Споделена история от Здраве

При нормално изхождане, няма нужда от тоалетна хартия
Здравейте на всички, които се вълнуват за здравето си.

Както казва народът,
когато загубиш нещо, тогава го оценяваш!

Писах доста мнения на темата за дискова херния и без да искам, от дума на дума се стигна до тоалетната.

Преди години бях попаднала на темата за тоалетната чиния , колко е вредна в действителност и само мога да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на автора за нея.

Пускам линк, предполагам не е проблем да копирате и да видите страницата, заслужава си и аз ще направя малко допълнения към нея.

Темата е "За вредата от тоалетната-стол"

http://squat.beinsa.info

Филмчето, което по Нова телевизия говори за запека, е една бяла лястовица в осъзнаването на проблема.
Аз като дете , все се чудих как така на село почти не ползват тоалетна хартия.
Майка ми се смееше и ми вика, че ако има, ползвали листата на репея, но по принцип, нямало нужда.

И точно това каза и Мария при Гала още първата минута, около 40та секунда.

За какво я започвам тази тема.

Ако кажа, че всеки втори българин мъж от познатите ми е с рак на дебелото черво, или най-малкото хемороиди, направо си е земен ад.

Защо мъжете, ами жената все пак по-често сяда на тоалетната чиния/ ама кой го е нарекъл ЧИНИЯ/, докато мъжа май си спестява това удоволствие, разбираемо защо.

За мен в случая обаче, не е важно само запека, хемороидите , а пряката връзка на клякането с гръбначния стълб.
Представете си, колко хора на години вече, не могат да си позволят да клекнат.
Това автоматично означава, че техният гръбначен стълб си е изпял песента.

Много често хората търсят причината в коленете, но те ПАК са свързани с гръбначния стълб.

Оттам, вътрешните органи и те си заминават, но за това може би друга тема.

Моята баба до последно си сядаше с кръстосани крака, докато оплете лука на плитки или направи ошафа. Няма целулит, няма разширени вени.Че се катереше на черешата, все едно си ходи по земята, това е друга тема.
На софра по последно, така и не призна масата и столовете.
В цялата къща имаше един единствен стол отпред до райската ябълка и дядо си подремваше на него след обяд.
Та ние, градските чеда, дето се бием в гърдите, че сме много осведомени и отворени, сме в действителност такава трагедия, ограничени до безобразие от градския живот.
Не ни стига липсата на чист въждух, не ни стиха шума и праха, ами на всичкото отгоре и сме принудени всеки БОЖИ ден, всеки ден, да сядаме като оня крал, дето бил недъгав и заради когото измислили това приспособление, наречено един дявол знае защо чиния, па макар и тоалетна.
Колко просто, последвали сме един недъгав крал и днес сме недъгави като него.

Видяла жабата че подковават вола и тя вдигнала крака.
Та така са ни подковали в цяла Европа, че сме за смях на ония, дето се нарича трети свят,/то май и нас така наричат бледоликите западняци/.

Направете опит. Нека изключим младоците, дето висят по разни зали и се опитаме да клекнем.
Колко от вас го правят спокойно. Дано са повече.

Но ако ви е трудно да станете после или ви пращят коленете, ИЗХВЪРЛЕТЕ тоалтената чиния.
Да ви мислят за аборигени, няма лошо.

Гледам стари филми, всичките прави като струни, главата горе, че мъжете имат и коса...... Но това е, от селата излезли.

Аз се срамувам, че съм част от тая цивилизация, дето ни принуди да затворим детските градини с прекрасни площадки за игра и ги превърна в поликлиники и паркинги.

А тия, дето си оплисквали краката, като ходели на клекало, да не ходят в Япония, защото там има само клекала.

Коментари

1.   Що за простотия, дори не прочетох всичко...

3.   Авторката е абсолютно права. Един ден хората ще се осъзнаят за вредата от тоалетните чинии, убеден съм! Ама човечеството все се учи от грешките си. Така е било, и така ще бъде.

4.   За №1
Много се радвам, когато някой не е съгласен с мен.
Намери време и хвърли поглед на:

http://squat.beinsa.info

или в Гугъл потърси "За вредата от тоалетната-стол"

Простотия мога да нарека само това, че всеки втори е болен, че хората си отиват с болка и огорчение от така наречения ни цивилизован свят.

