Споделена история от Здраве

Прекалявам със сладкото
От месец-два насам ям по 5-6 вафли на ден... Нищо друго не ми се яде освен сладко и то в огромни количества. Преди ми ставаше гадно от една-две вафли, а сега имам нужда от повече и повече... Днес цял ден ми се вие свят и треперя отвътре, хапнах сладко и се пооправих за малко... Сутринта си направих кафе - може и от него да е...
Каквото и да ям, имам нужда от многооооо сладко, нямам насищане вече.... добре че не съм качила кг.
Миналата година преди матурите - също прекалявах със сладкото, но тогава бях стресирана, притеснена....
Как да спра да ям сладко? Аз буквално се наяждам с сладко и нищо друго не искам... Как да спра преди да съм си навредила?

Коментари

1.   Чети литература и в интернет - към захар човек може да се престрасти! Мозакът ти се храни с въглехидрати и е станал ненаситно чудовище.
Ще спреш сладкото, когато спреш да ядеш всякакво сладко, хляб, картофи, ориз и тестени неща, както и безалкохолни напитки поне 2 седмици. Пий много вода. Така ще се поизчистиш. Не яж и грозде, сладки плодове.

Имам приятелка, която преди беше много слабичка, а сега е дебела само от кола! не може да спре да се налива с нея

2.   Пак си в стресова ситуация и в храната - конкретно сладкото - намираш сигурност и спасение. Потърси големият проблем, хапването е само последствие.
Друг вариант е - тялото ти има нужда от сладко, такъв е периодът ти.. не се мъчи, а си хапвай, но черен шоколад и в умерени количества.
Трети сценарий - отключила си диабет. Прегледай се по този повод.

3.   Само диабет ми липсва...:( Сега видях симптомите, само че аз не губя тегло току така. Обаче определено не качвам кг. Като гледам калориите на това, което ям, определено трябва да качвам кг, а качвам само грамове(тегля се след като се нахраня). Е ако ям малко повече ще кача 1 кг, ама след няколко часа или на другия ден ще съм го свалила. Често уринирам, но предполагам това е от газираните напитки.

Преди една-две години бях доста по-дебела и бях на много строга диета около месец и от тогава не съм качвала кг, даже ако се постарая ще сваля и то без много труд. Иначе в лицето и в бузите ми се отразява, когато съм прекалила с храната, в корема и в другите части на тялото също - по-отпуснати са, но на кг не. Сутринта закусих и по навик изядох две вафли и все едно нищо сладко не съм яла...

4.   Сега може да не качваш, но ще ти се отрази. ;) Даваш лоша храна на тялото си!

5.   На каква възраст си? Когато бях на около 12, ВСЕКИ ДЕН ядях по 2 големи шоколада и 2 опаковки с обикновени вафли(другите не ми харесваха). Винаги е било така със всякакви храни, ядях по 8-9 филии хляб на ден. Сега е по-различно с храненето, пак нагъвам повечко, но поне вече намалих сладкото и то доста. Висока съм за възрастта си (170см при 55кг) и хората казват, че се дължи на апетита ми, който винаги задоволявах. Иначе казано, ако не си на повече от 13-14, хапвай си, явно имаш бърз метаболизъм.

П. П. Каква беше диетата?

6.   И аз като малък ядях почти само сладки неща, но не качвах. И до сега си обичам сладкото и само ограничението в разходите ме спира да си купувам рядко по-вкусни захарни изделия. Оня дето те съветва да не ядеш грозде - не го слушай. Гроздето е здраве и не случайно го наричат растително мляко. Виж газираното може да го намалиш до веднъж в седмицата или месеца, колкото да си разнообразиш вкуса.

7.   Здравей авторке. И аз като теб имам проблем със сладкото. Но мисля, че съм намерил баланс-около месец и половина си хапвам сладко, и след това 4-5 месеца почивка. От плодовете по-хубаво няма-така че, не слушай номер 1 за гроздето. От 1. 05 до 6. 09 не съм хапвал сладко.
Лятото го изкарах само на плодове. Изобщо не съм качвал кг от плодовете. А от сладкото качвам. Иначе не мога да мина с една вафла или един шоколад. От нормалните вафли трябва поне 6 да изям, но след това трябва и поне 3-4 кроасана от тези от 80 гр. Също така трябва поне 2 шоколада да хапвам на ден. Аз все пак имам и ниска захар. Може и това да е причината при теб. Иначе по-рано и аз си хапвах нормално сладко.
Иначе спортувам усилено- през ден тичам по 15 км. Когато ям сладко чувствам прилив на сили при тренировката. Но спра ли сладокото, чувствам само умора.