Споделена история от Здраве

Гъбички
Здравейте ,

Нуждая се от съвет или може би от подкрепа . Моят случай е следния ходих на гинеколог и ми казаха , че имам гъбички . Предписаха ми Канестен за мазане и Дифлукан 150 мг три хапчета за прием през устата . Започнах лечението преди два дена и сам приела всички хапчета мажа се , но никакво подобрение за сега .Единствено когато се мажа с крема първо ми пари и после успокоява . Искам да попитам някой лекувал ли се е с тези лекарства и подействали ли са ? До колко време има резултат ? И питайки гинеколожката ми приятеля ми трябва ли да се лекува защото сме правили секс без презерватив преди две седмици тя ми отговори , че не защото не били заразни ? ! Но чета други неща из интернет и съм много притеснена иначе в момента докато се лекувам не правим секс . Другото което ми се случи е днес когато се събудих ми пареше и ануса не много намазах и него с крема и ме успокои .....

Ще съм благодарна на всеки един от отговорите ви :) !!

Коментари

1.   Да, канестен се ползва точно така е, но има и други мазила. Изхода от лечението зависи от много неща, но някъде към третия четвъртия ден трябва да има действие вече. Освен това в някой аптеки се приготвят глобулки-топчета който се поставят вагинално по едно вечер преди лягане, но те се изписват от гинеколозите и степента на концентрация на медикаментите в тях се определя отново от докторите. Това което можеш да направиш спокойно за себе си е да почнеш да ядеш мъничко кисело мляко, но истинско, а не някаква химия.

2.   Смени си гинеколога. Естествено, че трябва да се лекува и той. Ако пък ти е изписала тези мазила без микробиологично изследване, направо си е безобразие. Гъбите са много упорити, доколкото имам информация. Аз лично съм нямала такива. Но пак ти казвам, отиди при друг гинеколог.

3.   Много ясно, че и приятелят ти трябва да се лекува, каква е тази лекарка, при която си ходила, луда ли е? Странно ми е, че не ти е изписала глобули, които да си поставяш влагалищно. Лекувала съм гъбички, не мога да читирам конкретни имена на лекарства, но не са тези, които цитираш ти.
Съветвам те да отидеш при друга лекарка.

4.   Аз съм пила низорал и помага съчетано с крем низорал.

5.   микомакс таблетки и гинопеварил песарии,
приятелят ти пие само таблетки,
попитай в аптеката колко хапчета трябва да вземеш,
пият се през няколко дни по 1 т., но не си спомням точно...

6.   Здравейте аз съм авторката. значи четох из интернет за едно лечение със скалидка чесън и го изпробвах 6 дена стоях със скалидката и я сменях на 12 часа и продължавах да се мажа с канестен мина ми нямаше никакви симптоми и сега единственото от което се притеснявам е, че ми дойде и като ми сварши да не би да се появвят отново... Относно гинеколожката определено ще я сменя отново Благодаря за коментарите :)