Споделена история от Здраве

Мисля глупости като тази, че няма да има деца...
Дъщеря ми е на 13 год. В началот на 02,2009г. и дойде първата менструация. Всичко нормално. Но от тогава не й дойде нито веднъж, вече 4 месеца. Ходихме на гинеколог, гледа я на видеозон и ни каза, че всичко е наред. Предписа й Герикапс /витемин А е Е/ за 20 дни, но отново нищо.

Притеснявам се много. Мисля глупости като тази, че няма да има деца и т.н. А иначе детето си е весело, никакво окосмяване няма...Нормално дете. Малко е слабичка 166см/46кг. И аз имах проблеми, като момиче - идваше ми отвреме - навреме...Но сега съм ок.
Много се притеснявам за детето...

Коментари

1.   Абе глупости! То е нормално да прескача..Имам приятелки по 9 10 месеца след първата менструация не им идваше..Спокойно (: Нищо и няма много е лошо така само песимистични неща..Ниатина е голяма глупост това което мислите (:

ZuZi 14г.

2.   Благодаря ти Zuzi!
Когато аз бях на вашата възраст, всичките ми приятелки имаха точен цикъл, само аз не...
А не искам да притеснявам дъщеря ми, като й говоря за това - казвам й, че е нормално...
Надявам се да е ок.

3.   Здравейте госпожо, аз съм жена на 32г.първият ми мензис ми дойде на 11г, и ми преркъсна само 2м. ,но имам много приятелки на които им дойде чак на 16г. те също бяха по-слабички -може да е и от това. Но най-важното е че всички те се превърнаха в прекрасни жени а по-късно и майки. Вие нямате никъкав повод за претеснение. И ви съветвам в никакъв случай да не наплашвате щерката си. Аз имам дъщеричка но още е само на6г. мисля един ден да създам приятелски взаимоотношения с нея по женските терми. Дано вие вече да сте изградили такива. Желая ви успех и здраве. С поздрав:Тони

4.   166 см на 13 години? Я по-добре я запишете на баскетбол/волейбол :)

5.   Според мен няма проблем. И аз като бях малка ми дойдеменструацията на 12 години и после нищо около 5-6 месеца. Сега имам дете и всичко ми е наред. Според лекарите тогава това е нормално при някои деца.

6.   Няма за какво (: Радвам се че помогнах и дано сте се поуспокоили =]

ZuZi

7.   Няма повод за притеснение. Аз също съм на 13 висока съм 160см. и тежа 46 кг. Първата ми менструация ми дойде месец Януари тази година . От тогава до сега - юни ми е идвало само 3 пъти . Затова спокойно . Съвсем нормално е да не идва няколко месеца .

8.   Абсолщтно нормално е.Когато ми дойде за чви път после 4-5 месеца ме прескочи,дори после ми вървя около 12 дена може би заради всичите месеци,но в момента всичко е наре,т.е редовен ми е.на 17 съм;) Е,мисля,че няма причина за притеснение :)

9.   Значи за да и доийде тя трябва да се е окосмила и това,че няма окосмяване е притеснително.А до това,че не и дошло.Случва се на някой девойки когато им дойде за първи път да им прескочи за 1-2 години и после пак. :)