Споделена история от Здраве

Закъсняване на менструацията.
Здравейте, имам един проблем. Измина вече 60 -ти ден от последната ми менструация и все още нямам нищо. С приятеля ми се пазим, но все си мисля да не е станало нещо. Вече пробвах три теста за бременности все ми дават отрицателен резултат. Някой знае ли дали са достоверни. Първият направих сутрин, а другите по обяд. Не знам дали има някакво значение това. На мен менструацията по принцип не ми е редован и идва когато си иска.

Обикновенно от 32 до 47-мия ден. Така е била винаги и преди сам имала и пропуснати прериоди, но отдавна не ми се е случвало.

Мисля да отида на лекар, но проблемът е, че все трябва да чакам много за час, а аз искам да знам.
Ще се радвам да ми пишете.
Благодаря!

Коментари

1.   Ами мацка, освен да намериш номера на лекаря аз друг вариант не виждам защо да го вземеш ли? Защото така ще можеш да си уредиш час и няма да чакаш с часове. Аз така правя, защото и аз имам своите проблеми. При мен лично закъснява защото имам инфекция.

Знам какво е да ти закъснее и да си мислиш че си бременна. Колкото до тестовете, ако питаш мен верни са на 99% както си пише на кутията им. Опитвала съм, после за по сигурно съм ходила на лекар и ми е олеквало. Замисли се щом ти е нередовна менструацията, дали наистина не трябва да се пребориш за един час при лекаря, ами ако и ти не си добре със здравето? Не искам да те плаша но иначе няма как да разбереш защо са всичките тези тревоги

2.   Здравейте, искам да попитам дали има вероятност да сам бременна въпреки, че вече си направих два теста като и двата бяха отрицателни. Менструацията ми закаснява с 3 дни вече което за мене не е обичайно тъй като е всеки месец редовна. Имам болезнени гърди и корем, но не ми идва, може ли да ми закъснява от притеснение.
Ще се радвам да ми пишете.
Благодаря предварително!!!

3.   Здр и аз имам същия проблем и незнам какжо да правя

4.   некой може ли да помогне? вече е 33 ден от както не ми е идвало. дали е защото ме болят бъбреците и взимам сякви лекарства или може и да съм бременна. още не съм си взела тест за бременност но ако не ми доиде на 35 ден мисля да си взема, но ако е заради бъбреците незнам. някои да помогне ако знае

5.   Уважаеми Дами,
Не мога да разбера защо чакате, а не си правите тестове, а ако са отрицателни и не идва да отидете при лекар. С чакане проблем не се решава, а дори може да ви олекне по-рано. Особено тези, на които цикъла не е редовен. Те така или иначе трябва да държат връзка с гинеколог.

6.   Виж няма нищо страшно... и на мен не ми е идвало с месеци на 12 съм и отидах на лекар тя каза чи още напълно не съм са таковала как да кажа... не съм още напълно развита такачи няа страшно :)

7.   И аз съм на 12 и ми закъснява с 10 дена, не знам защо, но съм чувала че първите 2 години може да закъснява..така ли е наистина..??

ПС: извинявайте че не написах нова тема, но може ли някой да ми отговори моля..? :)

8.   Да така е .. може да закаснява ..
Аз също съм на 12 г . и на мен ми закаснява .. дори вече няколко месеца не ми е идвало но не сепритеснявам защото знам че е нормално :) ..

9.   И аз съжалявам,че не започвам нова тема...
На 17 съм,вече 2 месеца не ми е идвало...като гледам и този май ще го пропусне...
Не съм водила полов живот...

Съвет?

10.   И аз съм на 12 и не ми е идвало от 4 месецааа :( и съм много притисненаа !!

