Споделена история от Здраве

Шум на сърцето?
Здравейте, ходих на преглед и ми откриха уж... шум на сърцето. Не знам как се открива така само със слушалки, но да кажем че е така.

Ще ходя на кардиолог скоро, обаче нямам представа какво представлява тоя "шум" и как се лекува. Може ли някой да сподели опит, или поне да ми обясни какво е това и опасно ли е? Страдам от едно ежедневно замайване и лекарката твърди, че може би това е причината, но аз не съм сигурен. Дайте мнения, моля. :)

Коментари

1.   Сърдечен шум

Детето ви расте здраво и жизнено, но при контролен преглед в консултацията, в детската градина или в училище ви съобщават, че то има лек шум на сърцето. Не се шокирайте, шумът още не означава сърдечен порок. До 50% от децата в определени възрастови периоди имат лек, невинен сърдечен шум, който се нарича още и физиологичен. Получава се при бързото израстване на сърдечния мускул. Дължи се на несъответствието между сърдечните отвори и силата на кръвния поток. Клапите не успяват да нараснат достатъчно бързо и да се затварят добре. В резултат на това се „връща“ кръв при свиване на мускула и се получава лек шум. Тези шумове се засилват при повишена температура, когато се ускорява сърдечният кръвен поток.
Шумовете не са постоянни, затова един лекар ги чува, а друг – не. Ако лекарят не е сигурен или пък иска да ви успокои съвсем, ако сте настоятелна, той може да изпрати детето за електрокардиограма или за ехокардиография, където ще ви кажат окончателно дали всичко е наред. Невинните сърдечни шумове изчезват най-късно в края на юношеската възраст.

2.   Нищо ти няма, просто се чудят как да ти смъкнат повечко пари, без въобще да им пука за здравето ти. Отиди на лекар, но първо снеми малко информациика от нета за "проблема" си и като отидеш още преди да почне да те преглежда просто в подготвителния анамнестичен разговор вметни две три специфични за проблема думи и ще видиш като разбере, че имаш представа за какво става дума, как ще открие или нищо или незначителен проблем, който не трябва да те смущава. Живей щастливо. Животът е един, но ако го изживееш както трябва е достатъчен.

3.   Еми не искам да Ви плаша, но сърдечен шум първо се открива с преслушване и второ може да е доста сериозна патология. Най-често става въпрос за клапни увреди, което може да обеснява замайването. На колко години сте и разболявалили сте се някога от сериозна бактериална инфекция, зъбно възпаление, боляли ли са ви ставите?

4.   Изследвай си щитовидната жлеза! На мен също ми откриха шум на сърцето и постоянно бях замаяна и изморена, получавах и сърцебиене - оказа се Хашимото - болест на ЩЖ

5.   Със стави и зъби не съм имал проблем. Иначе съм млад на 21г. съм... А ако има нещо, лекува ли се?

6.   До Автора, да - ако е клапата се прави операция, която се повтаря всеки 10-20 г.
Една моя позната я оперираха в Берлин, 8 часа, накрая стоя 3 дни в кома, не можа да се събуди от упойката. Сега е Ок, но се възстановява. Е, тя е почти на 50, но от малка ? правят операции.
Не се шокирай, остави се на лекарите да кажат, каква е диагнозата. Дори при белодробни проблеми се чува такъв шум... Стига чети форуми, само лекарите ще ти кажат!

7.   Авторе №2 съм разбери, че всичко се "лекува" щом си готов да даваш парички всичко се лекува дори и здрав като скала да си пак ще те излекуват. Върви при друг специалист и поискай само консулт, не си играй със здравето и живота, те не се намират на улицата. От известно време моя позната си лекува зъбите и й обяснявам, че зъболекаря я лъже едва днес друг специалист и го каза същото в момента е бясна. Според лекари аз можеше да остана без деца, а сега имам доста такива. Бъди здрав и живей щастливо.

8.   Автора: Номер 2 така е... за това отивам при специалист кардиолог, който да определи дали това е верно. Лично аз нямам никакво доверие на личната и ще я сменя. Иначе е напълно вярно, че все ще намерят как да ти взимат пари.

9.   Авторе аз съм номер 3 шум на сърцето е клапна увреда-най вероятно е стеноз. Това бавно и монотонно скапва сърдечния мускул и може да доведе до сърдечна недостатъчност и смърт. Отиди на ехокардиограф-там ще се разбере всичко.

10.   Ще отида съвсем скоро... дано не е нещо сериозно, че чак смърт... дано не се стига до там. Разчитам на непрофесионализма на лекарката, дано се е объркала. А и четох малко за проблема някои хора твърдят, че си отминавало.

12.   здравей аз съм на 33 години и също съм със шум на сърцето остановиха ми че мястото което се събира кръвта вв сърцето е с 4 мм по тясно от това на нормалното сърце и затова се появява шума но това нее опасно ако си пушач като мен пробвай да поемеш 10 пъти последователно и бързо въздух ако се замаеш това означава че замайването тие от цигарите защото никотинат не позволява достига на достатъчно количество кислород във мозъка и той е свикнал с това и когато поемаме дългоко въздух му подаваме се едно двоина доза за това се получава и световъртежа, ако не си пуша4 значи проблема ти е в шийните прешлени прегледай тях. при проблем със сърцето чустваш внезапна умора и посичане на краката. надявам се да съм ти била полезна. ТАНЯ