Споделена история от Здраве

Страшно много се притеснявам
Леле, не знам какво ми става. значи в началото на есента започна да ми капе косата. Ок, помислих си, че е от сезона, но това продължи... до днес. преди няколко часа се къпах и забелязах колко косми падат от косата ми. и не е само от нея, а и от... ъъ там долу.
Не знам дали е от пубертета, възраста ми или нещо друго, но много се притеснявам. Не искам да казвам на баща ми (родителите ми са разведени и аз живея с него) мн ми е неудобно, за това искам съвет от Вас.

пп: на 12 съм... ако има някво значение. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Пич не мисля че това нещо трябва да бъде скривано ако ще и с бабаси да живееш аз от началото на лятото имам косопад имам 2 петна отзад и едната вежда ми е няма и до сега живея така правил съм всякакви иследвания за ВСИЧКО и всичко е ок!!! Но започнаха сливиците да ми се подуват и сега на своя глава ще ми ги манат чувал съм че и от сливици може да е, по принцип се търси огнище за косопада ако е алопеция мисля че се наричаше ако не огнище вътре в теб то притеснение, стрес и т.н. може да е от раздялата на ваще зависи кога е била поговори с РОДИТЕЛИТЕ ТИ това не е за ден или два!!!!!!!!!!!!!!! УСПЕХ искрено ти пожелавам. А и аз съм на 17 може да е и от побертета но нищо не се знае дори и с иследвания.

2.   Иди на лекар преди да е станало късно. Това не е шега работа.

3.   Здравейте,
Явно има някаква причина, но трябва да стигнете до същността на проблема с помощта на лекарите. Разбирам колко ужасно е това. Едно безкрайно висене пред кабинети, харчене на пари за изследвания и лекарства, губене на време.... Но може да се окаже, че има проблем, който не е за подценяване.

Причините могат да са от различно естество - нарушен хормонален баланс - проблеми с ендокринна система -щитовидна жлеза, надбъбречни жлези, хипофиза, епифиза, полови жлези.

Може да свързано с проблеми в храносмилателна система - състояние на черен дроб, стомах и черва, жлъчка.
Може да свързано с анемия - намалено серумно желязо.
Може да е свързано с небалансирано хранене и оттам някакъв дефицит на витамини и микроелементи.
Може да има някакъв възпалителен процес, който да е хронифицирал някъде - примерно зъби, сливици, синуси и т.н

Може да е нещо банално и упорито - свързано с някаква микоза. Може да е свързано със стрес и състояние на нервната система и психиката......
Къде е истината? Не бихме могли да отгатнем.
Явно консултация с личния лекар е задължителна.
Освен това, ако имате допълнителни въпроси, регистрирайте се в някой специализиран сайт и направете онлайн консултация. Един от тези сайтове е следният:
http://www.pramed.com/ipb/index.php?showforum=13

4.   Препарата ПАНТОГАР капсули се препоръчва за косопад с неизяснени причини, както и за подобряване структурата на косъма. Струва около 40 и няколко лева.