Споделена история от Здраве

Пъпчици по задните части
Здравейте, искам да ви помоля за съвет относно един мой проблем. От както навлязох по сериозно в пубертета някъде около 8ми клас започнаха да ми излизат малки пъпчици по задните части. Не може да е от лоша хигиена, защото от малка са ме свикнали да влизам по 2 пъти на ден в банята. Пробвах с различни мазила, маски, бабини рецепти, смених сапуните душгеловете, но без резултат.

Самите пъпки не са големи, понякога обаче има гнойни, а на представа си нямам от какво са. Може би ще се наложи да отида на лекар или дерматолог, но преди това искам да разбера вашето мнение, особено ако има хора, които са имали такъв проблем. Мерси предварително :)

Коментари

1.   Мила според мен изобщо не се чуди,а ходи на лекар.Може би ще ти предпише нещо.

2.   Може да имаш възпаление на космените фоликули. Този пороблем се среща по често при мъжете. Отиди на лекар най-добре да те види и да ти каже за какво става въпрос. Не го отлагай защото ако наистина се окаже фоликулит може да ти останат неприятни белези което хич няма да е хубаво!! Аиде усепх и пиши какво е казал доктора!!

3.   Аве и моя задник целия беше в пъпки ама като се къпех почнах да го трия супер мощно с гъбата за миене и ми минаха.

4.   Попринцип кожата на гърба и дупето се омазнява много повече , отколкото други части на тялото,поради което тези две зони са предразположени към поява на пъпки.За да се отървеш от тях,измивай с лосион за тяло,съдържащ салицилова киселина.Прави си маска,която да отстрани излишното омазняване.Също така можеш да третираш пъпките съм същия лосион противв акне,който използваш за лицето си.
И все пак ако не се получава иди на дерматолог който ще ти препоръча най-доброто решение за твоя проблем
Успех

Kuss

5.   Проблема ти може да е хормонален , а може и да е в следствие на спаднал имунитет. А ако ползваш тампони, напълно е възможна тази реакция на организма вследствие на стафилококова инфекция. Не отхвърляй възможността и за алергия спрямо определени материи бельо. . Все пак се посъветвай с гинеколог.

6.   Аз имам същия проблем в мъжки вариант. Моля посъветвайте с конкретни лечебни средства.

7.   Само да ти кажа,че акнето не се появява само по лицето. Може да е акне.

9.   И аз имам същия проблем ,травеститка съм ,и сега се чудя какво да правя ...

10.   Аз също имам такъв проблем и отидох на дерматолог. Казаха ми, че имам алергия и ми препоръчаха да нося само памучно бельо. Да, обаче нещата никак не се подобриха.. незнам какво да правя. Много хора препоръчват разни кремчета здраве, гентамицин.. лосиони за тяло и ексфолиращи мазила. Ще видим доколо помагат, ако не скоро ще ходя на друг лекар.. :) Тъпо е обаче, когато имаш хубаво тяло, загрознено от някви си 3-4 пъпки на задника нали.. :@

11.   аз съм на 14 и понякога и на мен ми се появяват.. Мажа се с крем здране или само на пъпчицана слагаш малко паста за зъби пастата спомага за изгарянето и отстраняването на пъпчиците но не оставяй за дълго време.. от пубертета е и от бельото

12.   Кажете някакво мазило силно против пъпки? На времето имаше пъпко трепач една реклама ама беше скъпо май :)

13.   Слагай брат едно мазило Perfect face за пъпки. не е много скъпо.