Споделена история от Здраве

Недостиг на въздух и прескачане на сърцето
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 221035 пъти
Със недостиг на въздух и прескачане на сърцето съм така и не откриха какво заболяване имам. Аз съм на 30 год. Ако има хора които да имат симптоми като моите може да ми пишат.

Коментари

1-50 от 297

1.   Прилича на паническо разстройство.

2.   Това е на нервна почва. Всъщност, всички физически проблеми идват оттам. Прави дълбоко дишане. Има достатъчно литература на пазара, това е в случай че не искаш да ходиш по лекари и да вземаш хапчета. Със сигурност няма да има вреда, а само полза. Диша се не през гърдите, а през диафрагмата. Прави си сутрин (тогава е най-чист въздуха) по 5 до 10 дълбоки вдишвания чрез диафрагмата, и си наблюдавай какъв ще бъде резултата.

3.   Да, имам същите симптоми, едва поемам дъх понякога. Дори леки движения затрудняват дишането ми, а в областта на сърцето усещам силни "бодежи понякога". Не съм ходила на преглед, но смятам скоро да го направя, предполагам, че е а нервна основа.

4.   Да, на нервна почва е...
На хормонален дисбаланс също се появява, в годините на менопауза.

И аз съм така с моите вечни притеснения.
Много помага дълбокото дишане - откакто гледах Виктория по "Ясновидци", която показа 2 вида дишане от Йога, прилагам единия вид и много ми помага - вдишва се дълбоко през носа да се изпълнят гърдите хубаво и после задържания въздух се издишва на 3 пъти през устата, която е като за изговаряне на буквата "У".

Другото което помага е разтриване на гърба с леки движения в областта на сърцето - освобождава от среса, на ходилата масаж във вдлъбнатата част с орех или друго грапаво топче с подобна големина е също срещу стрес и страх.

И класическото- валериан, мента и глог ;)

5.   Да! Масажа е другото нещо, което също помага. Дъщеря ми е масажист правиме масаж като ме заболи глава, или ми притупка сърцето... понякога се събира много електричество в долната задна част на главата, и на врата. Масажа го разкарва, много добре действа изобщо.

7.   Здравейте, не успях да разбера какво са Ви изследвали. Правиха ли Ви ЕКГ? Всичко в норма ли е? От какъв порядък е пулса? Ако се касае за екстрасистоли - т.нар. прескачане на сърцето - кардиолога би следвало да определи причината.
Пушите ли? Пиете ли много кафета? Ако отговора е ДА, би следвало да спрете за известно време, да наблегнете на съня, спокойствието и пълноценната храна. Опитайте се да започнете да пиете някакъв поливитаминен продукт. Но консултацията с лекар е задължителна. Би трябвало да Ви се направи и изследване на кръвта. Възможно състоянието Ви да е свързано с анемия или някакъв процес на интоксикация.

9.   Здравей! Не съм съвсем сигурен дали ще мога да помогна, но искам да споделя, следното!
Преди няколко години, докато бях студент, я бях ударил на живот както е при всеки един в студентските си години. Прекалявах доста с алкохола, пушех доста цигари (все още продължавам, но по-умерено) и имах сравнително доста лични проблеми. От всичко това се появиха и следните симптоми: някакво свиване и прескачане в областта на гърдите, последвано от задух. И така в продължение на няколко месеца. Спрях цигарите (за известно време) и алкохола (сега пия много рядко и много по-малко) и всичко това изчезна от само себе си. Помисли си кое от всичко това, което съм изброил съвпада с това, което ти правиш и си направи преценката дали и при теб би помогнало това.

10.   Някой лекар сетил ли се е да ви прати да си изследвате функцията на щитовидната жлеза ? важно дори като превантивна мярка.

11.   Аз имам подобен проблем ... Получавам учестено сърцебиене и задух , липса на апетит и т.н. Ходих на лекар , правиха ми кардиограма , кръвни изледвания и изслеване на щитовидната жлеза и всичко е наред . Проблема идва от прекаленото ми вманиячаване в тези проблеми и от там развих нещо като страхова невроза . Повечето болести са възоснова на нервна почва!

12.   Здравейте! и аз сьм с тези проблеми от години. непрекъснато получавам задух, сърцебиене и треперене. Когато ми стане така имам чувството, че умирам и много се плаша. Непрекъснато ми минават лоши мисли в главата. ходила съм на много лекари, изпила съм много лекарства но уви....... Всичко е в нашите глави. Желая успех на всички.

