Споделена история от Здраве

Гнойна ангина
От няколко дни имам гнойна ангина. Температурата спада, но проблемът е, че гълтото УЖАСНО много ме боли!! И преди съм имала ангина, но не помня такава болка (може би защото съм била прекалено малка да разбера дори че съм болна... ). Пия чай по цял ден (със сода), правя си гаргара със смрадлика (тетра) (и пак със сода.. ). Нито гноя се маха, нито лимфните възли спадат (огромни са), нито гърлото спира да ме боли!! Пия всякакви лекарста (предписаните)... утре ще свършат а само температурата е станала на 37, 6 (иначе беше 39, 3). Възможно ли е да ми спадне температурата без да падне гноя?? И ако знаете нещо, може ли да ми кажете какво да правя за да спре тази болка? Моля ви!

бтв аз съм на 13 имам испити след седмица-2, трябва да тръгна на училище!! Моля ви не ме съдете че говоря смешно или че питам глупости.. много се притеснявам.. :/
Благодаря предварително!! :)

Коментари

1.   Мале мале УЖАС! Миналата година всеки месец имах гнойна ангина. УЖАС.. Не се живееше сливиците ми бяха бели като сняг. Юни месец толкова се бях разболяла от тая гнойна ангина че вдигнах 40 градуса температура. Ходих на лекар би ми инжекция спадна ми температурата и ми изписа един спрей и трябваше да се пръскам с него по 3 пъти 3 пъти дневно.. И още след първото пръскане айде не първото но второто пръскане усетих облекчение. Сега като усетя че ме заболява гърлото веднага си пръскам от него и не ме е боляло да чукна на дърво! Спрея се казва Betaisodona Throat Spray. Но не знам дали го има в България тъй като аз не живея в България и не е от там. Ако не ходи пак на лекар кажи му че тези лекарства не ти помагат...

2.   За гнойта, майка ти или баба ти да си намажат хубаво палеца и средни пръст с сода и мед и да ти бръкнат дълбоко в гърлото да оберат налепите добре, ще ти олекне супер много... Много е гадно да ти бъркат така, но махнат ли гнойта, ще се почувстваш много по добре, зная какво е...

3.   Благодаря ви! Оказа се, че проблемът бил в антибиотика... Той въобще не бил за ангина -_-... все едно сега изписаха друг и се надявам скоро да ми мине :) Отново благодаря за коментарите :))

4.   Аз се лекувам със сладолед когато ме боли гърло.. Един, единствен път реших да се лекувам с чайчета и стигнах до ангина... Така, че хапвай си, но не прекалявай, че може да започнеш да кашляш, понеже се гълта целия за да охлади и може да си простудиш дробовете..