Споделена история от Здраве

Кафяви петна по тялото
От 4 години ми излизат по тялото на различни места, кафяви петна, има периоди в които нямам, предписаха ми едни мазила да се мажа и наистина ми изчезват, но въпроса, защо се появяват и то по слабините, сега имам по врата, срам ме е да се съблека пред някой за да не ги види. Дали влияние имат сезоните за това или липса на витамини, ако някой знае нека ми пише. Мерси предварително :)

Коментари

1.   А какво го водят, пигментация ли? И с какво се мажеш?

2.   Ами ходих на кожен лекар, каза ми че имало 3 вида петна които излизат, но много не обясни защо, било нормално разбрах, но на мен не ми изглежда така. Били червени, кафяви и бели петна. Имах бели трудно изчезнаха, даже бяха ми казали че нямало лек за тях, че не вярвам и много на доктори. Иначе ги мажа със Тинктура Кастелани и със едно кремче Ексодерил и си изчезват, но така и не знам на какво се дължи, дали е на някои храни, все пак да си знам :)

3.   Вероятно се касае за разноцветен лишей - питириазис верзиколор

4.   Да вероятно е това разноцветен лишей.Аз имах миналото лято, след 1 година пак се появи.Не знам причината, но се лекува с бифунал крем и тинктура кастелани

6.   Аз ги мажа с Антимико - Бета. Найстина изчезват за кратко време , но след това пак се поевяват. Незнам защо така се получава ??? :-(

7.   Пичове може ли някой да се снима да ми покаже какво е петното защото и аз имам на корема ???

8.   Някой, може ли да се снима , защото и аз имам такива работи ? :(

9.   И при мен е същият проблем с тези петна. Днес ходих на лекар и той ми обясни, че това са гъбички които живеят в организма на всеки, но при благоприятни за тях условия те се размножават и се образуват тези петна. За съжаление, няма нещо което да ги убие, а тези мазила които са написани и по-горе само ги вкарват в нормалната им граница. Който ги има ще си живее с тях, за съжаление :(

10.   Здравейте,
аз имам същия проблем но при мен са само кафяви иии имам тук таме кои по малък-друг по-голям и наистина ме е срам да си свалим тениската, което е неприлично за момче на 19 години :( ще помоля ако някои знае как се лекуват, да сподели.
Благодаря предварително!

11.   Прочетох в един медицински саит че може да се лекуват с ЗЕХТИН И ЛИМОН.2 супени лажици зехтин се разбъркват с сока на един прясно изцеден лимон ии се третират докато не изчезнат на ден се мажат по 2пъти наи много! и всяка вечер по 1 горещ душ,лично на мен ми помогна и се скриват но трябва постоянно наблюдение !

12.   Съпругът ми има(-ше) такива петна от 5 години поне. Тогава ходи на лекар, изписаха му някакви мазила, маза се половин година и нищо. С времето се появиха и нови петна, старите се увеличаваха, изглеждаше сякаш няма спасение. Преди около две седмици му хрумна да се цапа с едно домашно мазило, което бях правила по друг повод и сега петната почти не се забелязват. Нямам точни пропорции за мазилото, така че ще дам само съставките и технологията.
Взима се прополис, слага се във фризера да замръзне и после се натрошава. Загрява се чист зехтин до завиране и в него се прибавя прополиса. Мъничко повира, сваля се от огъня и се прецежда. След като изстине се сгъстява и добива кремообразна форма.
Забележки:
1. Съдът, в който правя процедурата после няма изчистване, затова използвам стари метални кутии от кафе.
2. Мазилото също доста цапа.
3. Чудото е много ефикасно и за други проблеми. Научих го преди години, докато кърмех. Помогна ми като магическо за разранени зърна. Наскоро пък спрях избиващ херпес с него.

14.   Здравейте ходих на плаж изгорях и ми се появиха кафяви петна по раменете какво да правя?

15.   Здравейте! Детето ми има същият проблем с тези кафеви петна. То е на година и четири месеца. Ходихме при дерматолог и ни предписа някакво правено лекаарство ( не помня как се казваше мазах го по 3 пъти на ден ), избледняха и до там и още едим крем, с който го мазах само веднъж вечер ( Локоид Липокрем 0, 1 % ) и както казах само избледняха и там. Кажете ми какво да правя с тези петна на детето ми.

