Споделена история от Здраве

Фобия от болести
Здравейте, имам ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ! От няколко месеца насам имам ужасни страхове от болести... Края на миналото лято претърпях инцидент, който преобърна целия ми свят - една кола катастрофира в спирката на която аз си чаках автобуса... Пострадах доста леко, защото не ме беше точно блъснала, а нещо е отхвърчало и ме е ударило... Но от тогава може би осъзнах колко е чуплив човешкия живот...

След това започнах да си втълпявам всякакви глупости - първо проблеми със зъбите, после проблеми с гърлото, което и досега не ми минава - както махна шала от врата и ме заболява... След това имах проблеми със стомаха, заради които минах сумати изследвания да неби да е апендисит, после жлъчка и не знам си още какво... Кръвното ми е много често ниско и вече се стигна и до припадак, но както лекарят каза - това е нормално за хората с ниско кръвно... По някои път гърдата ме заболи леко и аз се шашна... И за всяко малко нещо тичам на лекар и си втълпявам, че е нещо супер сериозно - едвали не рак или нещо такова...
Е, винаги си имаше някакво "заболяване", но абсолютно нормално и леко...
Млада съм и знам, че ще ми минат тези фобии, но как да си помогна да ги преодолея по-бързо... По принцип имам силна воля и мога да си го наложа, както напоследък се опитвам да правя...
Но имал ли е някой сходен проблем и как се е "излекувал"? !
Не искам да ходя на психолози или подобни специалисти, вървам че ще се справя и сама...
Затруднява ме това, че всичко се опитвам да преодолявам абсолютно сама - не съм казала нощо на родителите си (забравих да спомена на 20 съм), нито на приятеля си или пък на близки приятели... Не че ще ми се изсмеят или нещо подобно, напротив - просто не искам да ги натоварвам с моите глупави измислици...
Посъветвайте ме, моля ви!

Коментари

1.   Изгледай филма Тайната

2.   Гледала съм го и книгата съм чела и наистина ми помогнаха за много други неща - ниско самочувствие, мрачно настроение, но сега ми е малко по-трудно. Надявам се обаче съвсем скоро да се стегна :)