14.   На 52 год в момента. От 25 годишна имам екстрасистули, първо получавах сърцебиене т.е.тахикардия а в последствие прескачания. Къде ли не съм ходила, какво ли не съм пила, но нищо. Имам чувството че се появяват когато най-малко очакваш и спират когато те си решат.

15.   И аз получавам доста често прескачане на сърцето

даите ми съвет какво да правя

16.   Аз също съм от 3 седмици с екстрасистоли, ходих на кардиолиг. Той каза че са на нервна почва, изписа ми бетаблокер, от който обаче няма никакав ефект.

17.   Първото нещо , което е необходимо е да се направят пълни изследвания това включва:пълна кръвна картина, ехограф на щитовидна жлеза, преглед на бял дроб и кардиограма. Ако всичко е в норма, а задуха продължава значи става въпрос за хипервентилация.

Това е състояние, в което изпадат хората след преживян стрес или след натрупване на осъзнат или неосъзнат през годините стрес. Необходима е консултация с психиатър няма нищо страшно в това, за да назначи адекватно лечение , което е много важно, за пълното излекуване. Деанксит не действа в тези случаи също мента глог и валериана са доста слаби при такъв задух и ефекта е незадоволителен.

18.   АЗ СЪЩО ИМАМ СЪЩИТЕ ПРОБЛЕМИ НАПРАВИХ СИ ВСИЧКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И НИЩО И АЗ МИСЛЯ ЧЕ Е НА НЕРВНА ПОЧВА

19.   И аз съм така сърцебиене недостиг на въздух плаша се незнам само знам че трябва да се преборим сами.Масажи или иглотерапия.Ако някой иска да ми пише да си поговорим мейла ми е konstantina_kostadinova@abv.bg

20.   Аз получавам този задух от много години (на 23 съм сега). Преди се появяваше няколко пъти в годината,сега трае със седмици,месец... Ужасно е,започвам да се задушавам и от това да се прозявам непрекъснато... хората ме гледат странно,защото не е нормално... И си притеснявям,но лекарите се изказват противоречиво по въпроса... някои казват на нервна почва,други от пролапса на митралните клапи,който имам на сърцето... Не знам ,но е ужасно неприятно.Искам да овладея тези пристъпи но не знам как.... отстрани погледнато е доста плащещо.... Забравих да кажа,че имам проблеми с щитовидната жлеза (Хашимото),но ендокриноложката каза,че не би трябвало да е от това... Някой има ли подобен проблем и знае ли как се лекува? Към какъв лекар да се обърна... ? Омръзна ми да ми казват,че е на нервна почва,а нима е нормално да получавам такива пристъпи на задух и да се прозявам насилствено.... ужасно еее!!!!

21.   Аз съм на 24г.и от известно време получавам задух,от който и при мен следва едно ужасно прозяване(което в повечето случаи е неуспешно) и от там допълнително се изнервям и задуха се увеличава.Не знам какво да правя,мисля да ходя на лекар,но съм сигурна,че ще ми кажат че е на нервна почва

22.   И при мен има подобни симптоми, преминал съм през пушене (90% нелегално и 10 тютюн), отслабване на цялата физическа форма след тежка прорезна травма на ръката, както и допълнителен силен стрес от неподходящи интернет видеота (насилие, смърт) и околна среда. Хубава стъпка, преди да оправяме психическото си състояние, е да си направим всички телесни изследвания - холестерол/триглицериди/захар и т.н., снимка на дробове (компютърна томография или поне рентген), кардиограма. При отсъствието на негативна диагноза малко или много се поуспокояваме. След това е хубаво да има лека форма на спорт или фитнес, засягащ и позатягащ цялото тяло (без тежки или твърде дълги сеанси/серии, прекъсвани от почивки, за да може да се поуспокоява и пулса). Добре действа и взаимно приятния секс, повече смях (с приятели, разтоварващи ненасилствени филми, природа), йога, както и намаляване на фактори, от които сте сигурни, че се генерира стрес и болест (пушене/друсане/здраво пиене, шофиране, вживяване в дадени проблеми, реално или виртуално насилие). И още един съвет - ако ходите на психиатър, и той ви предпише антидепресанти и успокоителни, след като ви е питал механични въпроси и е цъкал след всеки ваш отговор на компютъра си, значи по-добре НЕ пийте тези неща, ще му станете вечен клиент. Ментата с глог и валериан, дълбокото вдишване и гледането на жълти цветя и животинка действат в пъти по-добре, отколкото да "лъжете" нервната си система с химия, а първото помага и за по-спокоен сън. Надявам се някой да добави още нещо, а от мен успех!