11.   Извинете ме много, но как подяволите може да сте толкова невежи?!?!?!?!Просто като чета коментарите и вашата неграмотност и непросветеност ме убива, направо искам да си скубя косата. В ерата на интернет, когато даже не е нужно да си купуваме книги, защо не четете бе,мили деца? И не става в-с да пишете по разни форуми и да питате малоумни неща от сорта на "на 12 съм, приятелят ми свърши в мен,бременна ли съм?", ми се разровете в някоя здравна енциклопедия,такива в нета бол, и научете малко, че направо сте за убиване! Честно ви казвам, не съм някоя лелка, на 21 съм, ама адски мразя малоумнищини, на които за съжаление се натъква доста често в днешно време.

Та по в-са на авторката- щом си си направила тестове, супокой се, но щом по принцип имаш толкова нередовна менструация, трябва да се консултираш с лекар и да вземеш мерки. Нормално е в първите години да е нередовна, такава беше и моята и на всяко подрастващо момиче, но с времето се регулира.Не споменаваш май на колко си год.-предполагам,че си на не повече от 16,щом питаш тук.Но смятам, че щом сте достатъчно големи да правите секс, трябва да сте и достатъчно големи да си понасяте евентуалните последствия. Така че-беж при чичко или по- добре леля доктор и стига сте затъпявали!

14.   Здравейте, аз съм на 12 и ми закъснява цикъла с 3 месеца и незнам какво стана моля и помогнете ми моля ви.

15.   Спокойно, нормално е на тази възраст. Надявам се на тази възраст все пак да си нямала сексуални контакти, значи не можеш да си бременна.
Най-вероятно са хормоните. Кажи на майка си и отидете на лекар да ти изпишат хормони, за да ти дойде.

16.   Като съм на 12 и имам цикал и прави секс може ли да съм бременна?

17.   Всеки месец ми не идва на датата а по късно помогнете ми.

18.   Номер 15, не й трябват хормонални хапчета. На тази възраст е напълно нормално да й е нередовен цикъла. Аз съм на 13 и също ми е нередовен цикъла. Ще се нормализира от самосебе си.
*Яса

19.   16, да можеш да си бременна. Всяко момиче с менструация може и да забременее, ако има секс с мъж или момче (навлизане на члена във вагината). Не се забременява от
- целувка
- фелацио
- други игри с език и ръце (Петинг)
- анален секс, но трябва също да е с кондом, семенна течност, която попадне в областа около вагината е опасна

17. Ти си просто нормално момиче с цикъл от над 30-31 дни. Не гледай календара. Ти не си компютър или будилник, всички жени не сме. Повечето имат 28-дневен цикъл т. е. идва им преди датата на последата менструация, има и жени, които имат по-дълъг цикъл, каквато най-вероятно си и ти. Не гледай датата, а брой, колко дни минават м-у първия ден на едната менструация и първия ден на следващата. После почваш да си бройш така всеки месец с уговорката, че особено при младите жени и момичета, цикалът се мени.
Всичко е и въпрос на хормони, стрес.

Мила Яса, пак нещо дезинформираш момичетата. Изобщо не е нормално да нямаш 3 месеца менструация, освен ако не си бременна.
Сестра ми толкова мразеше менструацията си, че когато не ? дойде 6 месеца се радва като луда. После си носи последствията и минаха години на хормонална терапия, докато нещата се нормализираха при нея.
Нака се консултира всяко момиче с лекар, ако няма менструация над 50 дни. Приема се, че закъсняване до 14 дни (2 седмици) е ОК, но не и цели 3 месеца!!!

20.   Извинете, на 15 години съм. Вече 2 месеца не ми е идвало и взех да се притеснявам много! Девствена съм. Просото малко съм уплашена. Надявам се да ми помогнете и ви благодаря предварително :)

21.   Ако този месец не ти дойде, отивай на лакар. Сестра ми така беше изкарала 6 месеца, дойде ? но си има проблеми.

22.   Какви проблеми, ако може да ми кажеш :) Иначе мерси много :)

23.   и на мен не ми идва от 1 месец и 8 дни, омъжена съм и направих тест отрицателен беше, не знам какво става

24.   23, на мен цикъл ми е бил и 42. За сега не мисля, че е проблем, но би трябвало да ти дойде след някой друг ден.

