Споделена история от Здраве

Диагноза - букет от невротични симптоми
Кажете има ли някой с моята диоагноза - букет от невротични симптоми?

Тоест: депресия, социална фобия, хипохондрична депресия и други. Наричат състоянието ми в Америка - Бордерлайн или Гранично личностово разстройство. Гранично е, защото симптомите ми приличат хем на тези на шизофрения, но не е това и на други, но без да са наистина тези заболяввания.

Пих антидепресанти, но те само ме карат да се чувствам по-спокойна, но депресията ми не изчезва. Плюс това имам сериозна социална фобия, която ми пречеи да общувам нормално с хората, пречи ми да излизам сама, пречи ми да работя. моля ви, изключително е важно за мен да ми пише някой, ако има състояние като моето и още повече ако се лекува и има подобрение. Чувствам се отвратително и имам вече сериозно желание да умра. Ето симптомите, които ме мъчат:

-пълен безинтерес към всичко;
-не изпитвам удоволствие от нищо;
-нямам желание да правя нищо;
-липса на мотивация;
-ниско самочувствие;
-раздразнителност;
-нервност;
-подтиснатост;
-поява на чувство за тъга;
-самосъжаление;
-силно и постоянно чувство за вина;
--понякога трудна концентрация;
-понякога трудно мислене, съсредоточаване или запомняне;
-разсеяност;
-нерешителност;
-липса на каквото и да е настроение;
-пълно отчаяние;
-голяма неувереност;
-самокритичност;
-безнадежност;
-безпомощност;
-тикове с очите(силно мигане);
-клатя си краката силно, когато легна, почти цялата се клатя;
-изчервяване в дадени ситуации, когато трябва да изказвам мнение и особено, когато е грешно;
-изпотяване, когато се изявявам сред хора или съм с непознати;
-студени и потни ръце в някои ситуации сред хора;
-страх от негативна оценка от хората;
-непоносимост към критика;
-страх да не се силожа;
-страх да не ми се присмеят;
-страх да не ме помислят за глупава, тъпа, странна. досадна, смотана;
-чувство че постоянно хората ме наблюдават как ще се справя в дадени ситуаци или дали няма да се сложа;
-срам пред непознати или най-вече пред големи компании или места с повече хора;
-мнителност;
-срам да показвам чувства или да изказвам мнение;
-страх да не стана център на внимание;
често и срам и неувереност да се изявявам дори пред близък, любим и важен за мен човек;
-страх и срам, когато ме питат нещо, а аз не разбирам въпроса;
-понякога страх да отказвам;
-често ми е трудно да преразказвам;
-загуба на смисъл от каквото и за каквото и да е, загуба на смисъл за живот;
-силно желание за избавление от мъките чрез самоубийство или смърт;
-изравнени положителни и отрицателни чувства дори към най-близкия до мен, изпитвам безразличие;
-отегчение да правя каквото и да е, сори нормалните ежедневни неща;
-загуба на каквото и да е сексуално желание;

Хора пих 22 дена невролептик, но няма промяна, не се почувствах по-добре, сега ще пия отново антидепресант и невролептик(същите съм ги пила, но по отделно и не ми действаха). Отчаяла съм се напълно. Не виждам избавление от състоянието ми и чесно ви казвам съм силно ужасена от мислите ми, че няма да се оправя. Само на 24 съм, а се чувствам ужасно и искам да умра. Трябва ли да умра толкова млада. Каво да правя, помогнете ми хора, моля ви, помогнете ми!!!

Коментари

51-66 от 66

54.   Изпотяването как е всеки ден ли се потиш когато си сред хора или просто ако си навън ?
Изпотяването и безсънието имат някаква връзка. Хапчета няма да ти помогнат.
Ако изпотяването ти е прекомерно демек хиперхидроза тогава това ти е главният проблем!

Безсънието води до половината симптоми - раздразнение, липса на настроени, липса на всякакъв интерес, разсеяност и други, ако имаш прекомерно изпотяване значи това е причината за другите проблеми според мен. Не съм доктор но имам повечето от симптомите и колкото и банално да звучи всичко е в главата ти наистина! За жалост тези процеси не се контролират волево. Пиши повече за потенето какво точно представлява опиши го максимално ясно.

