Споделена история от Здраве

Заразяване със СПИН
Жена съм на 23 години. От скоро имам сексуални контакти с момче от моя град. В последно време той отслабна, болят го ръцете и краката. Питах го дане е болен от нещо а той ми отговори че наскоро е получил натравяне от развалена риба, която е ял на ресторант и от тогава като яде определени храни получавал някаква реакция и затова го болели рацете и краката. Често го лепват вирусчета и започнах много да се претеснявам да не е носител на СПИН! Правили сме секс без презерватив, но той никога не е свършвал в мен. Искам да попитам ако случайно той е заразен недай си боже каква е вероятноста и аз да съм заразена при положение, че не е свършвал в мен, а зная че заразата е в спермата.. Много съм стресирана, моля да ми пишат само компетентни хора. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Първо не е задължително да е спин, ама хич... второ "заразата" не е в спермата само, достатъчно е да е в теб без презерватив, да не говорим, че той може и да не е свършил в теб, но сто процента е отделил предекулационна течност, също, съдържаща сперматозоиди, така че и да бе вярна теорията ти, пак куца.

2.   Не е задължително да свършва в теб за да ти предаде спин. Отделянето на секрети и малко количество сперма по време на акта също би го предизвикало. Можеш да си направиш безплатен медицински тест за това. Защо искаш да те лъжем и да се притесняваш? Върви до ХЕИ и ги питай къде се правят. Ако те не знаят, личният ти лекар знае. Това не е нещо срамно, просто искаш да си сигурна.

3.   На мен ми се струва, че по-скоро е наркоман, на хероин... Поне по симптомите, които описваш..

4.   За съжаление не е само в спермата, а и в кръвта. Да не говорим, че преди да свърши мъжа изпуска течности. Ако той е заразен, има шанс и ти да си. Къде ти е бил акъла!? Не е само Спин, а и Хепатит, уреаплазми, микоплазми, сифилис, гонорея, херпес и т. н. Съвета ми е след 45 дена от секса без гума и след 3-тия месец да си направиш тест за Спин, за другите болести има много инфо в нета, пулс бг има полезен форум!

5.   Стига бе жена, човек може да слабее от страшно много неща, но ако е болен от СПИН ще оздравява страшно трудно, а и той удря първо основно по кожата. Ако все пак е болен вече най-вероятно и ти си болна, защото ако не си се заглеждала обърни внимание, че мъжът отделя секрет още преди да еяколира и в него също има СПИН вируси. Можеш да си сигурна обаче, че човека не е болен точно от СПИН, натравянето може да го е ударило в черния дроб или да е лепнал някой хепатит това е по-вероятно. Инкубационния период при СПИН е средно 6 месеца пред него заразата не се открива с тест.

6.   Ако са минали 2 месеца от първия контакт иди да си направиш тест.. въпреки че ако твоя тест е отрицателен, не значи, че и неговият ще е.. т. е. може да правите доста време секс без да лепнеш хив (ако той има изобщо). Побързай да си направиш.. и не само защото човека ти е отслабнал, по принцип трябва да се прави този тест. И той да си направи. Но не се притеснявай толкова, най-вероятно нещо му е паднала имунната система. Успокой се първо :)

7.   Първо: Преди колко време е бил сексуалният акт? Ако е преди месец (толкова е инкубационният период), отиди да ти направят кръвен тест и ще видиш.
Второ - при мъжете има предеякулационна течност, в която концентрацията на HIV-вируса е много голяма и дори да не е свършвал в теб е възможно заразяване. При анален и дори орален секс също има риск, особено при първия, тъй като лигавицата е много тънка и много лесно би се наранила, а оттам вирусът директно попада в кръвта. Вагиналният също. Оралната любов е по-безоспастна, но при кървене на венци или нещо друго открито веднага съществува риск от заразяване.
И на последно място - не си мисли, че ей така ти става лошо, отпаднала си и имаш СПИН. Това не е грип. Човек може да живеее заразен с години, без да знае изобщо.
И най-последно - ако не си сигурна в партньора си прави секс с ПРЕЗЕРВАТИВ!

8.   Отиваш и си правиш напълно анонимен и безплатен тест, има такива центрове.

9.   Ей, аман от хипохондрици и глупости. Няма болест СПИН. Има вирус ХИВ, за който не е ясно дали съществува. Който не вярва да гледа "House of numbers" и продължението му.

10.   Към 9 - има болест СПИН, хив е вирусът! първо се заразяваш с хив и можеш да си живуркаш много години без да си болен, просто имаш вируса и заразяваш.. и когато отслабне имунната ти система се разболяваш от СПИН!

11.   Към 10 - не ти пише 9-ти, просто обърнах внимание. Човека цитира една руска докторка предполагам, която каза преди време че никой до сега не е изолирал вирусът на СПИН самостоятелно. Тя е казала цитирам " Да, имунодифицит е имало, има и ще има, но той не се предава от вирус. " Според мен има право, но на 50%, заради такива като нея Русия е в челната класация по болни от СПИН. Света в който живеем не се знае дали тази болест не е измислена от масонската и илюминатската ложа, за да ни манипулират, да се внасят средства еди къде си и еди къде си. Оставете това, гледайте си живота и се пазете. Колкото до безотговорните момиченца, скъпи мои, пазете се, не си давайте здравето заради единия секс, няма как да ви се налее акъла в главата знам, обаче се постарайте да бъдете отговорни към себе си поне малко. И да изключвате СПИН-а, хепатита е не по-малко коварен, и редицата от гадни вируси изброени по-горе от коментиращите. Живота е ваш, пазете го!

12.   Има една болест която се нарича цьолиакия и за съжаление е неличима.заразата е от храна с попаднали в нея гъбички и микроби които отварят болестта.Поставям тук материала със симптомите защото ми се струва,че приятелят ви я има.http://dieti.rozali.com/dieti-lubopitno/p14268.html.Не е заразна,но за него е много тежка!