Отивай да живееш в манастир.

15.   Дръж краката затворени.

16.   Лелее, голяма разпоретина ще да си, щом имаш толкова много аборти още на 22...

17.   Момиче половата ти система не е само за размножаване, а хормоните са важна част от организма ти. Защо искаш да си стерилна?

18.   По-голяма глупост не бях чела.
В болницата срещнах ромка с 25 аборта, беше доста за 25-тия.

19.   Проститутка ли ще ставаш? То и да не можеше да раждаш, не ти ли е гнусно Без презерватив с непознати? Те хората ти го казаха. Психолог! Ако ставаш проститутка, няма да те съдя, но го прави с презервативи и се спри вече! То дори не е толкова за раждането, а че може да хванеш болести като спиш с много хора. Някои жени какво ли не биха направили че да имат дете, а ти на 22 ГОДИНИ... нещо не си добре.

20.   Авторката

Майка ми е забременяла със спирала. Хапчетата имат много странични ефекти. Имам достатъчно здравна култура да знам тези неща, а каквото не знам нали затова пиша, за да науча, няма срамно човек да пита. Аз съм на 101% сигурна, че не искам деца, няма да съжалявам за нищо, за вас може да е глупост, но не ми пука, няма вие да ми гледате и плащате за детето.

21.   И имам само един аборт, вие четете ли изобщо? Имам съпруг, изобщо не съм разпоретина, кой знае коментиращият колко бройки има и съди. По-голям грях от аборта е това да родиш дете и да му дадеш лош живот, да не му дадеш добра грижа и истинска любов, много деца по света са така. Аз направих аборта когато беше на 4 дни, то дори не беше човек още, знам каква болка е аборта, защото съм го преживяла, около седмица някъде ми течеше, не можех да ходя, имах контракции и го издържах, сега седя и пиша тук жива и здрава, но операция ще е по-лошо.

22.   Смени дупките и няма да забременяваш. Ако искаш да си щадиш задника, виж за какво служат спиралите.
След като си българка, в която и държава да отидеш, винаги можеш да св върнеш тук и да направиш аборт.

24.   Позната австрийка е това положение. Била сигурна, била убедена в същите тъпотии от "новата епоха", веганка, полиамористка, имаШЕ и официално гадже... изостави я внезапно... тя гони 40-ка... Темата с децата е табу за нея - идва по 3 в годината до Виена да си види малките племенници, наскоро се роди и бебок, та са съвсем малки, вътрешно обожава децата, и с половин уста ми е казвала, че съжалява за стореното. Идва от много разтурено семейство - баща ѝ точно няколко пъти (poliamorie) се е женил, последната му жена е около годините на познатата ми... та, зсмислете се дали причината всъщност не е в детството Ви, защото е почти сигурно, че е там и потърсете терапевт, но толкова крайни решения не взимайте!

25.   И защо трябва да си стерилна? Просто се пази? Защо искаш да разрушиш здравето си

26.   Авторке - посъветвай се с доктори, защо питаш тук?

Нали виждаш, че Ганьовците най-много да ти четат морал.

Посъветвай се със специалисти - няма да ти вземат пари за консултация и ще ти помогнат да изберете правилната процедура.

27.   Авторке, какво значи странични ефекти, има различни таблетки анти бебе, аз взимам и нищо не чувствам. В момента по мед. причини дори нямам 7 дни промеждутъка, а ги взимам без прекъсване и дори и цикъл нямам. Не сме 60 те години на 20 век.

28.   А съпругът ти какво мисли по въпроса? Ако утре се събудиш с друг акъл, връщане назад няма

29.   Така... да започнем от там, че абортът също е операция. Значи нямаш проблем да правиш 10-20 или повече аборта, но имаш проблем да направиш една операция? ! Отделно, сега си на 22 и не ти се занимава с деца, обаче дали ще мислиш по същия начин след 10 години. А и дори да е така, в 21 век има толкова много начини да се пазиш хапчета, спирали, презервативи, гелове... вместо безвъзвратно да си съсипеш здравето, защото една такава операция сериозно ще ти обърка хормоните, поговори сериозно с лекар и заедно решете, кое е най-доброто за теб. Повярвай ми, операцията и абортите не са! Предполагам, че се имаш за образована млада жена, така че моля те не действай като някоя необразована от маалата. Защото някой ден, когато имаш много здравословни проблеми горчиво ще съжаляваш за тия глупости!