5.   Един ден като осъзнаете колко е вредно да седите и колко полезно да клечите - да знаете, че всичко ще си дойде по местата: клечащи работни места с ниски бюрца, клечащи масички в ресторантите, клечащи чинове в училище и да не забравяме автомобили с клечащи седалки (пардон - клечалки), само че не мога да си го представя.

6.   Когато мъжете не са познавали офисите и автомобилите,
са били мъже.

Идете в Родопите или което и да е балканско село и вижте ръцете на хората там. Сравнете ги с изнежените пипалца на софиянеца, ако щете на Брат Пит или което и да е холивудско величие.

Тогава може и да разберете, на кое му се вика, здравословно хранене и живот!
С най-приятелски поздрав от автора.
И пак ви казвам, погледнете страницата:

http://squat.beinsa.info

маркирайте я, кликнете десен бутон
и "Go To Address in New Window"
за да се отвори.

7.   Авторе, като човек от Родопите ти казвам - отиди на някое гробище и само гледай - хората преди са умирали или като деца, или при раждане, или до 40-45 г. Вярно - който е оцелял е живял до по 100 г.
И в моето семейство е така - моите прабаба и дядо станаха пра-пра, преди да си отидат, но питаш ли ги - закопали са всичките си братя, сестри, родителите си и дори деца на млада възраст.
Съвремието ни е дало много. Днес живеем по-дълго, по-качествено. Иначе, прав си - хората са нямали проблеми с изхождането - те са нямали какво да ядат.
Диетата им е била пълна с баластни вещества, треви са яли, какво ли не са яли, за да оживеят. Не са познавали нашите болести, но са умирали от турбеколоза, от инфекции. Не са достигали просто възрастта, за да се развие някой рак да кажем.

И в нашето семейство, както при повечето допреди 10-тина години в Родопите, т. н. френска (турска) тоалетна си беше стандарт. Аз като дете страдах от жесток запек, баща ми от хемороиди. Днес си имаме нормална сядаща тоалетна. Променили сме си явно диетата - можем да си позволим повече плодове, зеленчуци, месо, черен хляб и ела ни виж - нямаме проблеми вече с изхождането!
Типичното родопско ядене е бедняшко, бедно на протеини, богато на въглехидрати, хората масово страдат от диабет. Мит е и родопското дълголетие, ще го видите на всяко гробище, запазени са и гробищата от преди 100 г. - хората, умряли над 60 г. се броят на пръсти, повечето са живяли до 40-45 г. макс

8.   Много безсмислена тема! Хората не умират от тоалетната чиния, а от много много по сериозно неща! Най-малкия проблем е чинията на днешните хора!

9.   Чудя се от къде да започна, та да мога да обхвана що годе всичко, което е написано в тази тема, така целяща да накара народа да измаха така удобните за 21 век тоалетни чинии и да ги замени за дупки, над които да клечи, а после на всичкото отгоре сам да си ги почиства!
1. Не зная на колко сте години, както и на колко години е майка Ви, но моята майка също е живяла на село и е ползвала "клечанките"ама никога, НИКОГА не ми е казвала, че не ? е била нужна хартия... Казвайки хартия първото нещо, което ми изниква в главата е - Хигиена. Всеки себеуважаващ се човек, и човек НЕпривърженик на бактериите мрази момента, в който с изненада разбира, че вълшебната думичка "Хартия" се е свършила. Това е моментът, в който първоинстинктивно тичаме до шкафчето, за да проверим дали късметът не е оставил със себе си някоя друга салфетка(втората по вълшебност думичка), а ако ли пък не е, то обезателно изтичваме до нашия пръв приятел, наречен магазин, за да се снабдим с тъй важната и неизменна част от нашата хигиена - по горе споменатата, хартия.
ПС1:Винаги използвайте тоалетна хартия, като не забравяте, че учени и лекари препоръчват "избърсването" да става от пред назад, а не обратно!
2. Ракът на дебелото черво и защо на мъжът не му се налага толкова често да сяда върху чинията.
Всеизвестно е, че когато мъжът и жената са били създадени са получили по два "отворни"органа. Безивестно е явно за Вас, че от край време етиката не позволява на жената да използва единия си орган, както мъжът го прави. Мъжът "изхожда"единствено голямата си нужда седнал, за това :"не му се налага толкова често да сяда върху чинията", докато при жената става тъкмо обратното! Какво представлява Ракът на дебелото черво, драги авторе, и защо(цензурирани думи) намесвате карцинома с тоалетната чиния!!?? Р. Д. Ч може да възникне от общо казано 5 причини: Генетично унаследяване, фамилна полипоза(над 100 ректални полипа), богатите на месо и мазнини храни(но и бедните на фибри такива), хроничния колит, както и Б. К( Болестта на Крон). И как (цензурирани думи) се опитвате да свържете сядането върху тоалетната, върху която "голямата"нужда може да продължи най-много до 4-5 минути, с карцином на органите на храносмилателния тракт? !
ПС2:Мъже, не забравяйте да оставяте обратно тоалетната чиния, както сте я намерили... Хора, правете си редовно профилактични прегледи, хранете се здраволсловно и спортувайте. Яжте повече фибри, които спомагат перисталтиката на корема, и е хубаво след 40 да си направите една профилактична колоноскопия!
3. Хемороиди, запек, диария... Клякане и гръбначен стълб? !
Не виждам общото между тези 5 неща, но надявам се до утре да открие поне една тъничка връзка.. Авторе, ако знаехте само колко общо има цялото тяло на един човек, щяхте да разберете, че от клякане до гръбначен стълб, общото не е много... Единственото нещо, обаче, което се свързва с всяка точка от нашето тяло и има общо със всичките процеси, извършващи се в него е - Мозъкът. Той изпраща сигнали от върха на главата ни до върха на малкото пръстче на краката ни. Разбира се, мозъкът също е разделен на отделни части, но това е съвсем различна тема.
ПС3:Хора, призовавам Ви, не вярвайте и на думичка написана тук! Ако се появят диария и запек, които не отминават за няколко дни или пък се редуват, незабавно потърсете лекарска помощ. Отидете при гастроентеролог, и е хубаво да дадете фекация за микробиологично изследване. Не си играйте със здравето, защото не всяка инфекция или вирус са безвредни! И не забравяйте да ползвате тоалетните чинии, създадени за удобство на човека. Проектирани са така, че нуждите ни да протичат нормално и безпроблемно!

