Споделена история от Здраве

Ендокринолог или друг специалист
Здравейте от около 3 месеца имам страшно обилен косопад. Както при къпане така и при сресване. Буквално пада може би 1/4 кичур на всяко къпане. Което за мен е ужасно много.
Какъв специалист да посетя ендокринолог или друг. Едни ми казват да посетя ендокринолог друг ми казва дерматолог. Нямам идея как са ми хормоните защото не съм ги изследвала от около 4 години вече което не е никак малко време. Иначе не приемам никакви хапчета или витамини в момента.

Коментари

1.   1. Личен лекар с искане за направление за клинично-лаб. изследвания, които може той да пусне по здравна каса искане за направление за ендокринолог.
2. Запазваш час при ендо.
3. Докато чакаш часа за специалиста посещаваш лаб. и пускаш изследванията по направлението от личния допълнителни, които да платиш - вит. Д. Не си напомням кои точно минават по каса, но гледай да имаш желязо, феритин, Тжск, пакет щитовидната жлеза- ТСХ, Фт3, Фт4, Мат, Тат, кортизол, полови хормони.
4. Пиши резултата тук.
5. Косопадът може да има различни причини.

2.   Според мен трябва да посетиш дерматолог. Да, може да е от хормоните също, но дерматолога ще прецени и ако е нужно ще те насочи към друг лекар.

3.   И аз имам същия проблем от април месец имам страшен косопад, спомням си че ме валя дъжд и ми намокри главата, от тогава направо ме е страх да се реша или къпя. Какви ли не козметики напазарих без ефект....

4.   Би ли сподели какви хапчета и витамини ползваш?

5.   Иди на ендокринолог.

6.   Няма как да знаем с категоричност, затова започни все пак с ендокринолог, за да провериш щитовидната в какво състояние е. Дори и да не се установи проблем е възможно някои витамини да са ти с ниски стойности, което също може да води до жесток косопад.

7.   До номер 4 от авторката. Както съм написала и в историята в момента не приемам никакви добавки или витамини.