Споделена история от Здраве

Тънък глас
Здравейте приятели, аз съм мъж отдавна преминал 40-те, но с напредване на възрастта, като че ли гласа ми изтънява. За някои може да прозвучи смешно, но мен адски много ме комплексира и в компания не смея да се обаждам.

Ако някой знае дали се дължи на хормонална основа и дали има някакво лечение да пише, ще съм много благодарен.

Коментари

1.   За жена тънък глас е идеално и е адски секси! Не случайно най-ценените певици са супранотата.

Виж, за Симеон Дянков - не е... :)

2.   Горе главата господине не е причина да се чувствате зле само, защото имате тънък глас. Говорете си спокойно в компания. Не гласът ви прави мъж, a характера.
младеж на 23

3.   От възрастта изтънява - при едни по-рано, при други по-късно - и да, има връзка с хормоните.
Тъй като наскоро четох нещо невероятно интригуващо за тиквените семки - вече няколко пъти ги споменавам в този форум, а сега може би е най-удачния момент.
Може би не сте чували, че има връзка между хормони, простата, сърдечносъдови заболявания и пр.
Лекарите са открили толкова невероятни качества на тиквените семки, което позволява да се нарекат с право истинско лекарство.
Механизмът, по който действат например върху простатата е забележителен. Най-напред увеличават тестотстерона в тялото, но не този "тестостерон", който разболява простатата и причинява косопад, инфаркт и т.н! А истински първокачествен тестостерон.
Дефектният тестостерон, наречен дихидростерон или нещо подобно е този, който води до страшни отклонения в здравето - а организмът го произвежда, когато не достига истински тестостерон. Това е и причината мъжете масово да заболяват от простата и куп придружаващи заболявания - именно снижението на тестотстерона отключва дихидростерона и това хем ги прави недостатъчно мъжествени, хем вреди.
Така че ако суровите тиквени семки станат редовна част от вашето меню - ще върнете доста часовника назад. Според мен колкото повече, толкова по-добре. 100 г. на ден минимум. По пазарите 1 кг. белено сурово семе е 12 лева.
Смилате с кафемелачката без термична обработка и разтваряте в кисело мляко и вода. Много е приятно на вкус.

Пишете в Гугъл Тиквени семки и ще видите какви чудеса ще намерите на много места - допълващи се една друга статии.

Има още много храни, които имат участие в производството на полови хормони - неподсладен сусамов тахан е вторият в класацията. И още - витаминозна храна, без да прекалявате с изкуствените витамини. Най-много витамин С се съдържа в шипките и чушките.
Физическите упражнения също подмладяват организма, защото стимулират половите хормони.

4.   Номер 1 - за жена е секси богат мелодичен плаващ от средно дълбоки до нежни тонове глас, но не писклив.
Неслучайно твърде малко хора могат да изтърпят бебешки плач или превзет гласец на млада дама - звукът много силно наподобява крясъците на приматите - това е бил замисълът на природата - да предизвикват тревога и да не могат да бъдат изтърпяни.
Така сме устроени, че се опитваме да спрем тези звуци, иначе бебетата щяха да бъдат оставяни да реват и щяха да умират от глад.

А авторът на темата да не се засяга, нито един тънък мъжки глас не може да стигне чак такива висоти. На мен даже ми е симпатичен такъв глас, когато усетих такива наченки в гласа на моя съпруг - мигом ми се стори по-близък, защото ми напомни на баща ми.

5.   Послушайте съвета на 3. В Русия има много по-малко рак на простатата, защото там тиквеното семе е част от кухнята.
Добре е за простатата, но за пръв път чувам, че и за тестостерона, при положение, че този полов хормон се пройзвежда в тестисите.

Авторе, честито - ти караш мъжката критическа. Случва се на 15% от мъжете и е тема-табу. Гласът е при теб, но намалява и либидото, интересът към жени като цяло, депресираш се, намалява желанието към чисто мъжки хобита, нараства желанието да си стоиш у дома, да караш предпазливо кола.
Отиди при ендокринолог и си измери тестостерона.
Лечението на мъжката критическа е лесно и много важно, защото скъсява значително живота, увеличава се вероятността от сърдечни болести, а и кой мъж не иска и на 40+ да може да е мъж в леглото?
Бие се инджекция тестостерон веднъж месечно и си ти.
Това е лечението. Една проста инджекция веднъж месечно.
Женската критическа е къде-къде по-сложен процес, а и засяга 100% от жените.
Хайде, приятно лечение. (и гласът ти ще стане нормален)

6.   От Автора до 5
Мисля, че тестотеронът ми е в повече, но както и да е... Спортувам, ходя на фитнес, общо взето изглеждам добре за годините си и едва ли е това причината, която изтъкна.