Споделена история от Здраве

Помощ за тъмни кръгове около очите
Здравеите. Аз искам да споделя своя проблем и чрез вас да намеря решение за него. Проблемът ми е че от няколко години 4-5 имам тъмни кръгове около очите(аз съм момиче на 16 години) и понякога отоци(но много рядко). Ползвах лайка но не ми помогна, правила съм и други процедури от рода на лаиката но... Искам да помоля по компетентните по тази тема да ми кажат някакъв крем или гел които наистина помага за тъмните кръгове, а ако всички кремчета са само реклама и нищо повече да ми кажете нещо повече за лазерното изсветляване или някаква подобна процедура (цена,къде се прави такова нещо, болезнено ли е, кога се появяват резултатите и дали изобщо ще има такива). Много ви моля да ми помогнете защото вече не мога да издържам така.

Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Здравей,

Бих те посъветвал да отидеш при личния лекар и той да реши дали да те прати за консултация при нефролог или гастроентеролог. На пръв поглед този козметичен проблем може (казвам може а не че е!) да е признак на проблем с бъбреци или черен дроб, но това само специалист може да каже.

След това ако всичко е наред и се окаже дефект на кожата отиди на дерматолог. Той ще ти каже какво е добре да направиш, преди да ходиш по козметични центрове където се подвизават псевдо доктори и терапевти.

Това според мен е най-чистия и здравословен вариант.

Успех!

2.   благодаря много!

3.   Със здравето шега не бива, първо ще се посъветваш с 3 поне лекари да уточнят проблема и видовете лечения. Избери си приросъобразен начин на лечение и чак тогава агресивни лекарства. Не робувай на красотата, а си цени здравето.
Успех!

4.   Иди на лекар, може да имаш проблем с бъбреците или алергия /аз имам този проблем от алергия/.

5.   Някои дерматолози обясняват кръговете под очите с натрупване на токсини в организма. Те препоръчват пиенето на големи количества вода. Продължителната прекомерна употреба на алкохол, силно подправена храна или малко сън може да доведе до разтягането на деликатната и силно чувствителна кожа под очите, което би довело до постоянни проблеми.

6.   Спри амфетите ти казах 100 пъти!!!!!!!