55.   Ами докторката какво да направи освен да ти изпише ''изцеляващи'' хапове. Няма как да дойде и да ти запълни това, което ти липсва в твоя живот- мечтана работа, хора, места и тн...

Ягода

56.   От Авторката - номер 54 мен ли питаш за изпотяването? Не знам какво съм казала, потя се само, ако някой ме зяпа и рябва да се представям в дадена област, но като цяло нямам притеснения относно това. А това че всичко си е в нашите глави е вярно. Но промяната на мисленето е адски бавен и труден процес.

Ако някой има някакви въпроси да пише. Аз съм с най-тежката форма на депресия, която се повлиява от антидепресанти и въобще лечение много бавно. Вече пия медикаменти от около 3 месеца и мога да заявя, че НАЙ-НАКРАЯ започна положителната промяна. Хора с обикновенна депресия се оправят много по-бързо и по-усезаемо. Антидепресаните помагат, не ги отхвърляйте! Личен опит.

58.   Един съвет от мен, най-доброто, най-евтиното и може би най-ефикасното лечение в случая е ТИЧАНЕТО.
Три пъти в седмицата, поне 30 минути или дори бързо ходене ако не сте в състояние да тичате, но дишайте дълбоко, поне 1 месец! И не го препоръчвам сутрин, а привечер и след това ободряващ душ!
Пробвайте наистина резултата е впечатляващ! Ще видите как сякаш ще ви се отворят очите и ще ви бъде доста по свежо от преди!
Дано съм успял да помогна поне на някого!

59.   Здравеите, надвам се че има там някаде някои като мен за да ми даде савет,
Аз съм на 24 и преди 9 месеца целия ми сваят се преобърна след като се разделих с приятелкатата ми получих пристъп на паника, разбира се аз не знаех че е това и си направих всевъзможни изследвания, оказа се че съм напълно здрав, но от тогава насам не съм същия човек. Имам следните симптоми:
-постоянно напрежение
-прекомерно изпотяване
-натрапчиви мисли-
-страх ме е да не полудея
-чувствам празнота и от време на време тъга
-проблеми със съня
-липса на концентрация
Ходих около 2 месеца на психотерапефт тои ми каза че имам лека форма на генерализирана тревожност и че нищо ми нямя не съм пил никакви хапчета няма и да пия но турся нянакаква алтернатива защото се чувствам ужастно а живота си минава покраи мен, винаги сам бил активен социален занимавам се с бокс не ме е било страх от нищо до този момент моля ако някои има подобен проблем да сподели!!!!
Благодаря предварително!

60.   До 59. Щом сте се разделили това е за добро. Ти си имал планове за съвместен живот с това момиче но не се е получило. Знай че е за добро. Там някъде те чака друго момиче което да отговори на твоите вярвания. А може би е дошло време да промениш някои неща в себе си. Бокса е груб спорт и може да повреди психиката ти. Познавах едно момче, шампион по бокс, което получи шизофрения и сега лежи по болниците. Направи генерална промяна с себе си, запиши се на някакви курсове, запознай се с нови хора и живота ти ще се промени. Опитай без хапчета, в краен случай валериана. Живота е пред теб. След време ще благодариш на Бог за тази болест, защото е променила живота ти. Когато осъзнаеш и промениш живота си и тази болест ще си отиде. Чети библията.

61.   Здравейте и аз се чувствам в подобно састояние, мн съм обаркана знам, че трябва сама да си помогна ама сякаш нямам сили... самочувствието ми е мн ниско занемарих и ваншния си вид измъчвам се, но не взимам никакви мерки бездеиствам и чакам и аз не знам какво... качих и около 10 кл. И картината е пална. Постоянно се сравнявам с другите взирам се в тяхните решения и деиствия и си мисля че съм мн под тях, не заслужавам работата си, положението си... не разговарям почти с никой... мисля си, че съм егоистка и завиждам, а това не е хубаво преди винаги съм се радвала на успеха на другите, а на наи-близките повече от тях

62.   Пс 61 такмо се скарах с майка ми по точно тя с мен пълно бездеиствие и тя се ядосва да ме гледа така... И тя има проблеми с нервите ходи по доктори трябава да и помагам, а аз още повече изострям нещата изпитвам и силно чувство за вина за всичко сякаш съм виновна аз... и наистина мисля, че е така...