25.   Здравейте, аз също имам такъв проблем, но при мен е много различно. Нямам връзка с никого от 3 години и нещо, но ми закъснява почти постоянно. Мисля, че нямам инфекция, но нямам възможност да отида на лекар. Има момичета, които имат проблем с хормоните, но аз го нямам. Не знам уникална ли съм, но трябва да се прегледам, а както казах вече нямам възможност.

26.   Аз правих секс като бях в увулация пазих ме се зякаснявами вече 10 - ти ден усещам леки бодежи в матката направих си 2 - ва теста и двата показаха отрицателелен резултат трябваше да ми дойде на 26 април а сега е 6 - май много сам объркана...

27.   Овулация! Не всичко се пише, точно както се чува- научете елементарнте изключения!!!

28.   Когато цикъла спре съвсем е туморно образование Нормално е цикъла да е през 28 дена точно не на 36 или 46 ден тва е лудост... ненормално е Цикъла трябва да трае 3 дни Всичко друго са отклонения и особености при хората болести хронични заболяваня и така нататък На мене времето ми влиае на цикула и на много неща понеже имам 3 хронични заболяваня и пак не ми е на 36 дена тва е откачено дето авторката го е писала

29.   На мен ми закъснява вече 53 дена... Ходих на лекар преди седмица, каза ми че нищо ми няма и е нормално и даже нямала основания да ми пуска изследвания и да си чакам да ми дойде (та не ми пусна изследвания, защото на предния контролен преглед ми прави). Сега, седмица след прегледа още не ми е дошло и не се чуствам така както преди да ми дойде :Х Какво да правя?

32.   На 12 съм, девствена съм, но вече 3-ти месец ми прескача.. ;xx Какво да правя, моляви дайте съвет?

33.   Цикълът ми закъснява вече 3 ден и не мога да разбера защо, а попринцип е като по часовник. На 17 съм и редовно правя секс. Партньорът ми е много внимателен, абе като цяло сме много предпазливи когато го правим и с пр. зарватив и без. Но заради това закъснение малко съм се притеснила. Възможно ли е да съм забременяла? Дори и да е останало нещо в мен, то е било толкова малко, че шансът е минимален, но там е работата, че няма начин да сме направили грешка и все пак... Коремът от три дена ме боли сякаш всеки момент ще ви дойде, но не идва - това пък какво може да значи? Хоря моля ви дайте ми съвет, защото съм се поизплашила! Предварително благодаря! :)

34.   33 - съвсем възможно е да си забременяла, щом си правила секс без презерватив. Дори партньорът ти да внимавал и да не свършва в теб, пак може да е отделил неволево семенна течност. Това се нарича „беля“ и „стана белята“ е понятието за всички бременни булки и родилки на 18 годинки. Честито.
Иначе, изчакай още 4 дни и си направи тест за бременност. Може и да е от евтините, няма значение. Ако е положителен, сподели името, което сте избрали.

37.   34- това някаква подигравка ли е?

38.   Хилъри ----- Цикълът ми закъснява вече 12 ден и не мога да разбера защо, а по-принцип е като по часовник. На 18 съм и редовно правя секс. Партньорът ми е много внимателен Но заради това закъснение малко съм се притеснила. Възможно ли е да съм забременяла? На мен когато ми идва не ме боли корем, а ми излизат пъпки. Пъпките излязоха по часовник, даже вече ми минаха но цикъл няма. Не ме боли кръст, гърди, стомах! Никакви симптоми нямам да съм бременна, но не знам да чакам ли или да си правя тест, чакам още 2 дни до 14 ден и си правя тест, ако е отрицателен ще чакам поне няма да се притеснявам за това!

