Споделена история от Здраве

Пъпка или инфекция по гениталиите е?
Здравейте, от няколко дена усещам сърбеж отдолу. В началото си помислих, че може да има пъпчица, защото до сега 2-3 пъти ми излизаше и ме сърбеше много. Минаха около 3-4 дена и сърбежа се засили. Усещам парене при уриниране, когато си събера краката докато уринирам и паренето спира, смисъл когато не минава урината около тази област не ми пари. Когато останах сама, реших да видя какво е. Взех едно огледало и забелязах и аз не знам какво точно, но под срамните устни, там където ме сърбеше, една от частите имаше доста остър връх. Бяло по връхчето нямаше, но беше зачервено, не много, но все пак беше. Притесних се, но не мисля че е генитален херпес, защото прочетох в гугъл, че преди да избие имало болки в долната част на корема, за щастие аз нямам, но се притесних дали не са гъбички. Също така на тази издутина се виждат и две една до друга като балончета, или мехурчета и аз не знам какви, с кръгла форма са и изглеждат все едно са пълни с вода. Чудих се дали това не е нормално, защото там отдолу всичко е с странна форма и че може това да е само пъпчица, но се притесних и говорих с приятелка и мисля да отида на гинеколог ако до ден, два нещата не се оправят. Момиче на 16 години съм, от скоро започнах да водя полов живот, в началото след полов акт усещах сърбеж и предполагах че може да е някаква алергия от латекса, след последния полов акт ми се появи този “по сериозен сърбеж“ предполагам че е от това че след това не успях да се искъпя просто много бързах и се искъпах чак вечерта, след около 7-8 часа. Моля ви споделете какво мислите, защото не знам да се притеснявам ли, или да изчакам, а после да опитам с женски презервативи ( разбрах, че не съдържат латекс).

Коментари

1.   Може все пак да е някаква венерическа болест - презервативите не предпазват от всичко.
Не е алергия към латекс, алергията се проявява в много ситни пъпчици, които не сърбят, а острата алергия води до надуване на лицето, очите, и недостък на въздух.
Може да си се протрила- следващият път вземи лубриканти. Има и презервативи без латекс - на дюрекс са, с една планета на опаковката, лилави.
Измивай се винаги след полов акт. Не давай да те докосва мъжът без да си е измил ръцете.
Най-вероятно имаш обаче цистит или някаква друга зараза, плъзнала от анални бактерии. Отиди на гинеколог.

2.   http://www. felisima. com/2012/03/24. html тук можеш да прочетеш и да разбереш повече за твоя проблем

3.   Имаш папилома вирус. Пъпките се изгарят с лазер/киселина - не боли изобщо. Не се лекува, но е заразно при контакт с афектираните места. Не се чеши и не се мъчи да ги изстискваш - ще се разпространят и ще те сърби още повече. Върви на гинеколог възможно най-скоро!!!

4.   Възможно е да са кондиломи-генитални брадавици. Отивай на дерматолог-венеролог.