Споделена история от Здраве

Киста на матката
Първо искам да поздравя всички, които са отделили малко време за да прочетат и моята история, а също и създателите и поддръжниците на този прекрасен сайт!
Връщам се директно от гинеколог. Жена на 24г. съм. Реших да отида профилактично + цитонамазка - гледам да се преглеждам редовно, за да съм в крак с нещата. Лекарката ми каза нещо, което доста ме изплаши.

Имам киста в матката с големината на яйце. Последният ми цикъл беше преди 27 дни и утре очаквам да ми дойде. Лекарката ми каза да изчакам първите 1 – 2 чисти дни след менструацията и тогава да отида на преглед отново за да видим дали кистата се е намалила, като ми забрани сексуалните контакти за да не я спукам. Каза, че ако не се е намалила ще трябва да си направя изследвания за… тумор на матката : ( - или второто, което е хламидия (което съвсем изключвам, защото съм омъжена и с мъжа ми използваме презерватив).

Толкова много се притесних. Не спирам да плача. Нямам деца все още, с мъжа ми само направихме сватба и докато се установя напълно в професията си искахме да изчакаме с бебето, понеже искахме да имаме стабилни доходи. Страх ме е. Моля ви споделете ако имате подобен опит или някакво мнение. Благодаря ви, мили хора!

Коментари

1.   Трябва да посрещнеш смело вероятностите.... знам, че ти се струва несправедливо, толкова млада и нераждала да имаш тумор на матката, но ако е това, ще трябва да посрещнеш смело нещата и да не униваш! И на мен не ми беше лесно на 40 да ми изтръгнат женските органи и да ме вкарат в климакс, но нали съм жива! Това е най-важното, и мъжът ти да те подкрепя! Ако пък се окаже нещо невинно, още по-добре, ще ти се струва, че летиш:))Стискам палци! Прегръдка!
Катя

2.   Номер 1, благодаря ти, че коментира историята ми. Наистина ми е много тежко да си го помисля, надявам се всичко да се оправи. От мъжа си не получавам много подкрепа, той не приема нещата насериозно като мен и това още повече ме смачква.
След една седмица ще се разбере... стискайте ми палци, моля ви! :(

3.   Пробвай лечение с билки. Невен и турта се препоръчват при "женски проблеми". Ако имаш възможност, посети билковата аптека на ул. "Поп Богомил" 38. Желая ти успех, дано да ти помогнат!

4.   О, боже, никакъв тумор нямаш! Аман от калпави доктори.. най-обикновен фоликул, който не се е пукнал! Убедена съм! И трябва да се пукне, трябва да се прави секс! И е могла да ти изпише някакви хормони, които да пукнат тъпия фоликул! Отивай при друг гинеколог, просто при тази не се връщай, говори ти глупости! Никога не се доверявай само на 1 лекар, винаги за по-сигурно при 2-ма. Няма нищо страшно, спокойно и аз бях така, само че моя лекар го побърках от въпроси и бях прочела доста из интернет, за да не ме баламосват! Най-вероятно ще ти изпишат противозачатъчни и това ще реши проблема, спокойно! :) Пиши какво се случва!
Ив

5.   Номер 4, не е в яйчниците, а в матката. Големината му е страшна. И аз четох и секса е противопоказах, ако сеп укне става лошо - отивам в болница

6.   Номер 4, недей поставя на хората диагнози по Интернет! Безотговорно е, някой може да пострада от това и да се забави лечението му!
Към авторката:уточнявай го това, да не ти тежи страшната мисъл! Не знам дали няма да се приеме като реклама, но искам да помогна! Не зная при кого ходиш, но искай 2 и 3 мнение, бих ти препоръчала Д-р Богословова за диагностика, модераторът да прецени дали да пусне името.... Не рекламирам, казвам го като на дъщеря си. И моите дъщери ходят при нея, и аз. Може едното мнение да е нейното. Пиши пак!
Катя

7.   ПИШЕ ТИ ЖЕНА, КОЯТО Е МИНАЛА ПРЕЗ ТОВА!

Здравей първо. Бях с киста, направих си цитонамазка, после се оказа, че нямам никаква киста, но най-смешното беше, че ме изкараха с ДВЕ КИСТИ! Моят съвет е да отидеш при д-р. Гунев, той е много известен специалист, вярно е, че взима скъпо, но съм го изпробвала и повярвай ми както се бях наплашила той ме прегледа и ме успокои. Накрая се оказа, че казаното от него беше напълно вярно.

8.   АВТОРКАТА: Здравейте, реших да ви споделя каква е развързката на моята история. Отидох след цикъла на преглед и кистата беше намаляла до неузнаваемост, лекарката каза, че след следващия ми цикъл ще е изчезнала на пълно и да не се притеснявам. За щастие и цитонамазката ми беше окей.

9.   Чудесно, много се радвам за теб:)))Помисли си обаче дали искаш точно тази лекарка да те преглежда и да ти поставя диагнози в бъдеще.... защото стресът от такава диагноза е ужасен, сама знаеш вече:((Успех, здраве, много радост и щастие:))
Катя

10.   Подкрепям 9

11.   Специално търсих в интернет за безоперативно лечение на киста на матката.
Попаднах на статия за руско лекарство СЕВИТ-ФОРТЕ, което е супер ефективно, обаче е много скъпо, едномесечен курс е 300 лв.
Реших да проверя какъв е състава на това лекарство и открих, много прост състав - сквален, зехтин, витамин А.

В Уикипедия пише, че:
веществото "Сквален" за първи път е открит през 1916 г. в черния дроб на акулите. Впоследствие е установено в някои растителни масла (маслиново, памучно, ленено семе, амарант), масло от пшеничен зародиш, в много растителни и животински тъкани, в някои микроорганизми.

Е, вече знаеш диетата, която ще ти помогне. Успоредно с това яж много и различни видове пробиотици - потърси в интернет. Действат като силна профилактика срещу рак на матката.