10.   А някой ще обясни ли защо в Япония има най-много столетници http://curious.actualno.com/news_77610.html, и най-напредналата нация са, а още ползват клекала? Те ли са глупавите, или ние?

Няма човек над 60 години с нормални черва - я дивертикули ще е, я хемороиди, я запек...

И като говорим за цивилизация и наука -- ето три изследвания направени в различни държави. Последното е правено през 2010 в Япония, от екип учени с последната дума на техниката. И трите изследвания доказаха, че седналата поза при изхождане е ненормална за човека и поврежда отделителната му система.

http://squat.beinsa.info/hemmoroids.htm
http://squat.beinsa.info/defecography.htm
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1757-5672.2009.00057.x/full

11.   10. - учила съм Япанология и съм ходила в Япония - едно клекало не видях - напротив, пълно е с напълно автоматизирани модерни тоалетни чинии за сядане - мият се сами, дори ти мият задника, пускат ти музика и т. н. - особено в частните апартаменти може човек да види такива тоалетни. Японеца е превърнал тоалетната си във втори хол, сложил си е книги, списания и с кеф си стои там с часове.

Страната с най-висока СРЕДНА продължителност на живота е САЩ, между другото, не Япония. Там едва ли има и една турска тоалетна, защото можеш да съдиш производителя, ако хамстера или бебето ти паднат вътре и става лошо (ха-ха).

Виж - както писах горе, до 16-тата си годшнина аз друга тоалетна, освен клякащата не познавах. Страдах от хроничен запек, откакто се помня, защото в моето семейство се тъпчихме с бял хляб. Баща ми имаше хемороиди. Сменихме тоалетната и храната и нямаме проблеми днес. Всичко идва от храната. Нямам против клякащата тоалетна, особено за обществени тоалетни, но просто в 21 в. не можеш да обясниш на гостите си, че живееш в Средновековието, а и не живеем в Турция, а в Европа.
Българинът живее днес с поне 10-15 г. по-дълго, в сравнение с годините на турските кенефи. Всичко опира до медицина и начин на живот и хранене. Само в последните 10 г. се е качила средната продължителност на живота ни с 1,5 г.

Мъжете страдате по-често от рак на червата и т.н., защото не се храните здравословно. Не познавам жена, която да се тъпчи с кюфтета, дюнери и хляб всекидневно. Дори пълничките дами гледат да се хранят що-годе здравословно, освен това жентие ходим при всяко нещо на лекар, докато вие се ослушвате. Не са ви тоалетните виновни, а мъжката ви суета

12.   Странни същества сме ние българите. Хората три научни изследвания направили и всичките доказват, че единствено изхождането в клекнала поза е правилно за човешката физиология, но българинът казва: НЕ, НЕ Е ТАКА, те ли ще ми кажат!