23.   Аз сам на 22години и от 2 год.сам на антидепресанти защото ми прилушаваше без да губя съзнание.От една година получавам прескачания на сърцето.Доста пъти съм ходила до спешното,защото ми става много зле и имам чувството че ще получа инфаркт.Там естествено ми бият инжекция минава ми и така до следващия път.Отидох на кардиолог направи ми кардиограма и ми каза че няма нищо притеснително.Споделих му и че имам нужда от постоянно оригване.Каза ми че е вазможно да имам диафрагмална херния ми изписа мотилиумл.Това беше.Дали трябва да направя някакви други изследвания или всичко е на нервна почва.Антидепресанта ми е ксетанор пия по четварт.

24.   До 23 много е вероятно прескачанията да са от диафрагмалната херния трябва ви контрастно изследване с бариева каша под наклон или нещо си и аз сам на 22 и аз имам прескачания от 2 години и нещо и аз постоянно се оригвам и мисля да си направя това изследване! Успех v117o0@yahoo.com за кореспонденция и взаимопомощ! Успех

25.   Шшшшшт.Тихо!Стига сте се глезили това ме боли онова ме боли незнам си какво ми тупа и шава....Вината е във вас самите.Не ви кара баба ми да пишите цигари пиете алкохол и кафета!После седнали пред компютрите и ревете.И аз бях като вас спрях цигарите алкохола и кафето спрях да се събирам с пушачи и се оправих.

26.   Аз не пия нито пуша.... но задуха си е сериозен проблем при мен,така че моля,не всички под общ знаменател!

27.   И аз имам този проблем. Но мисля че най много ми помогна пиенете на магнезий и топенето на краката в ЕПСОМ сол ( английска сол) ! също така намалете стреса...глог мента валериана помага много. проблема е в нервната система...много мислите за проблеми !!

28.   И аз имах такъв проблем...открих го мн трудно на доплер за шитовидната влеза/оказа се възел/,кръвната ми картина и всички други изследвания бяха наред,вземи мерки не слушай този който ти казва че е временно и на нервна почва.Успех!

29.   Здравейте!
Добре познат ми е този синдром на тахикардия, задух, падане на кръвното, така че апарата "не го лови", пребледняване и избиване на студена пот...Отвратително усещане, което получих преди няколко години - най-напред рядко и епизодично, после все по-често.
Особено силно се проявяваше в случай на очакване на нещо и при тревога от някой проблем.
Ходих къде ли не и при какви ли не специалисти, но не се получи... Изследваха ме и ме лекуваха, но проблема оставаше и се засилваше непрекъснато.
Миналата година случайно посетих дома на мой познат в едно село близо до Балчик. Повода да отида нямаше нищо общо с проблема ми. От дума ма дума стигнахме и до темата за болестите...Останах изумен, когато, пиейки си кафето на масата до нас, дъщеря му, Шерин, ме попита нямам ли такъв проблем и предложи да ми помогне. Бях ходил къде ли не. Бях провеждал какви ли не лечения при най-добрите специалисти! И изведнъж тази млада жена, малко отнесена на вид, ми каза, че знае как да ми помогне. Приех го като шега. Но удавник за сламка се лови! Тя чете някаква молитва над бутилка вода, обясни ми как и кога трябва да я пия и как да си поливам ръцете с нея и ме изпрати да си ходя... Разбира се, не повярвах и дума. Но след няколко дни отново се почувсвах зле и този път вече беше сериозно, ама много сериозно! Мислех, че умирам... някак си се размина.
На другия ден реших да опитам с водата от бутилката. В края на краищата не рискувах нищо. Нормална бутилирана минерална вода.
Така проведох едномесечна процедура, като спазвах дадените ми от Шерин указания...
Малко след първата процедура усетих резултатите. Беше невероятно! Симптомите и последствията ставаха все по-редки и все по-кратки. След няколко дни всичко изчезна. Не можех да повярвам...Бях нов човек.
От тогава измина повече от година време. Нямам проблеми и тахикардията ми от 200 - 210 удара в минута отдавна вече я няма. Нито студената пот на челото, нито задуха. Живея нов, пълноценен живот и се радвам на всичко онова, което той ми предоставя.
Не вярвах...Опитах...Вярвам! Благодаря ти, Шерин!
Ако някой от вас иска да се свърже с мене и да разбере повече, това означава, че наистина има нужда от помощ.
В Балчик ме познават всички таксиметрови шофьори в района на автогарата, където е и къщата ми. Викат ми "софянеца". Имам и две черни кучета, които разхождам често там. През цялото лято съм в Балчик.
Обадете се и ще ви помогна. Заслужава си да опитате!

