Споделена история от Здраве

Бяло течение
Здравейте!

Много се извинявам ако има такава тема но ще споделя с вас моя проблем..
На 16 години и половина съм и имам страшно много бяло течение.. Излизам от банята (преди това съм се измила със сапун и интимен гел ) мажа се с крем и след минимум 1 час съм се "подмокрила" ако мога така да го кажа.. Ужасно е чувството. Не знам вече.. Искам да попитам дали знаете как мога да го спра или поне намаля това тъпо бяло течение.. Ако знаете някои билки бих искала да ми ги кажете за да пия че вече се отвръщавам от ужас.

Мерси предварително!

Коментари

1.   Първо - не е зле да спреш със сапуна и с интимния гел, ако съдръжа сапуни и парфюми.

Второ - какво е бялото течение? Има ли неприятен мирис, тъмен цвят?

Трето - отиди на гинеколог.

Според мен, проблемът ти е от възрастта и коктейлът от хормони. Не забравяй да сменяш бельото си често и да ползваш само такова от памук. Ежедневните дамски превръзки не са за предпочитане, но ако не можеш - гледай да са без парфюми!

2.   Отивай на лекар. Билките, които се пият са бял равнец или цариче. Но те действат бавно и въобще не се знае какво е причинило течението-може да са 100 причини. Лекар!

3.   Ж30: На 14 г. имах същи проблем. И така - не казвах на никого, тъй като се срамувах и не го лекувах до 19 г. възраст. След това попаднах на некадърна гинеколожка, която каза, че нищо ми няма и това е от хормоните и възрастта... И най-тъпото беше, че ме подеведе - тъй като съм нямала редовен интимен живот и партньор. Съветваше ме да ги "въртя" поне по 3-ма. Интересно, дали трябваше да ги "въртя" на пръст или на шиш? ! :))
НЕлечението ми доведе ИЗКЛЮЧИТЕЛНО сериозни здравословни проблеми и последици. Борбата с тях отне години. Най-вероятно и щ продължи.
Затова - Обърни се към КАДЪРЕН, не е задължително да е известен, гинеколог!!!

4.   Авторката : Към номер 1 : Има бяло-жълтеникав цвят и понякога има не приятен мирис но не винаги! Всеки божи ден се къпя.. Понякога даже от това течение по 2 пъти на ден..
Към номер 2 : Не съм в България, ходих на лекар миналата седмица и ми каза че нищо ми няма изобщо не са на ти с тези неща.. :х..

5.   Ама то явно е супер обилно! Смятай, при положение, че не бива да изтича нищо. Без лекар няма да минеш. Чудя се как са ти казали, че ти няма нищо. Нищо не можем да ти кажем тук, защото наистина причини - бол! Само лабораторията ще покаже за какво става въпрос. Всяко едно такова течение трябва да се лекува, и то своевременно.

№2

6.   Авторката : Направо не знам вече.. Лятото като се прибера в Бг ще отида там на лекар да видя какво ще ми кажат...

7.   Може да имаш гъбички, може да имаш раничка на маточната шийка, може да имаш кисти - гинеколог задължително. Единственото за което се сещам е смрадлика. Вземаш я сваряваш я, прецеждаш в леген, не трябва да е много гореща, но да има доста пара все пак, обвиваш се с хавлия и клякаш и стоиш там докато не поизстине.

8.   До Номер 7, това със смрадликата помага ли?? Аз също имам подобно течение, но не толкова обилно. Понякога има кофти аромат, понякога не. Сега си купих някакво лекарство BioClin Multi-Gyn, което е с накрайник и трябва да се маже "отвътре". Честно казано, виждам подобрение, но е малко скъпо това лекарство и затова питах за смрадликата :) Ходих на гинеколог и ми казаха, че ми няма нищо, ама не им повярвах...

9.   Златна пръчица пий действа