16.   На мен ми излиза всяко лято от прекомерно изпотяване
този разноцветен лишай
единственият лек е морето
изчезва за няколко дни
къпеш се в морската вода и се печеш на слънце
помагат и калните бани с черна морска кал и луга

17.   При мен от два месеца се появияват кафеви като ражда петна по кожата на ръцете най интерестното е че се трият с вода и сапун но на другия ден пак се появияват на същите места от какво ли може да е :(

18.   Незнам вашите петна какви са, но моето е едно обаче е точно в десетката междо очите. Няма махане- есента намалява, а лятото става по -голямо и по тъмно. Мазах го с различни мехлеми и няма никакъв ефект. Казаха ми, че слънцето му влияе и е така. Лятото става по-голямо и доста тъмно кафяво-ужас, но какво да се прави ще ходя на дерматолог за нов мехлем и дано да има ефект...
Успех на всички като мене. Чувам, че доста хора почват да се оплакват с такова проблеми...

19.   И аз имам мисля, че е нещо с кръвта но не съм сигурен. Би ли ми казал с какво ги маза ти, благодаря ти.

20.   Синът ми миналата година беше с разноцветен лишей и доктора му предписа хапчета, които пи 4 седмици по 1 хапче на седмица и се маза с шампоан, , Кетозал". От това целият му гръб се изчисти. Сега забелязах две нови петна и мисля да вземем пак шампоана да се маже за да не се разпространят.
Все пак трябва да се назначи лечението от дерматолог. Според мен най-ефективни са хапчетата. Шампоанът е противопоказен за деца под 12 години. Надявам се да помогна на някого.

21.   Как се казват хапчетата които е приемал синът ти?

22.   Аз имам същите проблеми от 10-12год. няма лечение само може да ги скриете за известно време, но няма да може да изчезнат!! Всичко съм пробвала и антимико бета и низорал(шампоан и мазило)и GinGira cosmetics и топ и крем гел, и флуконарол и морската вода няма лечение... просто свиквайте с мисалта че цял живот ще ги имате и постоянно ще сте със разни мазила и памуче!!!! Важно е да ги хванете на време за да не се разпространяват!!!

23.   Здравейте, аз съм на 11 години и имам голямо, кафяво петно на гърбба. Днес го видях. И се га търся разни отговори-какви са тези петна. Смятан утре да отида до аптеката, за да ги премахна по-бързо-не искам да се разпространяват!!

24.   И аз имам разнноцветен лишей, ходих на кожен лекър, предписа ми са е2 вида хапчета, 1 мазило и шампоан : Panthenol forte те са 60 хапчета всеки ден по 1, за 2 месеца е лечението; Флукорик 150 мг. по едно хапче на седмица се пие- 8 седмици струва към 5 лв; мазилото е Певарил по 2 пъти на ден се маже струва към 10 лв;е шампоан Низорал но може и друг само да е пак против пърхут с него се сапонисвате до кръста след като се изкъпете седи се 5 мин. и се измива, това го правите 5 дена всеки ден, после 2 пъти в седмицата. Струва към 17 лв., а хапчетата Пантенол форте са 14 лв. , абе ощо към 70/80 лв пффф много са скъпи, но няма на къде :) лечението е 2 месеца. Аз се лекувам точно месец и все още нямам резултат, но доктора ми каза, че от един месец лечение няма да стане, но съм сигурна, че след месец ще минат. Този лишей се получавал от стрес, от потене, от влага, от слаба имунна система. При мен се е поличило точно от тия неща. Ходих при специалист от Варна съм, при д-р Томов бях - слави се с голямо име, прегледа ми струваше 30 лв понеже съм без осигуровки.... за 10 мин. преглед 30 лв ма кво да правиш :)) Дано помогна на някой :)

27.   Аз също ги имам тези петна, бели и кафяви. На мен ми помага един шампоан против пърхот, Селсън блу. Сапунисеам се с него около седмица и петната изчезват. Много е ефикасен, поръчвам го през интернет. След терапията с шампоана нямах петна около 2 години, но след първия плаж отново се появиха. Смятам, че прекомерното излагане на слънце влияе за появата на тези гъдини.

28.   пробвайте с Джин Джира спреи помага но после пак се появяват трябва постоянстви... аз имам кафяви петна около слабините и едната подмишница

29.   Аз имам такива кафеви петна по тялото, които мн бързо се разпростаняват. На мен ми излизат всяка година пролетта когато се затопля времето. Мажа се с Антимико бета и едно кремче и минават за 4 5 дни, до сдващата пролет. Хронично е.

31.   Panfungol гел и крем. Гелат е преди баня нанасяте върху засегнатите очастаци преседява около 10минути и под душа, след това със крема. За две максимум три процедури забравяте за петната завинаги. Само незнам дали го има в БГ аптеките, на мен един колега ми го даде от испания го взимал цената на двете мазила беше 6 евро