63.   Пс 61 такмо се скарах с майка ми по точно тя с мен пълно бездеиствие и тя се ядосва да ме гледа така... И тя има проблеми с нервите ходи по доктори трябава да и помагам, а аз още повече изострям нещата изпитвам и силно чувство за вина за всичко сякаш съм виновна аз... и наистина мисля, че е така...

64.   Приятели, купете си жълт кантарион- хапчета или чай. На хапчета се казва "Лайф 600" или "Ремотив". На мен за такива неща ми бяха изписали "Флуанксол" и "Золофт". Тия хапчета ми ебаваха майката, бях нито буден, нито заспал. Пих ги една седмица и майка ми ме заведе при частен психиатър. С него си поговорихме около един час и накрая той ми каза: "Моето момче, ти не страдаш от депресия. Ти просто осъзнаваш в какъв свят живееш. " Изписа ми жълт кантарион. Купих си "Лайф 600", че е по-висока доза и след една седмица усетих промяната. Докато приключих курса, вече се чувствах прекрасно. Билки му е майката.
Самият доктор ми каза, че лекарите гледат да изписват какви ли не антидепресанти, не защото ще помогнат на пациента, а защото получават проценти от фармацевтичните компании, за това че изписват техните лекарства. Това е бизнес със здравето и живота на хората. "От тези хапчета- каза ми той- ще дойде момент и никога повече няма да можеш да изпитваш радост от живота, понеже те ти променят окончателно химичката среда в мозъка и за да се чувстваш добре после, ще трябва постоянно да ги пиеш. Също така пишката няма да може да ти става".
Всичко хубаво ти желая, започвай с Жълтия кантарион, също така си намери и Бабини зъби. Това е една изключително широкоспектърна билка. Хвърляй лайняните хапове и се лекувай истински! Успех!

65.   евала №64 аз се оправих с 3л. мед, 1 лимон и вода, правех си сместа в компотен буркан пиеш колкото можеш повече цял ден, прави си йога гимнастика, чичко Гугъл знае всичко от там си изкарай упражнения спомагащи за депресия и така. По малко върти очите, за да гледаш кой те обсъждал, кой пресмивал живота си е твой

66.   към авторката:
Кой ти постави "диагнозата" "букет от невротични симптоми"?

67.   Kъм авторката: Здравей, какво стана с лечението ти? Виждам, че е минало доста време, надявам се си се възстановила. Аз в момента се боря със същите проблеми. Бордърлайн е много трудно за третиране психично разстройство, но психотерапията оказва влияние и веднъж излекувано, има вероятност никога да не се повтори.