30.   аз се оправих с едно хомеопатчно след като пробвах какво ли не през последните 3 години... казва се Naja Tripudians... отрова от кобра е... препоръча ми го друг човек с нашите проблеми.. и той се е оправил.. без рецепта е... след една седмица... ще имаш огромна положителна промяна.. иначе това е огромен кошмар... знам за какво говориш... . медецината няма отговор на този проблем... пробвай и сподели след седмица... успех.. !

31.   Благодаря! Как се приема?

32.   Naja Tripudians - 9 CH, 3 пъти на ден по 5 зрънца под езика! 20 минути преди и след това не вземаш никаква храна. устата трябва да е чиста, без лютиви миризми от дъвки, мента, и други подобни! Направи си и ехографско изследване на щитовидната жлеза, и нивата на магнезий и калий, също провери за диафрагмена херния! възможно е стомаха да е подут и да се притиска сърцето!

33.   Благодаря!

34.   по скоро отивайте на ендокринолог. проверети си щитовидната жлеза на ехограф задалжително, може също и надбъбречните и кортизол! симтомите са същите.

35.   Аз съм на 16г. и имам същите симптоми, трудно дишам и често се прозявам. Сърцето по някой път ме наболява и много се притеснявам от това! Трябва ли да си направя някакви тестове и какви? Дали не е, защото пуша от около 1 година? Надявам се да не разберат, че пуша, ако отида на доктор..

36.   най лесният тест който можете да си направите е да си проверите телесната температура сутрин преди ставане! ако е под 36, 4 значи имате намалена функция на щитоовидната жлеза, ако е над 36. 8 значи имате увеличена функция ( хипертиреодизъм)! кръвните изследвания може да са в норма, но със сигурност антителата ви няма да са! проверете ТАТ и МАТ( антитела)! и ехограф да се види размера на жлезата! Ако имате проблеми със жлезата, не пийте синтетични хормони! намерете Дядо Тонио в гр. Гълъбово! той е изликъвал хиляди от това неличимо от медецината заболяване!
народната медецина е по силна в това отношение, специално за това заболяване Хашимото! ! Всеки 3 ти го има, но още не знае! болеста се развива много бавно.. може и 10 години! успех на всички за лечението! ако някой иска телефона и адреса ще ги напиша! Успех

37.   Моля, напишете телефона и адреса.

38.   Здравейте, аз съм с Хашимото и с въпросния задух, който получавам периодично. Ендокринолозите ми казаха, че задуха не е от това, но май е точно от него, защото аз други здравословни проблеми не са ми откривали. Каква е връзката на задуха с Хашимотото? Пия хормони, защото още не съм намерила алтернативен метод за лечение. Доколкото знам от много лекари импулсната терапия е измамничество за пари... ... Много хора били пстрадали от това, аз не знам дали е така! Бихте ли ми дали координати на този човек и малко информация с какво лекува и дали е скъпо! Благодаря

39.   при проблеми със жлезата, задължително трябва да минете на диета без глутен, и да се храните на всеки 2 часа! глутена се изчиства за 8 месеца от тялото. една тортичка да хапнете и 8 месеца няма да бъдете чисти! от глутена се отключват автоимуните заболявания! ефекта след спирането му ще го усетите след 15 дена едва! първото нещо което ще изчезне е подуването на корема, което всички имат без да ми казват знам! после при такива проблеми се наблюдават 14 пъти по високи стойности от нормалните на антителата срещу бактерията arsenia interecolitica... направете си тест за тази бактерия! и ако я имате... започнете да пиете една сладък чай от японската гъба... Комбуча по 250 мл. на ден. ! той убива тази бактерия! Импулсният метод според мен няма нищо импулсно в него. просто на принципа на изстискване на гнойна пъпка... когато пускате кръв след тези разрези от тази зона, между 5 и 6 чакра( където е блокажа на енергията) след 8 процедури, най вероятно въпросната бактерия концетрацията намалява или изчезва напълно, от там и възпалението на жлезата! Doxacilyn убивал тази бактерия също! телефона на дядото е : 041862569
Гълъбово, ул. Раковска 19
тялото най добре ще ви покаже дали се подобрявате! ! методае древен, болеста се отключва от стрес. в миналото е имало много войни и тази болест е била много популярна. това е било лечението! много важно е да си промените начина на мислене! гнева трябва да изчезне напълно като емоция! как? когато има конфликтна ситуация, просто си кажете: Ще има ли някакво значение това след 1 година? след 1 месец, след 1 час? и ще видите че ще се почувствате по добре. работете върху емоцийте си. гледайте небето, природата и всичко хубаво в живота. Негативните мисли по далеч и най вече гнева! жлезата е 5 та чакра и тя се блокира от проблеми в общуването с околният свят! правете Yoga Om медитация когато можете, пийте 2 литра вода на ден. И ще се оправите, трябва да вярвате в това! но иска време! успех на всички
Вал

