Споделена история от Здраве

Главичката на пениса
Аз съм на 15 години. Забелязал съм, че при ерекция главичката на пенисът ми не се забелва. Забелвам я ръчно, има болка, но все пак успявам. Това мисля, че с времето ще се оправи - като бях малък ми правиха операция (малко пресилено е операция :D ) за обелване на главичката и нямам проблеми само в нееректирало състояние.
Другият ми проблем е, че главичката на пениса ми е много чувствителна. При нежен допир нямам проблем, но при най-малкото търкане получавам гадно усещане - нещо между гъдел и болка. Не съм обрязван, а мои приятели ми казват, чак такава чувствителност нямат. Вие имали ли сте такъв проблем, как сте го решили? Благодаря предварително!

Коментари

1-50 от 56

1.   Всъщност аз не виждам да имаш проблем... Нормално да имаш такава чувствителност, предполагам при в еректирало състояние тя изчезва или поне намалява... А за забелването също е нормално, навремето и аз имах затруднения, но сега всичко е точно.

2.   Аз имам същия проблем като теб! И на мен като малък ми правиха "операция". И не знам какво да правя! Мисля да отида на лекър !! По добре ти направи същото !!

3.   Другият ми проблем е, че главичката на пениса ми е много чувствителна. При нежен допир нямам проблем, но при най-малкото търкане получавам гадно усещане - нещо между гъдел и болка

и аз така

JusT SmiLe :)

4.   Муаххаха :) Пич направо се просълзих ;] Тва е напълно нормално не се притеснявай!

*Syndrome

5.   Аз съм на 14 години и имам същия проблем мн се бях притеснил :( нз има ли някакв проблем при сек-а? :)

7.   Хора ходете на лекар :) там ще ви предпишат нещо, като крем за по лесно забелване на кожата ;)

8.   Значи и аз имах тези проблеми (забелването и неприятното чувство на главичката). За забелването-направете го преди ерекция,знам 4е отна4ало е доста стегнато и неприятно,правете го няколко пъти.При мен лично за 2-3 дена забелване преди ерекция и кожичката ми стана доста по "еластична" и нямам проблем вече при забелване.За неприятното чувство на главичката-първо си сложете някаква смазка и започнете да разтривате и търкате главичката,отначало може пак да ви е неприятно,но ще свикнете.Сега нямам никакви проблеми нито със забелването нито с главичката.Според мен не ви трябва лекар (ако случаят е като моя). :)

9.   Eм твоя проблем е нишо ;)

10.   Тоя проблем със забелването и аз го имам обаче за чувствителността пак имах същия обаче го оправих с много лъскане(чикий) колкото и странно да звучи за една две седмици си пипах главичката без да ме дразни

11.   Mоя като го забела има някжи бели работи там дето кожичката е до главата и то ми беше кат залепнало ама му хванах цаката третираи го с самозадоволяване поне веднъж в седмицата пък тои със времето губи чуствителност

12.   Вижте моя проблем е друг значи като малък ми е забелван после 1-2 години не го бях изкарвал значи това дето му викат юздичка ми отива докрай ама отгоре и отсрани не отива.Всеки ден го почиствам и забелвам дори в ерекция само че не излиза докраи отстрани и отгоре

13.   Какви мехлеми кви тея глупости просво каво се къпете сложете малко шампуан и разтриете добре и след това постепенно дърпайте надолу кожичката и ше видите цяла главичка със кев и радост ;)

14.   Абе чувствителността е нормална. Не съм лекар, но мисля,че и при момичетата го има, като не се забелва или разтваря половия орган и събира секрет, ако не се мие. Така че като се къпеш го заголвай по малко, докато свикнеш и го наплюнчвай и го търкай съвсем нежно, да не нараниш нещо. Аз вече свикнах с болката и не ме боли. Трябва члена ти да свиква с материи, за да не ти е дискомфортно по време на секс.

