Споделена история от Здраве

Kървяща язва
Здравейте, преди половин година приятелят ми повърна кръв и го вкараха го в болница, стоя там 3 дни, някакъв маркуч му вкарваха през устата уж да огледат червата и стомаха и му казаха, че няма нищо някакво спукване на мехур. Обаче преди 4 дена той пак повърна кръв :( стана му лошо и пак отидохме в болницата и го оставиха. Същата работа се повтори с маркуча казаха, че е мъничка язва, която ще се излекува с антибиотик :/. А аз седя пред компютъра и чета за язви, колко са сериозни, особенно ако са кървящи :Х, операции трябвало, диети, много често пък язвите били и фатални ;/. Някой има ли тука който да е минал през нещо подобнио да ме посъветва какво да правим само язва ли е диагнозата ако повръщаш кръв? Има ли лечение? Моля ви за отговори :/

Тони

Коментари

1.   Пиша ти като човек преживял две язви, кървене и операция за последната...
първо, поинтересувай се каква е тази язва КОНКРЕТНО! аз имах язви на дванадесетопръстника, а твоя приятел може би има язва някъде по хранопровода или в корема щом повръща кръв. маркуча който му пускат в устата е сонда с камера и процедурата се нарича гастроскопия - да си знаеш.
освен че трябва да се информирате каква е язвата или там каквото е, трябва да се консултирате със специалист за причината на заболяването. ако е ял нещо което не му понася, или има чувствителни пътища и тн трябва да се следва стриктна диета и да се пази ритъм. вътрешното кървене не е шега и трябва да се приема сериозно. най-добре - отиваш на лекар и се консултираш и питаш питаш питаш! тук, дори и да има някой доктор да ти прочете въпроса, малко ще ти помогне през екрана, а ние другите не-доктори, само ще си споделим опита - това не ти помага. на момчето му трябва лечение да се спрат кръвоизливите и да се излекува нараняването. после можем да си говорим за какво трябва да се яде и прочие. умната!

2.   Идете в София при професор Червеняков в пирогов, там той да прецени каква е язвата.

3.   Спокойно. Лечение има. Казвам ти го от личен опит. Язвата е вирусно заболяване а причинителят е Хелико бактер пилори. Прочети за това в нета или питай лекарите. Аз се излекувах с Амоксиклав 1000мг. Убива гадинката, която живее и се храни от лигавицага на стомаха и прави ранички. Явно отдавна е проблема при приятеля ти. Направете мощни дози от антибиотика. Два или три пъти. Стомаха ще се възтанови сам. Успех

4.   Аз имам също язва. Пих около половин година сурово козе мляко (сутрин и вечер ) ефекта е поразителен. Беше ме малко гнус да го пия сурово, но прецеждам и пия. Издържа сурово около три дни в хладилник. Превивах се от болка преди да го почна. След две седмици пиене ми изчезнаха болките. В момента консумирам почти всякаква храна. Не пия само газирано (много рядко ). Научих се и да закусвам сутрин, за да не пия кафе на гладно (запазена марка от години ). Тази рецепта я знам от майка си, която също имаше язва и се излекува с козето мляко, но пи около 2 години без прекъсване. Проблема е, че зимата се намира много трудно, защото козите дават много малко мляко. Аз лично съм пътувал през два дни до близко село за да си го набавя (нон стоп). Рецептата е изпитана, но само с козе с краве не става. Изпил съм сума ти хапчета и ефекта е временен (даже когато се спрат става много зле ). Щях да забравя. Антибиотика се дава заради една бактерия която причинява язва (хеликобактер) след кръвно изследване. Не е задължително да я има. Пак си трябва малко диета в началото има достатъчно литература в нета кои храни да избягва. Успех от мен

5.   Да аз съм минал по същия път, само че по сериозен. Повръщах кръв при пържена храна и по тежко ядене, в началото. След което започкнах по повръщам при всяко едене и трябваше да отида на лекар. Имах язви по целия стомах, гледаха ме и имен на Ендоскоп и след определена диета като кафе на гладно в никакъв случай, доста дълаг период без пържена храна и можеби някое още пропускамно това са основните неща и разбира се и антибиотик не се сещам за името му и съм добре нямам проблеми. Минаха доста години от тогава така че споко се оправят нещата.
Speed...