13.   Абе номер 12, ходи си ти в тоалетна с клекнала поза и остави другите да си живеят както си искат! Аман от хора даващи постиянно акъл! Ако искаш и 100 изследвания издави, факт са едни и същи тоалетни по целия свят!!!

14.   за №13
Този сайт е точно за това, да обменяме опит.
Със статията никой никого не кара да си променя начина си на живот или стила си на работа.

Обиколила съм доста страни и това, че по целия свют били тоалетни чинии изобщо не е вярно. Но не споря.

За това, кой колко тоалетна хартия ползва е ориентир за състоянието на дебелото му черво, какво толкова.
Щом китайските лекари, като ти правят тяхната си "клинична" картина, едно от нещата е да те питат, какви са изпртажненията и лекуват доста успешно на база, език, пулс, изпражнения, сътояние на кожа и на нокти, значи има нещо.

А това, че мизерията е била причина и за болести, не го отричам. Но то е друга "клинична" картина на нашата цивилизация.

За гробищата, извинявай, но аз лично съм писала много пъти, дай да видим, по колко години са живяли хората едно време. Моите прародители не са били богати. Но бабите ми си изживяха старините, а дядовците рано рано са загинали в Балканската война.
Така, че, какво пише по учебниците, изобщо не може да е ориентир за истина.

17.   Чула си нещо от някъде и си се хванала за него. Ти за думата прогрес чувала ли си? Света се мени и прогресира, за да ни е по - лесно. Направо не искам да знам нивото на хигиената ти, щом не ползваш тоалетна хартия.

18.   Ще ме прощавате, но бърсането с тоалетна хартия е МНОГО ПО-НЕХИГИЕНИЧНО от едно измиване с вода. Даже когато ходя в публични тоалетни винаги нося шише с вода с мен, не мога да си представя да си размазвам ***** по задните части с хартия. Ще ви дам само един пример -- опитайте да избършете кални ръце само с хартия, без да ги миете... Когато го направите, ще разберете какво имам в предвид :=). Анусът не е нещо по-различно от ръцете ви...

А по темата за бърсане или не - при правилно хранене с алкална храна и поемане на баластни вещества, при здрава физиология и правилна поза, след изпразване на червата наистина не остава АБСОЛЮТНО никаква следа. Това е факт.

Готвената храна, пълна с лепило (глутен и казеин) от белите брашна и хлябове, липсата на чревна флора, заради киселинноста на храните, умрелите пастьоризирани храни без грам ензими в тях - смятате ли, че можем да говорим за нормално изхождане при такова хранене?

Та проблема е, че днес болшинството хора НЕ се хранят правилно и почти не са останали такива със здрави черва и ректум. Изпражненията на такива хора са лепкави и наистина им трябва тоалетна хартия...

20.   Искам да потвърдя казаното по-горе - от началото на месеца съм главно на плодове и ядки - просто това ми се яде и това ям. Не ям готвено, хляб и др. За мое голямо удивление, откакто минах на такава диета, след изхождане (клекнала), тоалетната хартия си остава бяла. За мен е очевидно, че това е най-чистата и подходяща храна за хората.

21.   Здравейте хора! Призовавам всички от уважение към себе си да уважаваме другите! Различно мислене - какво от това? От моят анализ на различни мнения и от личния ми опит ми се струва просто далеч по естествено да се изхождаме клекнали- понякога при запек инстинктивно ми се иска да клекна за да помогна на процеса. Преди около седмица с цел профилактика ползвах спиртен разтвор на пчелен клей (купих го от аптеката) и забелязах че при изхождане изпражненията се плъзгаха леко сякаш в червото имаше смазка и по тоалетната хартия нямаше нищо - предположих че пчелният клей помога да остане някакво количество мазнина в съдържимото на червото за да позволи лесно изхождане. Преди почти редовно имах запек, който изчезна според мен по причина, че често изпълнявам една мудра поза - това е лесна гимнастика с ръце като пръстите на ръцете се поставят в определено положение и така се стои толкова минути, колкото е указано за всяка такава поза- аз стоях с ръце, долепени една в друга изправени към небето както се прави при молитва- това ми премахна запека- не знам какво прави тази поза, но дебелото ми черво започна да си върши работата, но изпражненията се изкарваха трудно навън. Съвсем изненадващо след приемането на пчелния клей (3 пъти на ден по 35 капки преди ядене) състава на изпражненията стана различен и те се плъзгаха леко навън.