15.   моля някой да ми каже как се лекува бялото течение при жените аз имам от далго време на цвят е бяло и искам да знам с какви билки се лекува защотот неискам с хапчета трябва ли да се подмивам с нещо и какво е то ! благодаря предварително! само да кажа 4е аз сам на 20 г имам студени раце крака дали това не се далжа на настинка или някаква инфекция

16.   Е ако имате тези проблеми обрежете се пениса става много по корав

18.   Здравейте! Не мога да си забеля главичката до краи когато е в ерекция. На 15 години съм. Ще мине ли с времето или ще трябва лекарска намеса. Ако трябва някои би ли ми препоръчал лекар от Ямбол ! Благодаря предваритрлно. :)

19.   Хм аз може би също имам този проблем, но се чудя дали това е някакъв вид заболяване, смисъл дали трябва да се отиде на лекар? Когато съм в ерекция не мога да го забеля докрай?
Според вас какво трябва да се направи?

20.   Эдравеите аз имам проблем сущо с главичката, когато я забелвам и не е /станала на кокалче/ успявам, но когато я докосвам ме боли, и имам бели точици по нея, които немога да премахна, защото ме боли главичката, когато я докосвам

21.   Здавейте. Казвам се Петър и също съм на 15 години. Когато пенисът ми е в еррекция съм забелязал, че немога да забеля достатъчно кожата на главичката. Правяго но ме боли малко. Като малак ми правиха операция. Кожичката ми беше залепнала и немможех да я забеля. Лекарят ми махна малко кожа и вече беше нормално, но се претиснявам, имали някакви проблеми в секса или със времето ще се оправи.. :)))

22.   Бате... ходете на лекар... имате ФИМОЗА и тва е... лесно се оправя с хирургическа намеса ; )
няма страшно! :)
http://www. google. bg/search? sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D1%84%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D0%B0

23.   При мен се оправи с очен крем "тобрекс" такъв ми предписа хирурга. Мазах я два пъти на ден за седмица се оправи. Забелих я лесно и всички ранички бели пъпчици минаха.

24.   Хора имам същия проблем ,като малък изобщо не знаех , че трябва да си забелвам главичката но бяха ме предупредили че ще ме поодрежат ако не го направя.Еми доста мъки бяха и накрая се получи,но при ерекция рядко я заголвам до край,другия ми проблем е че като си пипам главата и ме боли ,а друг път нямам такъв проблем особенно като съм в банята.Този проблем ще се премахне ли с времето или постоянно ще ме е страх да си пипам главичката?

25.   Здравейте хора значи аз моя пенис си е добре нормален си е обаче имам един проблем като оголя главичката за да го измия. И като му пусна лека вода си е добре, но като взема шамплан сапунисам си рацете и като го докосна да го мия усещам все едно гадел незнам какво е но като гадел е и си свивам корема все едно те гаделичкат много е гадно това ако някой знае някво лекарство да си купя или нещо кажете ми моля.

26.   25, ти бъзикаш ли се? На колко си години? Този „гъдел“ се нарича полова възбуда, между другото

27.   Ей некога немаше такива сайтове в които да споделяш и т.н. и мисля че ако нямах компютър до сега-нямаше да се разболея от хипохондрия, тъй като точно заради компютъра, нали е под ръка и почнах да чета за секви болести и така хванах хипохондрия, все пак се бях и аз притеснил за некои неща и болки, както и автора сега се е притеснил за този "проблем" да го кажем.
Просто един път имах некви болки силни ама много силни в областта на апендисита, и си мислех че е точно това, но нямах компютър тогава, бях на 7-8 години и просто свит на топка си седех и търпех на леглото, докато ми не премина, но така пак след 1-2 години по същия начин и пак обаче ми премина, пак си чаках да ми мине, а и бях и двата пъти сам. И просто си мина и отмина. Но в началото на тая година (вече съм на 18) от мързел, нередовно хранене и секви такива, почнаха некви болки нощем в стомаха и аз се притесних и почнах да чета за апендисит, и уж само за това да прочета, хванах та смених сума ти болести и информацията за тях и е така малко по малко, хванах хипохондрия-мислех си, че съм болен от апендисит, язва и т.н. но само си мислех, а всъщност си бех здрав на бик :)
Много коварна болест, тъй че, ако имате некакви оплаквания, не публикувайте тука, че некой може да ви каже, или пък вие да хванете да четете за болести и можете и вие да се усъмните, че сте болни от еди коя си болест.
Имате проблеми, отивате на лекар или първо казвате на родителите си и след това на лекар. Това е решението.
А за твоя проблем-напълно е нормално това което описваш.
Нещата ще се оправят.

