Споделена история от Здраве

Как се почистват вътрешно вагината и ректума
Как се почистват вътрешно вагината и ректума? Търся информация и не намирам това, което ми трябва нито в нета, нито при лекарите, нито в аптеките. Моля, хората с мнение, че това са самопочистващи се зони, да се въздържат от коментар. Устата вкл. гърлото, ушите, носът вкл. синусите, също са самопочистващи се зони, но ако ние не ги почистваме, знаете какво става. Така че, бих се радвала някой да има адекватно мнение как се почистват вътрешно вагина и ректум, така както се почистват чето уста, нос, уши, т. е. говоря за почти ежедневно или ежедневно почистване. Благодаря!

Коментари

1.   И какво става, ако човек не си почиства синусите? И още повече - как го прави? !?

Младенов е бил прав... танковете са били по-доброто решение...

4.   Вагината и ректумът се самопочистват и това е факт. По принцип можеш да си правиш клизма или вагинален душ при нужда и/или по лекарско предписание, но не ежедневно, защото нищо друго няма да постигнеш, освен че по този начин ще унищожиш полезните бактерии, които се намират там и които поддържат здрави тези зони. Във влагалището, например, има колонии от лактобацили (млечно-кисели бактерии), които пазят здрава тази чувствителна зона и поддържат определено рН. Всяка намеса под формата на душове (освен ако не е по лекарско предписание), ще доведе до сериозна вагинална дисбактериоза, течения, сърбежи и податливост към възпаления.

5.   Стига вече с този анален секс, вреден е разберете го, после ще ходите по проктолози!

6.   Тялото си има естествена микрофлора, която ако бъде нарушена води до редица проблеми. Много често именно в стремежа си да поддържаме хипер добра хигиена сами си докарваме проблеми.
Дадените примери говорят за доста ниска здравна култура.
"Устата" не се самопочиства, ние имаме тази грижа, за да не внасяме бактерии, с които да нарушим естествената си среда в организма. С ущите и носа е същото. Дори хората, при които ексудатът от ушите е по гъст или не изтича правят промивки, ползват спрейове, но абсолютно не ежедневно.
Аналогично е и с интимните зони. Достатъчно е ежедневно старателно външно измиване с подходяща козметика. Започне ли да се промива влагалището или да се правят клизми ежедневно средата става още по-податлива на бактерии от всякакъв вид. Лечението после е упорито и продължително.
Не си играйте със здравето си. Природата го е измислила съвършено, ние просто имаме грижата да поддържаме онова, което е видимо!

7.   До 5. Изобщо не става въпрос за почистване след секс, а още повече за почистване след анален секс. Изобщо не се и сетих за почистване след секс, а просто за почистване. Авторката

9.   Авторката е пълен профан! Само проблеми ще си навлече, но щом иска:
1. Анал - клизма (продава се в аптеката)
2. Вкагалище - розалгин (продава се в аптеката) - Прави се рядко и задължително обули гинофилус (аптеката)

Щом търсиш такава информация, най-вероятно имаш инфекция. Залагам на гъбички ако си пиша антибиотик-ходи при лекар за антимикотик.

11.   Ректумът се измива с хладка вода, външните полови органи със хладка вода или подходящи измиващи гелове, вагината не се мие от вътре, тя се самопочиства.

12.   До 9. Напълно здрава съм. Вие само при инфекция ли си миете устата?

13.   Номер 9
Не е същото!!!! В устната кухина има остатъци от храна в междузъбните пространства, което предразполага за развитието на патогенни бактерии, а във влагалището има естествена микрофлора, която предпазва. Ако имате дисбаланс в нея, в следствие на прием на антибиотици или механично промиване ще усетите сърбеж, парене и може да се достигне до инфекция.

Колкото за ректума … би трябвало всеки ден да се миете с вода и сапун след изхождане, вие не се ли? !

А дори и в устната кухина ако прекалите с миенето и жабуренето с Еудрили и тем подобни ще развиете кандидоза (гъбична инфекция в устната кухина), тя се получава, защото всички бактерии са убити в устата, а точно бактериите потискат разрежа на гъбичките. Вижте снимки на кандидоза в устата в нета.

Няма крайност, която да е полезна. Точка 2 в горния ми коментар е само ако вече имате дискомфорт във влагалището, в противен случай ще съжалявате.

Аз съм медицински специалист!

14.   Авторке прочети физиология на женски полови органи! Това е фундаментално познание за всяка жена, която не иска да страда.

15.   Къпи се често и не занимавай хората с простотии!

16.   До 13, ректумът не се мие със сапун! Само с хладка вода!