Споделена история от Здраве

Подути лимфни възли при дете
Дъщеря ми е на 2 години. Много здраво дете. МОга да кажа, че не е боледувала, освен понякога течащо носле. Днес забелязах подути лимфни възли на свивките под слабините. Много се изплаших - това, което прочетох по въпроса ме ужаси. Има и на вратлето зад ушичките, но педиатърката за тях ми каза, че са нещо нормално. Преди около 2 седмици имаше ечемик и я водих на лекар. Мина за 2 дена с мехлем. След седмица сме на консултация (планова). Естествено, че тогава ще обърна внимаие на лекарката, но се колебая дали да не я заведа по-рано или да изчакам.
Искам да попитам, някой имал ли е подобен проблем?
Много ме е страх, защото знам, че подутите лимфни възли не са хубаво нещо. Още повече, че моя приятелка почина от онкологично заболяване, което диагностицираха именно с подуване на лимфен възел.

Коментари

1.   При онкологично заболяване лимфните възли се подуват обикновено едностранно. Щом при твоето детенце е двустранно, търси инфекцията... заведи я на читав лекар да провери дали няма мононуклеоза, която е инфекциозно заболяване и се лекува. обикновено протича с висока температура, но понякога не е така. пусни една кръвна картина, плюс С реактивен протеин и урина. Дай ги на читав педиатър да ги разчете. Ако джипито ти не може, поискай му направление номер 3 с код 17- за педиатър и отиди в поликлиниката на Университетската детска болница, или ако не ти даде направление, плати си един преглед там. За сведение на публиката- работя в тази болница, но в болничната част, и няма да ми се напълни джоба от тази информация, искам да помогна на майката, защото личният лекар на детето явно не е в час. Успех:))

2.   Ако детето има цялосттна отпадналост спи повече от друг път и се оплаква от болки в главата заведи го веднага. Ако няма други симптоми освен преценените от теб подути лимфни възли, съжалявам че ще го кажа, но си втълпяваш.
Подутите лимфни възли винаги са съпроводени с отпадналост, загуба на апетит, болки, както в главата така и в цялото тяло, болки в коремчето /черен дроб/ и т. н.

3.   От майката:
Благодаря на двата коментара.
Заведох я. На частен педиатър, за да и обърне повече внимание. Каза, че няма вид на болна (тя е много жизнена по принцип). Пуснахме ПКК и като цяло оказателите бяха в норма, но имаше отклонения в диференциалното броене. И въпросният протеин беше завишен. Каза, че е вирусна инфекция и изписа имуностимулатор и лекарство за намаляване на лимфните възли.
Номер 2 е прав, че си втълпявам. Но има една приказка, че трябва да ти се случва това, което си мисли, че става с теб съседът, а не майка ти. Защото майката винаги си мисли най-лошото...

4.   Авторке, просто избери качествен педиатър като личен лекар на детето си. Повечето още навремето изкараха курсове за лични лекари. Аз имах чудесна педиатърка като лична лекърка като дете. Сестра ми иначе много болнава беше и най-редовно имаше подути лимфи, за което навремето я тъпчиха с антибиотици. Помагаше, между другото...Сигурни ли сте, че не става дума за бактериална инфекция?

5.   Авторката до момер 4:
Да, категорично отхвърли бактериална инфекция.
Аз си го обяснявам с това, че не боледува и инфекцията остава и се локализира в лимфните възли. Аз бях доста болна, но не се разболя. Но може и да съм я заразила.

6.   Колко е завишен С реактивния протеин? Колко е СУЕ(скорост на утаяване на еритроцитите, утайка)? Колко са левкоцитите? Ако имаш завишени трите показателя, пак се питай за бактериална инфекция. Това, че ще си платиш прегледа, не винаги означава, че ще те прегледа качествен лекар. Да има увеличени лимфни възли НЕ Е нормално, освен след инфекция, когато още не са се "прибрали". Прав е номер 4, избери си качествен педиатър. Трудна задача, но не невъзможна:))Отново -успех и здраве за детенце и спокойствие за майка му:))
номер1

7.   здравейте имам син на 3 години и половина надути му са линфните възли на вратлето мн се притеснявам иначе е жизнерадостен изкара на скоро варицела и започна да боледува често

8.   Номер 7- варицелата срива общия имунитет, вземи мерки за укрепване-слънце, въздух, закаляване, движение, белтъчно-витаминозна храна, може и Ехинацея и пчелни продукти. Това като общо. Иначе-пак същото като в горните ми коментари-кръвна картина, С реактивен протеин и внимателно наблюдение от теб и личния лекар на симптомите на детенцето. Ако искаш още нещо да питаш, заповядай:))Успех:))
Номер 1

9.   дъщеря ми често я стомах ограничавах я с какви ли не храни, преди два дни ми казаха, че има възпалени лимфни възли на стомаха причинени ат някакви бактерии и сега я лекуват с омепразид и оспамокс моля за коментар, ако някои друг е имал такъв проблем инай-вече към какъв специалист да се обърна. Детето ми е на 10г. и от бебе има болезнено коремче много сме ходили по лекари и последната диагноза ме втрещи

10.   Здравейте, имам нужда от читав съвет, че в нашия случай не останаха читави доктори. Детето ми е на 13г. момченце с ДЦП100%с. ч. п. вчера ходихме на лекар, видях го че е подут долу в слабините от ляво. Хирург ми каза че е за операция защото има херния