39.   здравей аз съм на 11 години и на мен ми закъснява менструацията и съм притеснена

40.   Аз съм на 12 години и юни месец на 30-ти ми дойде,това продължи 5 дена,сега сме ноември и още не ми е дошло.Девственна съм,чудя се какво става,говорих с лекарката,тя ми каза че ми няма нищо...то щяло да си дойде когато му е времето-Бабини деветини .....моля ви,пишете ми на имейл : .... моля ви пишете ми,страх ме е ужасно много,мисля,че имам някакъв проблем! ;(

Модератор: Не публикуваме лични данни

42.   на 12 съм доиде ми за първи път и след това не е идвало от юли сега е декември и като гледам няма да ми доиде и този месец притеснявам се на всичките ми приятелки им идва редовно

43.   nomer 12 i pri men e taka no, neznam i a zkvo da pravq ne sum iosobeno

44.   Здравейте... Аз съм на 12 години. Цъкълът ми закъснява с 5 месеца. Правила съм го 4 пъти... Възможно ли е да съм бременна или просто защото още не съм доразвита.. Също така нямам никакви симптоми за бременност.. а и съм се пазила внимателно.. Моля ви да ми дадете съвет или информация..?

45.   Имам проблем, на 15 съм почти 16 и правя секс от скоро. Цикъла трябваше да ми дойде в петък, а сега е неделя. Усещам боли ниско долу като преди цикъл, но не е дошло! Използвали сме презерватив и не мисля, че е възможно да е станало ..
Не мога да се консултирам с майка ми или гинеколог! Моля ви кажете нормално ли е? Да тези дни са стресиращи за ме и може би е от това, но все пак да питам

46.   Тази проклета М. толкова пъти ме е прецаквала на неподходящото място и съм страдала от болки, когато не съм си била удома и да си легна. Може коментарът ми да ви се стори най-глупавия, който сте чели, но смятам да си спра цикъла чрез глад ><!!

47.   Здравейте ,аз съм ма 16 и водя полов живот от скоро. С приятеля ми го правим понякога без презерватив , но винаги внимаваме! Вече 3 дни ми закъсня и съм се побъркала... Има ли някакъв шанс да е станало нещо, когато той никога не свършва в мен? Моля ви отговорете притеснена съм....

48.   Извинете, но искам да ви попитам нещо.. Моя цикъл закъснява с 3 месеца и не знам какво да правя.. Направих си тест за бременност, но е отруцателен и не знам каква е причината искам събет от вас, и ще съм ви много благодарна.. Аз съм на 15 г, и ми се случва за втори път.. Един път пак ми се случи, но дойде точно на датата си пъкк сега закаснпва и се тревожа много за здравето си.. Мисля че няма да имам деца и се тревожа много за в бъдеще.. Моля за вашата помощ :)

51.   Здравейте, аз съм на 13 почти 14 сега се 30 май на мен трябваше да ми дойде към 21, 22 май. Не съм правила секс и не знам защото е така моля дайте ми съвет.

52.   Здравейте от около една седмица вече трябваше да ми дойде но то закъснява. На 13 съм от скоро ми идва още няма година около 10 месеца само ми е идвало. Не съм правила секс и не знам защо е така пак ме болеше корема и отново апетита ми беше огромен моля ви кажете ми това нормално ли е.

53.   Здравейте :)
На 13 години съм имам мензис от 11 годишна
До сега не ми е закъснявало толкова , закъснява ми с 12 дни, уплашена съм ! Не съм правила секс !

54.   Здравейте, имам голяма нужда от съвет на 17 съм и ми закъснява с няколко дни, много съм притеснена, защото цикълът ми е много редовен всеки месец ми идва на точната дата, главата много ме боли и често ма се ходи до тоалетна. Напоследък съм под голям стрес знам, че може да е от това, но все пак съм много плитеснена. Ще Ви бъда много благодарна, ако ми дадете някакъв съвет какво да правя, защото съм много объркана.

55.   Здравейте на 15 години съм! Септември миналата година ми дойде за първи път и от 3 месеца вече не ми идва! Девствена съм иначе! Много се притеснявам, моля ви дайте ми някакъв съвет! Благодаря предварително!

57.   здравейте закаснява ми 9 ден правих 2 теста но са отрицателни. какво да правя бремена ли сам

58.   Здравейте на 12 съм почти 13 и ми закъснява около 10 дена. Девствена съм и много се притеснявам защо не ми идва.