24.   Ето и още едно интересно виждане за клякането: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.672526882856466.1073741845.100002974816126&type=1&l=d5949a0cef

25.   Съглaснa съм, че и позaтa имa знaчение, но водещото в случaя е здрaвословното хрaнене. Съчетaвaйки и двете ефектът е изумителен!

26.   За №17 и за ползването на тоалетната хартия.

Говориш за тоалетната хартия и за хигиена.
Следва, да направиш малко проучване, през какви процеси минава обработката на тоалетната хартия, от каква рециклирана такава я правят и какво всъщност държиш в ръцете си.
За момичетата също, превръзки, тампони, опасни и не толкова опасни.

Четете описанията към пакета превръзки и ще се убедите, кои какво имат и кои какво нямат.
Защо няма описание на химията в тоалетната хартия, незнам.

27.   за №5

По анатомия учихме опрно-двигателната система на човека.
Време е да се изучава опрно-седящата система на човека.

28.   На 28 години съм, мъж от София. През последните няколко месеца имам запек много често. Не знам какви са точните причини, защото не съм си променял хранителния режим. Бях много отчаян днес, защото вече седмица не бях ходил по голяма нужда и бях много подут, а си слагах и свещичка предн два дни и пих разни разхлабителни, но без ефект.

Докато търсех в нета за лечение на констипация/запек попаднах на сайта за клекалата. По едно време като усетих поредния лек напън (случва ми се почти непрекъснато да имам лек напън и като отида в тоалетната да стоя по 20 минути без нищо да стане). Та, след този напън си казха майната му - отидох в тоалетната, която има само тоалетна чиния, и клекнах на самия под... и буквално след 20-30 секунди в клек се усети как започна процес на изхождане!!! Не можах да повярвам направо. Пак се напъвах, но на тоалетната чиния съм се напъвал много пъти пвоече без нищо да стане. Не бях вземал нищо сутринта или вчера вечерта (освен че непрекъснато пия по много топла вода). Та, казвам го това просто за да се знае, че може би наистина има резон в това.

29.   28 радвам се за теб. Аз преди години излекувах тежка форма на кървящи хемороиди като започнах да ходя клекнал в тоалетната. Нещата са толкова прости - природата ни е създала да го правим клекнали, самата ни анатомия е така построена. В природата не виждате кон да кляка за да се изходи, нито котка да върви и да се изхожда, нали? Всяко животно си има начин и поза. За човека това е клекналата - всяко дете го знае.

Следващото нещо е да го правиш без напъване, което в клекнала поза е много по-лесно.

30.   Аз пък имам точно обратния случай - още от дете не можех да се изхождам клекнал, като бяхме сред природата например си търсих клон или пън, на който да седна, иначе абсурд да успея. В детските лагери също ми беше много трудно. Така бях поне до 15-16- годишна възраст, след това не ми се е случвало да се сблъсквам с клекало (сега съм на 34).

31.   Тоалетната е виновна за края на света! Извинете, ама звучите нелепо! Докато се тъпчете като свине нито клекала, нито нещо ще ви спасят от хемороиди и рак... Как пък изкарахте, че канцерогените, дето се предизвикват от стрес и напрежение, ще бъдат причинени от седене? Боже, боже...

33.   Имах проблеми с хемороидите, страшно ме болеше при изхождане, щях да стигна до операция, тогава започнах да се изхождам клекнал и се изненадах че така не ме боли, много се зарадвах и до ден днешен се изхождам клекнал, става страшно бързо и забравих за хемороиди и операции.

34.   Съгласен съм с номер 9 - прочетете и теглете една майна на автора-идиот. По темата с чинията има проблем единствено при обществени тоалетни. Въпрос на невъзможна поддръжка е стандартна чиния. Затова старите клекала тип "стъпки" (ония белите) са много по-практични за обществени WC. Но не заради хемороиди, тоалетни хартии и т.н., а просто защото не е нужно да се допираш до супер мръсна чиния. Почти невъзможно е обществена тоалетна с чинии да е чиста - става ако мястото има много малко посетители и 2 чистачки, които си гледат работата. И дори тогава пак е по-добре да има клякащи. За училищата примерно е лудост да слагат чинии, но го правят масово.

Иначе по темата как някой не можел да клекне и да се изправи - ами то ако клякането му трябва само за да стои във WC и не го прави никога през живота си е негов проблем (и на шкембето му евентуално).