Споделена история от Здраве

Лекуване на хемороиди
Здравейте! Имам вътрешни хемороиди и искам да попитам какво представлява лечението им и колко струва.

Коментари

1.   Щом питаш какво представлява лечението им, навярно не си посетил/а лекар. В такъв случай те съветвам да си вземеш направление от личния лекар и да отидеш при гастроентеролог! При вътрешните хемороиди по принцип не се налага оперативно лечение, за разлика от външните. При вътрешните по-скоро се изписват хапчета, сиропи. Не е страшно, а и лечението няма да ти излезе скъпо, особено ако си с направление. Съветвам те да си коригираш режима на хранене и да приемаш много течности-предимно вода! Водата е много важна за храносмилането. При първа възможност отиди на преглед!

д-р Анонимна

2.   Аз съм със същият проблем. Ходих преди три години в Онклиник сф, там ги връзват. Този метод е най добрият, леко неприятна манипулация но за 5 мин си готов. За една седмица отшумява и болката. Сега за плащането МАМКА ИМ. Взеха ми 500 лв за два хемероида. На една манипулация не връзват повече от два големи, моите кървяха. Аз лично трябва да ходя пак но все отлагам заради цените им. Дано кризата да ги удари и тях и да са свалили цените. Дано съм ти бил полезен.

3.   Здравей, вземи си от аптеката Флебодия/най-доброто френско лекарство за раширени вени и хемероиди струва към 23лв. и си вземи и крем Пайлекс за мазане струва към 2лв. но е страшно ефикасен.

4.   От 2-3 дена забелязах че имам едно топче близо до ануса и ме боли много. Голямо е колкото ечемик когато го стискам не иска да се спука а й когато го докосна ме боли.
Пробвах да го спукам с игла но не става излиза само кръв.
Спада за малко и после се подува пак...
Какво може да е и какво да на правя????
Не мога да отида на лекар защото съм в Германия....

5.   Калиев перманганат едно пакетче, разтвяряш го в гореща вада и се куснеш колкото можеш повече, много боли, но и помага, аз така се отървах и да не дава господ в последните 2 години от които ги имам (след раждане) съм усешала съвсем рядко болка и то е от "прашките"
това трябва да се прави всеки ден, докато спрът да се появяват

6.   същите процедури където е писал номер2 ги прави доктор Желязков на много по-достъпни цени да е жив издрав. И аз ходих в Он клиник там дерат кожи

7.   същите процедури където е писал номер2 ги прави доктор Желязков на много по-достъпни цени да е жив издрав. И аз ходих в Он клиник там дерат кожи

8.   Кой е тозо доктор Желязков? Как може да се всвържем с него?

10.   ходих в медицинцки център д-р Желязков, там ги лекуват неоперативно, за сега още нямам подобрение с вътрешни хемороиди съм, но са само 3 дена. надявам се да се оправят поне след 20. чувал съм доста добри мнения за този лекар и се надявам да помогне. Колкото до он клиник и останалите това са фирми за пари дерат ти кожата и не се знае дали ще ти помогнат, направени са за богати и за такива наивни които не знаят какво да правят