28.   Вижте моя проблем е друг значи като малък ми е забелван после 1-2 години не го бях изкарвал значи това дето му викат юздичка ми отива докрай ама отгоре и отсрани не отива. Всеки ден го почиствам и забелвам дори в ерекция само че не излиза докраи отстрани и отгоре

29.   Абе мийте си пениса по-честичко... забелвайте си по-честичко главичката.... и както каза момчето по-горе, има компетентни личности наречени лекари, обърнете се към тях, а не към някои си друг

30.   НОмер 27 е прав!! Не вярвайте на тия сайтове ! Аз съм на 12 години... миналата година четях тука за забелването на пишката. Неможех да я забеля хубаво все пак бях на 11 !!! В нета четях за фимоза за късо гемче и други болести ... яко се бях комплексирал. Но цяло лято не съм виждал компютър и не съм ровил в тия сайтове. И кво?! Започнах при ерекция да пипам голата глава но нежно и лека полека чувствителността болката започва да изчезва а колото до беленето .... като е сух е по трудно но като е влажен излиза целият ДОКРАЙ!!
ВЕче не чета в тия сайтове и е по гот така!! ПИпам го за да свиква и да изчезва чувствителнстта навлажнявам и го беля. При мастурбация дори като свършвам и получавам оргазъм го беля докрая си търкам ГОЛАТА глава с ръка супер кефф... Така че аз съм само на 12 и вярвам че до 18 всичко ще е 6 .... последвйте моя пример! не влизайте в тия сайтове тренирайте забелвайте и мастурбирайте и бъдете оптимисти!!!
80 % от вас нямат проблем но четат тук и се комплексират. ЗАтова ВЪН от тия сайтове!!
ВСичко ще се оправи ! Помогнете си сами и не се комплексирайте сами ! :)

31.   И аз имам същия проблем, а съм вече на 16 омръзна ми вече :(

32.   А като не се забелва до край пречи ли на секса??

33.   Аз съм на 15 и имам някви бели пъпчици на пениса и искам да питам как мога да ги махна или ще изчезнат сами?

34.   хора помогнете ми моля ви. При мен е много лошо значи главичката ми е залепнала за кожичката незнам какво да правя и при всяко оголване на пениса много ме боли помогнете ми

36.   Не се притеснявай с времето ще се оправиш ;)

37.   Не се притеснявай! Нека започнем това със забелването. Преди време когато бях малък ми забелиха пениса, забелвах го трудно и като стигнеше кожичката до ръбчето на главичката ме болеше и не можеше повече. Малко по късно го забелвах без болка, но главичката ми порасна доста спрямо самия ствол (дефакто имам по голяма главичка от пениса и от кожичката) и тогава стана забелването по трудно. Мина време и чувствителността ми изчезна, но до ден днешен го забелвам трудно, но забеля ли го изглежда много добре и със внушителни размери! Така че живей си живота и не се притеснявай!

38.   Трябва ти мома и редовен полов живот в началото ще е неприятно след ентия акт вече кожата ще разбере, че няма да стане нейното, вземи някакво кремче за рани защото е неприятно доста в началото...

