Споделена история от Здраве

Мазна кожа на лицето
Момиче съм на 13 години. Проблемът ми е там, че кожата на лицето ми е много мазна. Когато се изкъпя ми става много хубава и гладка и не е мазна. Но на следващия ден направо като си пипна областа около носа пръста ми лъска... (съжелявам, че се изразих така :D). Много ми е гадно... някой може ли да ми обясни дали е възможно да ми се появяват пъпки от мазната кожа на лицето ми (аз имам малко пъпки по лицето) и да ми каже как да си оправя кожата? Не искам "бабини" рецепти, искам нещо за мазане примерно някъкъв крем?? Благодаря предварително! (:

Коментари

1.   За твоята възраст е нормално кожата да се омазнява по-бързо, заради хормоните. Но си има и хора с мазни кожи, които са си така до доста голяма възраст. Това си е индивидуална особеност както гъста или рядка коса и т. н. Хората с такъв тип кожа трябва да полагат повече грижи за лицето си. Да ползват специални скрабове за лице, лосиони, специални сапуни и кремове. Хигиената е от съществено значение!!! Тази кожа обикновенно е с по-широки пори и често излизат пъпки, но когато полагаш грижи няма да е голям проблем. Не искаш бабини рецепти, но продуктите в аптеките дори и за мазна кожа са си мазни. Натроши си един аспирин в малко в сапунена вода в една чашка и обтривай лицето с памуче потопено в тази кашичка. Постой така 15-20 минути. Ефекта е моментално след измиването! И да добавя едно предимство на мазната кожа - няма бръчки!!! Успех!!!

2.   Иди до аптеката и си вземи почистващ гел за лице третирай лицето сутрин вечер и гела ще нормализира мазнината на кожата.

3.   Препоръчвам обикновени кестенови трици "Клеопатра"-струват 60 ст. и съм изключително доволна от тях. Ти си в пубертета, така че е нормално кожата ти да се омазнява бързо. Моя съвет е да внимаваш с козметиката, която ползваш и с кремовете, които ти препоръчват. Именно затова не смея да цитирам марки и видове, просто препоръчвам българските трици, които споменах. Ако не помогнат, няма да навредят.