40.   Здравейте аз също страдам от 8 години, от подобни симптоми. Задух, прескачане на сърцето, сутрин тахикардия от която немога и въздух да си поема, треперя, вътрешно напрежение все едно органите ми се движят с бясна скорост, испотяване на ходилата, дланите и под мишниците, става ми лошо в главата се едно ще припадна, имам чувството че умирам! Ходила съм на хиляди лекари, кардиолог, ендокринолог, невролог, психиатър, казват всичко е наред, а аз имам чувството че всеки ден по малко умирам, вече нямам сили да се боря. За притапяване на всички симптоми от 6 год. пия ривотрил и конкор, направиха ме наркоман, без резултат. Вече не вярвам грам на медицината, минах през какви ли не специалисти и какво, чувствам се като някоя баба на 90, за това ако някои знае някаъкви кординати на" софиянеца" от балчик или на тази Шерин моля напишете ги или ми пишете на" aneta7560@abv. bg" много щеви бъда благодарна, че това не е живот!

41.   Анета сети ли се ендокринолога да ти пусне антителата ТАТ и МАТ на тест? направи този тест по скоро. тези симптоми който описваш, са типичните за автоимунен тиреодит на хашимото! 99. 9% се обзалагам че става въпрос за проблем с щитовидната жлеза! тя когато не е наред удря нервната система и сърцето! дядото от гълъбово ще те оправи! струва 5-10 лв на процедура! от 1 вата процедура ще ти изчезне сърцебиенето и прескачането! лекарите лекуват по модел който не лекува а само подтиска симптомите! и те нямат вина, вина има здравната каса и фармацевтичната мафия! ако си от софия търси др. мария папазова и холистични методи за лечение! тя знае много по въпроса!

42.   Здравейте, ще дадете ли координати на този дядо... аз съм с Хашимото и искам да попитам, защо това заболяване да причинява задух, щом ендокринолозите го отричат?

43.   Моля Ви за адреса на дядото от Гълабово. Аз също имам Хашимото. Благодаря Ви предварително.

........................................

Погледни 39-ти коментар.

44.   Кои храни съдържат глутен?

47.   Нещо ново в допъление от мен. Всички тези симптоми който описвате са характерни и за КАНДИДОЗА! всички имат кандида но при силен стрес, се увеличава кръвната захар и пада имунната система която да се бори с кандидата! кандидата има функция да разгради тялото след смърта, но при кандидоза кандидата започва да действа преди смърта. може и употреба на антибиотици дълго време да се отключи. полезните бактерий в стомаха са убити от антибиотиците и кандидата си прави каквото си иска. тя действа на нервната система индиректно, чрез жлезите който са заразени чрез кръвта. Някой хора с кандидоза развиват непоносимост към глутен. Симптомите са нервно напрежение, екстрасистоли, подуване на стомаха, умора хронична, замъглено съзнание, обложен бял език, сърбежи по кожата, гъбички под ноктите. Теста в домашни условия е лесен: Сутрин като се събудите, изплюйте слюнката си в чаша вода. ако сте ОК, слюнката сте стане вода. ако се образуват нишки който се резтягат към дъното, и след това слюнката(кандидозата) падне на дъното значи това ви е проблема!
хашимотото е следствие от възпалитен процес. Имунната система след това бомбардира жлезата защото е възпалена!
обикновено при кандидоза има проблем с хроничен синузит, цистит, простатит... удря навсякъде.
Лекува се с яка диета без захар и брашно! захарта е храна за кандидата, а брашното се разгражда до захар!
отделно непоносимоста към глутен при някой!
трябва да приемете и специално разработен пробиотик, който в БГ го няма а само в САЩ! след 2 месеца ще бъдете нови хора! много хора са имали този проблем с години, докато накрая разберат че проблема е КАНДИДА в големи размери! ! направете си кръвен тест за кандида антитела. това чудо се лекува много трудно... само с пробиотик.. разните му там Нестатин и други подобни няма да помогнат. Кандидата ще се върне отново. само полезни бактерий вкарани под формата на пробиотик могат да тушират проблема! Глутеновата непоносимост при хашимото е следствие от КАНДИДОЗАТА! ! 100% имате кандидоза! тествайте се и споделете! ! ако някой проявява интерес към името на пробиотика( не е евтин.. около 100лева! ! за месец)... ще го напиша при поискване!
VAL

