Споделена история от Здраве

Колко боли естественото раждане?
Колко всъщност боли естественото раждане,драги дами?Търпимо ли е и кога всъщностт боли?През цялото време или от време на време ти олеква за малко и после пак болки?Като започне самото раждане на бебето,то бързо ли излиза?
Страхувам се много от този момент.Навярно много жени се страхуват,но аз често мисля за това и доста ме е страх.И последен въпрос-самата болка къде е локализирана?

Коментари

2.   Отиди при специалист да ти обясни точно какво се случва по време на раждане. Второ, ако си малко по-интелигентна вземи учебник по акушерство и прочети там. Болката е резултат от притискането на нервен сплит на шийката на матката от главата на детето, което стимулира и самите контракции. Този период на раждане(разширението на шийката е по-болезнен от самото изгонване на плода. Иначе има жени, които са раждали и в съня си без да разберат, индивидуално е, но зависи много от психиката на жената :)

3.   Всяка жена има различен праг на болка, както и раждането на всяка жена протича по различен начин - при някои е значително по-болезнено, отколкото при други. Лично мен ме боля ужасно много, но не съм умряла. Другото момиче в предродилна зала си спа почти през цялото време, изобщо не я болеше. Аз усещах контракциите ниско в корема. В самото начало започнаха от кръста, като пред менструация. Боли докато получаваш разкритие. Същинското раждане трае не повече от половин час и не усещаш болка изобщо.

4.   Боли като при менструация. При всяка жена минава различно разжането, при някои е много леко и бързо.

6.   По добре със секцио- естественото е по- рисковано. Понякога боли докато загубиш съзнание и раждането е над 24 часа.