Споделена история от Здраве

Силна загуба на слуха
Здравейте, скъпи читатели на този сайт. Аз имам една приятелка, която има силна загуба на слух и в двете уши. Тя е загубила слуха си когато е била дете на 2 годинки, аз го приемам за нормално, защото не само тя е с такъв проблем, а и има такива хора с увреждание. Обичам я много, разбираме се, но не може да говори през телефона, а си пишем смс. Има ли някакъв начин за да тя може да разбира какво говоря и другите. Просто искам да попитам дали има начин ли какво да се заведе ли при специалист за да говори по телефона, тя иска да говори по телефона, ама не може. Мъчно ми е! Искам да чуя мненията ви дали има възможност да чува и да говори по телефона?

Коментари

1.   Приятелката ти 100% вече е ходила по всички специалисти. Който не може да чува, няма как да се научи да говори! Има специализирани училища, в които такива деца биват учени С ГОДИНИ да говорят, но това става в най-ранна възраст... Има хора, които с помощта на апаратечета успяват да чуват, но най-вероятно при тези приятелка всичко е вече разбито може би от вирус, може би от антибиотик... трябва да имаш поне малко слух, за да можеш да ползваш апаратчета.
Приеми приятелката си такава, каквато е. Тя може да има нормален живот, ако се отнасяш с нея като с нормален човек, КАКВАТО Е.
Всички сме различни! Приеми го!

2.   еми всъщност тя няма проблем с гласните струни...
дори хората, които се РАЖДАТ глухонеми нямат заболяване на гласните струни. тези хора МОГАТ ДА ГОВОРЯТ. нужно е много време и работа с тях, тъй като усвояват говора много по- трудно от нас (защото не чуват дали издават звуци)... трябвало е още от 2 годишна да я учат да не забравя! :( сега ще стане, но много бавно.. и ествествено зависи дали тя има желание... но пък аз не виждам защо толкова настояваш да говори... имам глухонеми приятели, научих техния език и е толкова готино да си говорим така :) всички погледи са в теб, хората те обсъждат, но никога не се подиграват.. и не разбират за какво говорите :))))))) искам да те попитам ти за колко време научи езика? и как?

3.   Аз съм авторката. Приятелката ми може да говори и стархотно говори, няма никакви проблеми от много години. Тя разбира всички хора какво говорят и чува всичко. Ние се запознахме когато бяхме в първи клас заедно в един клас. За друго говорех, ама пак ще обясна. Тя разбира всички хора, чува всичко. Тя не знае какво си говорим по телефона, когато е била малка баба й е завела там да си научи думите и др. но баба й я научи на всичко. Когато бяхме в първи клас аз я разбирах и сега още я разбирам.