48.   Да, какъв е този пробиотик? И къде мога да се изследвам за кандида? Защото, мен ми бяха открили вагинална кандидоза преди време... От това ли се получава задуха?

49.   Пробиотика се Казва TrhreeLac! 50 $ Струва. проблема се лекува и с чай от Камбуча Гъба!

50.   Това за кандида е много вярно. Лично аз страдах от силна кандидоза, която ми увреди и нервната система. Ходих също на ендокринолог, който ми каза, че имам Хашимото, но било още рано за лекарства, незнам какво имаше предвид. Сега пия Конкор 5 по половин таблетка, от който сърцебиенето и прескачането изчезнаха, но след като го намалих на четвърт пак се появиха. Мисля, че трябва да се пие до живот... хаха! Ходила съм на всякакви лекари и всичко ми е нормално, от което следва, че всичко е в нашите главици. Ще трябва да се справяме сами. Успех на всички!

51.   не бих казал че всичко е в главата!! не мозеш да да си контролираш ритъма на сърцето, но излизането от ритъм може да ти съсипе живота!! пази боже, кажи!

52.   Много благодаря за информацията за кандидозата. Аз имам кандидоза вече от няколко години, но не съм се знаела че проблема с екстрасистолите може да е от там. Този пробиотик изпитан ли е, наистина ли за 2 месеца ще изчисти кандидата? По колко се пие дневно и в продължение на колко време трябва да се пие за да се предодврати отново нейната поява?

53.   хомеопатичното лекарство Naja Tripudians - 9 CH, колко седмици се пие.

54.   аз съм на 26 години и мен ме мъчат от доста време подобни проблеми. първоначално се появи тахикардията заедно с едно неприятно пристягане в сърдечната област, направих консултация с кардиолог. назначиха ми изследвания пкк, урина, снимка на бял дроб и сърце, хормони, кръвна захар... всичко беше в норма. кардиологът заключи- на нервна почва. изписа ми лек билков продукт за нервите и приключи. в последствие се появи задух по време на доста тежък ларингит, първо си помислиха че е алергична реакция към някои медикамент. натъпкахаме с кортикостероиди и антихистамини за алергията и проблемът пак отшумя до след месец, когато пак получих задух и повториха същата процедура с кортикостероиди и антихистамини, но с тази разлика че втория път задухът не изчезна. от тогава периодично задухът и сърцебиенето често се повтарят. първоначално много се стрясках, че ще пукна на улицата или в маршрутката, както си седя, но сега само търпя и чакам да отмине... постепенно общото ми здравословно състояние започна да се влошава. направих няколко бактериални инфекции на гърлото, на уриналния тракт, нивата на калция бяха по ниски, в последствие се сдобих с лека анемия-всичко е лекувано поетапно до момента, в които спуках киста на яйчника. оперираха ме по спешност и докато бях в болницата пак се повториха оплакванията. Там ми направиха допълнителни изследвания снимка на бял дроб и сърце, консултация с кардиолог, екг всичко беше ок. но задухът продължи, разбира се обяснението на всичко е нервна почва. докато личната ми лекарка, обяснявайки за пореден път оплакванията си не откри, че имам възпален нерв на гърба, не ме болеше, но усещах някакво напрежение. каза ми че заради възпаления нерв мога да получавам мнима стенокардия и задух. сега се мажа с нестероиден крем. не съм се оправила напълно, но определено има подобрение. сега установявам, че проблема с дишането се задълбочава при продължително седнало положение.

55.   И аз съм така. Понякога ме стяга и изтръпвам, а тренирам редовно.. Проблема е в големия град и МРЪСОТИЯТА тук. Сутрешните вдишвания са най-доброто ;)

1-50 от 297