Споделена история от Здраве

Как да спра разстройството?
Здравейте, момиче на 15 години съм. Болна съм от вирус, с разстройство и температура, гадеше ми се първите 3 дни от храната но не съм връщала нищо от нея (извинявам се за израза ). Вече 4-ти ден не спира това пусто разстройство, като вода е. Притесних се защото за 4 дена смъкнах 3 кг, ако не са и повече вече. Бях 54-55, а сега съм 51-52 кг. Започнах да получавам стрий. Температурата спадна, тя беше стигнала до 39. 6 С, сега е 37. 3, но това никак не ми изглежда добре. Бях на лекар, лекарката ми изписа рецепта, до сега съм изпила поне 5-6 вида хапчета, което ме притеснява да не се влуши още повече организма. Смекта също пих, след малко ще пия и пак някакво лекарство в подформата на прах за обезводняване, лекарката ми го изписа, каза че съм се обезводнила. Общо взето се чувствам по добре от преди 2-3 дена, но това разстройство ме съсипва. Моля ви, помогнете ми, споделете ако сте имали такъв проблем и как сте се справили със него. Четох в интернет, че се пие 50 мл. вода с 1 супена лъжица брашно, е изпих го на гладно (аз и без това ям 2 пъти дневно и то нещо леко като препекани филийки със сирене, а одеве ориз с спанак) и 30 минути след като го изпих отидох до тоалетната и пак имах същото разстройство. Моля ви, дайте още идеи какво да ям, какво да правя, за да спре разстройството.
Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Няколко зърна суров ориз (около чаена лъжичка количество). Дано помогне :)

2.   Пий вода от преварен ориз, също яж препечени сухари, чай от шипка без захар. Лекарствата помагат, но при това състояние е най-важна диетата. Вместо вода-чай от шипка. Повече течности. Нищо сладко, мазно и никакви зеленчуци за сега.

3.   с черен пипер

4.   Смеката, имодиум, лопедиум? При разтройство обикновено помагат (най-често ползвам смекта). Ако не помогнат по-добре отиди пак на лекар.

5.   Имодиум, а също така, ако не искаш лекарство, пробвай с оцет...

6.   Разтройството може да се дължи и на лекарствата, които взимаш. Чети в листовките за странични ефекти.
А ето ти и от мен едно изпитано лекарство против растройство: Вземи кафяна лъжица суров ориз, измии го и го глътни с чаша вода, без да сдъвкваш зърната. От опит ще ти кажа, че това помага.

7.   свалила си 3.5 килограма

8.   ентерол -- заедно с препечени филии какъв спанак това не бива да се яде тестени изделия повечку без плодове като праскови сливи и тем подобни но и да знаеш че вирусите понякога се оправят не по малко от 5 дена като минат. просто да мине периода на вируса

9.   От човек, който имаше доскоро често този проблем ще ти кажа, че само Лопедиум от всичките му лекарства в аптеката имаше ефект. Действа малко по-бавно, тъй като му трябва около 30 мин да се разтвори в стомаха, но помага. Може и да ти се наложи да отидеш само още веднъж, но ще е за последно, уверявам те.
Иначе профилактично си пий чай от чечек, това е билка. Баба я бере от някъде, но предполагам в аптеките ще има нещо подобно, или разпитай бабите из блока. Вариш го като прост чай от липа. Не е гадно на вкус, приятно е. По принцип и без захар се пие, но аз си слагам и не съм умряла.
Късмет! И дано се оправиш!

11.   Да, сварен ориз с водата заедно, без нищо друго да му слагаш.
Веднага го пресича.

12.   Аз съм авторката, това със ориза не го пробвах но реших отново да изпия водата с брашното и подейства веднага, върна ми се апетита, килограмите също. Благодаря ви много, ще имам в предвид съветите ви за следващ път, но дано не се налага.

14.   Пий една супена лъжица с оцет и после след като изпиеш оцета веднага след това взимаш една супена лъжица суров ориз.

ПО РЕЦЕПТАТА НА БАБА!!!

17.   На мен ми помага изключително ефикасно--активен въглен, копува се от аптеките, но може да си го приготви човек и в домашни условия... А също така отказване от всякакви месни и млечни храни... помага също и черен чай или 1 лъжичка кафе сурово да се погълне с малко вода.

19.   Това което спира разстройството е (ъглен от аптеката, 2 таблетки се разтварят в чаша вода и след малко минават болките и всичко спира, вечер още две таблетки в чаша вода. пречетете това което пише върху опаковката. Яде се препекана филия с чубрица, не сирене. Никакви млечни продукти, кафе и т. н.

20.   Организмът ти се опитва да се изчисти от токсините. Хомеопатия би ти помогнала в твоя случай.
Вземи мерки срещу обезводняването.

21.   Две- три зърнa суров бял боб! След 2-3 чaсa , проблемa е изчезнaл.

22.   Аз като имах пих компот от дренки, ядох и плодовете и на другия ден, всичко си беше нормално. :)
Silver y Blaze

23.   Пробвай с Кока Кола лайт. На мен винаги ми помага.

24.   Ти като дете не си ли се лекувала с препечени филийки и изкиснато сирене? И НИЩО друго в следващите 2-3 дни и ще се оправиш. Просто стомахът ти явно е раздразнен и му трябва време да се стабилизира. А и пробвай Имодиум, на мен поне ми действа добре. Ама най-добре си питай в аптеката какво ще ти препоръчат.

25.   Райска ябълка... влез да прочетеш за нея, или сок от нар, или компод пт дренки.... УСПЕХ!

28.   Аз също имам разтройство, но не е всеки ден.
Лопедиум и Имодиум ми помагат много и като пия едно от двете веднага ми минава. Искам да знам дали трябва да се сложа на диета за да може да ми се изчисти организма, че през няколко дена се случва да имам разтройство.

29.   вземи една ампула гентамицин и ще се оправиш

30.   Лимонтузу и сода бикарбонат

33.   Здравейте. Така приятела ми има разстройство вече от почти 1 година. И по лекари ходи и не могли да му кажат от какво е. И лекарства е пил и нищо. Моля ви ако някой знае нещо да пише. Благодаря предварително! :)

34.   33, не знам дали случаят е като моя, но аз съм била с разстройство около два месеца, преди лекарите да разберат какво ми има. Това беше преди 20 г., но го виждам като вчера. Всички изследвания ми бяха добре и никой не разбираше от какво съм болна. Само на един лекар му хрумна да ми изследва анален секрет и след излизането на резултатите се оказа, че съм болна от салмонелоза. Излекувах се, но за малко да лежа в болница. После периодично си правих изследвания и за лятото трябваше да съм 2-3 месеца в диспансер, въпреки че бях излекувана. Добре че баба ми намери връзки и писаха само фиктивно, че съм лежала там. В днешно време май не се лекува така, но на мен тази болест ми е истинска травма от детството. Изпуснах половин срок заради нея, понеже не знаех в кой момент ще ми се доходи до тоалетна.

Ако не са изследвали анален секрет на приятелката ти, нека отиде. Много гадна процедура и ако има проблем, ще трябва да ходи периодично да дава проби. :(
Дано да разберат какво й има.

37.   Такааамм... Здравей