39.   Човече, нормално е да ти е чувствителна главичката и това е хубаво. Аз бих дал всичко да си върна чувсвителността, но за жалост няма как да стане, защото преди 2-3 години ме обрязаха и сега главичката е чувствителна само в най-широката и част. Засега секса е супер но се притеснявам че след година-две няма да имам чувствителност, и ще има само "кура-вътре, кура-вънка". Така че не се притесявай а се радвай.

40.   На мен като не е на дървен ми се оголва ама при ерекция ме е страх като го напъна да не му стане нещо

41.   И аз имам подобен проблем но моят е по друг обиколката на главичката ми е около 5 см по голяма от на стъблото и просто в ерекция няма никъкав начин да се оголи дори кожичката ми стиска понякога

42.   Пичове, споко. Досега четох коментарите ви и се пробвах да го забеля, направих го 1, 2, 3 и започна да става по-лесно и по-лесно, а за болката на главичката, спокойно изчезва! ;)))))

43.   Брато аз съм на 14 ся май месец правя 15 и нямам такъв проблем, иначе преди го имах трудно го белех и ме наболяваше при допир ама виж ме сега и шкурка да чукам няма да усетя xD. ;) със времето се оправя споко...

44.   Вие знаете ли, че главичката е по-голяма от ствола при всички? Не се притеснявайте на всички главите са по-големи от ствола.

45.   И аз съм така, на 17 съм и все още го имам този проблем.. има болка когато се опитам да си изкарам главичката и често си остава във кожата когато се възбудя.. като гледам ще мине с времето, така че няма да правя нищо

47.   Аз съм на 14 години и имам проблем, но ме е страх да отида на лекар. Като малък са ме водили на лекар и са ми забелили кожичката и винаги, всеки ден се мия. Но проблемът ми е че не е забелена до край. Сега се опитвам обаче ме е много страх и ме боли. От ляво съвсем малко се вижда ръба на главичката но от другата страна не е забелена. Има и някакви бели неща, четох че това е 'смегма' не е опасно и вредно. Много ме е страх! :( какво да правя? Моля помогнете ми!!!

49.   . Здравейте хора значи аз моя пенис си е добре нормален си е обаче имам един проблем като оголя главичката за да го измия. И като му пусна лека вода си е добре, но като взема шамплан сапунисам си рацете и като го докосна да го мия усещам все едно гадел незнам какво е но като гадел е и си свивам корема все едно те гаделичкат много е гадно това ако някой знае някво лекарство да си купя или нещо кажете ми моля.

50.   към 49: Ако си на 10 години, е нормално, просто главичката ти все още е много чувствителна, споко, постепенно ще се оправи и ще можеш да я докосваш без проблем. Много важно: Не мий членът с шампоан, използвай интимен гел за измиване или го мий само с вода. Шампоаните и обикновенният сапун са вредни за половите органи!

51.   и аз трудно го забелвах и отидох на лекар и той ми предложи да резне а исъщо ми предложи обрязване в операционната тъзи част която саединява покриващата кожичка с главичката аз се навих и ми каза някаква парична сума видя ми малко множко и го попитах за варианта обрязване а той ми каза с около 30-40 повече и аз реших обрязването и проблема изчезна

53.   абе не знам обаче съм на 18 години и все още не мога да си заголя главичката по време на ерекция, а също така и проблема с чувствителността още е на лице, а съм правил секс 4 пъти и очаквах да се оправи но уви... 1 седмица след секс си го забелвам много по-лесно, но после пак се стчга кожичката и става същата работа ;д

54.   № 53 бягай при уролог-хирург, който да я среже тая кожичка. Операцията е за 2-3 мин и си готов.

55.   Така хора на мен главичката ми се обелва до край когато пениса не ми е надъврен но когато ми е надървен не се обелва до край. искам да попитам ако я оголя преди да се е надървил и я оставя така ще станели нещо когато се надърви

56.   Много просто. Всичко е въпрос на хигиена. И аз имах такъв проблем даже ми излизаха някакви бели неща върху главичката. Почнах да се мия редовно отдолу ( всеки ден и след всяко уриниране! ) И вече съм ОК

1-50 от 56