Споделена история от Здраве

Паднал нокът на палеца на крака
Здравейте,

надявам се да намеря адекватна помощ тук.
Приятелят ми се фрасна няколко последователни пъти на стъпалото на вратата на банята. После изпусна тежък камък върху същото място - палеца на левия му крак.

Около 3 седмици мястото беше посиняло и болеше, но ето - от няколко дни му падна нокътя.

Въпрос - какво трябва да направи и трябва ли обезателно да ходи на лекар?

Дайте съвет относно ходенето на басейни, на море?

Мерси

Коментари

1.   Ще му порасте нов, просто го превързвай докато зарасте да не го боли много. Не трябва да се притесняваш относно ходенето на басейни, на море дори е полезно морето.

2.   Да отиде на лекар да го прегледа. Иначе на мен преди 2 години ми извадиха нокъта на палеца на крака на левия крак.... за басейни и море няма проблеми може да си ходи колкото пъти си иска. Но много бавно растат ноктите... след 2 години и сега още не е пораснал напълно, но това не е проблем.

3.   Ами не е задължително да ходи на лекар. Може да отидете за да ви предпише нещо, с което да мажете мястото. Иначе за сега да слага марля с реванол за да не се раздразни оголеното. И се подгответе за дълъг процес, докато порасне отново нокът. Може дори новия пораснал да падне пак и така няколко пъти докато се оформи. Също така да внимава за гъбички, защото сега е предразположен. Иначе за басейни и къпане няма проблем.

4.   Не е ли малко рано за басейни и море? До тогава би трябвало да му е пораснал нокътя. На мен също ми е падал, но на лекар не съм ходила...

5.   Ж30: Ще му порасне нов, може би... На мен ми порасна, на баща ми - не, след подобни случки... Докато не израсне нормално - никакви басейни. Море - може. То е солено и подпомага дезинфекцията и растежа на кожата и ноктите. И все пак, постарайте се да не посещавате пренаселени плажове... А, за да ускорите процесът на растежа - всяка вечер, след измиване, кракът да се потапя в умерено топла или хладка СОЛЕНА вода. Разтворът се приготвя предварително като преценяте спрямо съдът... В 1 л вряла вода се разтварят 4 супени лъжици ситна сол. Прихотвяте колкото литра Ви трябва за съда х 4 с. л. сол. Разтваряте солта и оставяте да се охлади до телесна търпимост.
Кракът НЕ се изплаква след това. "Упражнението" е полезно и срещу миризливи стъпала.

6.   Не, не трябва. Аз имах същият проблем и след около 8 месеца нокатя ми е напълно възтановен

7.   На мен ми е падал нокът многократно, никакъв проблем просто пази мястото чисто за да не се замърси, иначе не е нужен лекар както расте косата наново така е и с нокътя.

8.   Не слушай №5! Как си представяш прясна рана със сол? От сол нокти не ръстът нито солта действа срещу гъбички това са бабини деветини.

9.   На мен за 1 година напълно ми се възтанови нокътя.

11.   Каква една година.. На мене 2 пъти ми пада и порастна за 3-4 месеца.

12.   Ж30: До № 8. Бабини девитини - друг път! Имах подобни проблеми, не само аз, а и баща ми. Лекува ни една и съща кожна лекарка. И той, и аз напълно се възстановихме. Така че - Много ти здраве!
Към авторката: Вие сами решавате какво ще правите и дали ще ускорите процесът на растеж и възстановяване или ще чакате времето и организмът да си кажат думата...

13.   За около година ще порасне. Ако не го боли без да го натиска естествено и няма видим проблем - просто да пази мястото. Може просто да попитате в някоя аптека, но чак на лекар май няма защо да се ходи. На мен ми се случи от едни много неудобни маратонки и дълъг преход, но за година порасна нов.

14.   Аз Тренирам в Германия Футбол моята историята е същата и исках да попитам дали мога да продължа да тренирам