Споделена история от Здраве

Упорити газове
Момче съм на 17 години.От година гледам да се храня здравословно и долу-горе от тогава ми се появиха упорити газове.Без значение какво ям,особено след ориниране все едно ми ходят из цялото тяло нетърпимо е.Ходих по лекари,изпих всички хапчета,предлагани по аптеки без резултат.Моля помогнете защото ще се побъркам!

Коментари

1.   Ох и аз от 2-3 години имам подобен проблем. Започна като бях горе-долу на твоята възраст и продължава и досега. При мен обаче не е толкова газове, а по-скоро непрестанно куркане на червата и подуване на корема. И аз няколко пъти ходих на лекар и ми бяха казали, че имам колит или синдром на раздразненото черво или нещо такова. Казаха ми, че се получава от нередовно хранене, диети или стрес. Предписвали са ми Креон, Цинарикс и Комфортекс и някакви болкоуспокояващи. По мое мнение нито едно от тези неща не помогна особено, но все пак май с Цинарикс имаше някакво леко подобрение, но само докато го пиех - като го спрях и айде пак същото. Моят съвет е да гледаш да се храниш редовно с малки порции и да се движиш повече. Приемай повече течности и като цяло течна храна, супи и др такива. Избягвай храните, които усещаш, че ти влияят зле и забрави за газираните напитки. И като цяло не се напрягай мн и почивай повече понеже такива неща наистина се обострят при стрес. Желая ти успех и дано се оправиш.

3.   лошо е когато човек не е запознат с физиологията си..
Така ако спортувате редовно това е напълно ама напълно НОРМАЛНО по НОРМАЛНО от това нещо не мога да ви кажа, че съществува като процес в човешкото тяло! Даже се радвай, че червата ти се чистят всекидневно. Аз съм имал случай да пърдя по 300 пъти на ден(естествено се изхождаш), защото газовете да не имат неприятна миризма и като отидеш при мацки да стане мазало. С една дума споко човек това си е физиология напълно нормално е ;)

4.   Пий сода. Чувала сум че помага но с вода!

5.   Предполагам, че си алергичен към лактоза. Трябва да избягваш всички продукти свързани с прясното мляко или да използваш такива без лактоза. Аз имах същият проблем и години наред лекарите не ми ооткриваха причината. Реших сама да се подложа на опити след усилено разучаване на подобен тип симптоми и успях! Сега съм добре и се чувствам прекрасно!

6.   Да, може би имаш алергия към глутен или към лактоза. Опитай един месец без бяло брашно (разбирай без вафли, пици, бял хляб, банички, кроасани), без мляко (без сладолед, мляко, сметана) и без сладки неща. В същото време взимай пробиотик, препоръчвам ти ПроБиен с коластра - на мен само той ми подейства. Може сутрин да си пиеш и чай от джоджен и мащерка -- намалява газовете. Също, щях да забравя, много важно е как комбинираш храните -- неправилната им комбинация кара част от тях да ферментират и гният. В резултат -- газове! Ето ти една примерна табличка: http://www. zdravoslovno. com/food_combining/

8.   А ако газовете са миризливи?

9.   Ако са миризливи - има процес на гниене, това е метан. Състава на газовете при човека най- често са азот, въглероден диоксид, водород, метан.
Най- добре е гниенето да не се случва в човешкия организъм.

10.   №9, метанът изобщо не е миризлив. Сероводородът, за който от векове се носи легендата, че вони на развалени яйца, всъщност има слаба етерна миризма. Причината за това е, че при получаването си този газ винаги е съпътстван от ужасно миризливите меркаптани. С тях (меркаптаните) "ароматизират" и пропан-бутана за битово ползване и за гориво, на тях се дължи и "неговата" миризма, която познаваме. Иначе ще се взривим при евентуален теч.
Та това, което се образува в стомаха И мирише е всичко друго, но не и метан. Метанът наистина е преобладаващия от чревните газове, но не той е причина за миризмата.
Водород в стомаха? Му-ха-ха... шегуваш се! Някой май е пропуснал уроците по химия в училище... Освен ако не глътнеш шепа желязо на прах, което да реагира със солната киселина от стомаха ти с образуването на водород, или пък да лапнеш два електрода и да си спретнеш стомашна електролиза - иначе просто няма как да се получи.
Азот? Въздухът и без това е 78% азот, така че ако го има в стомаха ти - все едно си глътнал малко въздух...
Иначе за гниенето си прав.

11.   Водород има в газовете, а метана наистина не мирише. Виж това:
http://www.puls.bg/health/food/print_3058.html
http://www.med-i-center.com/-6668/580?showall=&start=2
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p19034.html