68.   Тези симптоми се възприемат с различен интензитет от всеки отделен човек. Обикновено при чувствителните хора е наличен и по-голям страх, което прави симптомите още по-големи и страшни. Но в действителност физическите проявления са еднакви при повечето хора. Лекарите играят на сляпо, предписват антибиотици без изследвания на принципа на налучкването, а четейки това, научавам, че очевидно и играят тото с личностните разстройства. Мнението ми за всеки болен човек от каквото и да е, е: Не разчитайте на лекарите, че ще се интересуват от вас по начин, по който вие се интересувате за здравето си и никога не разчитайте на тях на 100%. Не пийте произволно лекарствата, които ви изписват, а винаги изисквайте изследване, ако е възможно да се извърши и настоявайте, че няма да пиете каквото и да е наслуки. Искайте основание, на базата на което лекарят решава какъв медикамент ще използва. Използвайте лекарската помощ, но внимателно премисляйте лечението, което ви се предписва. С една дума - вълшебни хапчета не съществуват и трябва да разчитате предимно на себе си. Другото важно нещо е, правете разлика между психиатър, психотерапевт (психоаналитик) и психолог. Психиатърът работи по предназначение с хора с патологични психични разтройства - шизофрении, психопатии и т. н. Той предписва хапчета. Психотерапевтът или психоаналитикът е специалист, който се занимава с психотерапия - метод, основаващ се на психологични теории за диагностика и лечение на личностни разтройства като тези, които сте изброили - фобии, неврози и т. н. Това е най-доброто и подходящо лечение, което да приложите. ВАЖНО! Психотерапеврът (психоаналитикът) ОБЕЗАТЕЛНО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЧЛЕН НА БЪЛГАРСКАТА АСОЦИАЦИЯ ПО ПСИХОТЕРАПИЯ, което го прави легитимен като специалист в извършването на психотерапия. НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ ЛЕЧЕНИЕ ПРИ ЛИЦА, НАРИЧАЩИ СЕБЕ СИ ПСИХОТЕРАПЕВТИ, КОИТО НЕ СА ЧЛЕНОВЕ НА БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО ПСИХОТЕРАПИЯ. Такива лица нямат право да извършват психотерапия и да наричат себе си психотерапевти. И накрая да обясним и за психолога - човек, завършил четири или пет години обучение по дисциплина психология във вуз и след това в повечето случаи специализирал към някоя от психологичните школи и получил право като психологически консултант. ПСИХОЛОЗИТЕ СЪЩО НЕ МОГАТ ДА ИЗВЪРШВАТ ПСИХОТЕРАПИЯ, ако не са прекарали допълнително пет или шестгодишно обучение за психотерапевти и съответно не разполагат с удостоверение от Българска асоциация на психотерапевтите. Дадох тази информация за да ви информирам да правите разлика между различните специалисти. За лечение на фобии, депресия и личностни разтройства успешен метод е ПСИХОТЕРАПИЯТА, ИЗВЪРШЕНА ОТ ЛИЦЕНЗИРАН ТЕРАПЕВТ, ЧЛЕН НА Б. А. П. Тя трае около година и половина и резултатите от нея са много добри. Влезте в сайта на БАП и там ще намерите информация за това какво е БАП, както и списък с телефони на лицензираните психотерепевти на територията на Република България.

69.   Хора само искам да ви кажа, че тия психолози и психоаналитици гледат само диагнози да поставят. Аз винаги съм била с 80% симптоми като авторката и не мисля, че това са симптоми. Живея си така и спрях да обръщам чак такова внимание. При мен го намирам, че е от силната ми чувствителност и че не възпримам света като останалите. Не се имам за психически ненаред. Просто има хора със специфична психика. С годините се научих да правя анализ на хората, с които се запознавам, научих се да общувам повече, макар, че на моменти се чувствам че не ми е мястото сред останалите и губя желание да се сближавам с тях. Просто хора като нас им е трудно да намерят правилната среда, хора и работа. Явно по - лабилните си втълпяват, че имат заболяване. Аз не съм от тях, по - различното ми мислене го възприемам като индивидуалност, макар че имам моменти на тъга и плач, но това съм си аз. И тия хапчета ала - бала са глупости, решението избягване от средата в някое селце или в планината на спокойствие и усамотение известно време, занимания сред природата, може би малко спорт, просто в градска среда човек няма как да се подобри.

72.   Здравей, аз от години имам някои от изброените симптоми но едва днес след поредната внезапна смяна на настроението без причина реших да проверя в интернет и да се поинтересувам какво се случва с мен. До днес си мислех че просто имам слаб характер но когато прочетох за тази болест разбрах че далеч не е така и имам много по-сериозен проблем. За съжаление в интернет пишат че можеш да се излекуваш само с помощта на специалист или медикаменти, но аз се надявам да се справя сама с този проблем и много моля ако някой може да ми помогне защото това все повече ми влияе както на мен така и на близките ми и ме е страх че ако продължава ще полудея.

51-66 от 66