Споделена история от Здраве

Стрес
Здравейте,

Обръщам се към вас с молба за съвет. Дълго време бях под напрежение, работата ми е отговорна и го изисква и т.н. (да не влизам в подробности). И може би заради дългото време, прекарано в стрес, той стана постоянен.

Постоянно съм под напрежение, даже без причина. Това ми пречи във всички аспекти на живота. Не съм агресивен, изглеждам доста спокоен преди повечето хора, но отвътре съм на тръни - сякаш ей сега ще ме изстрелят в космоса. Даже преди седмица се усетих, докато седя един стол в нас и гледам телевизия, че съм се хванал за дръжките отстрани на стола, сякаш ще излитам. Може да звучи смешно, ама за мен си е трагично. Ако някой е имал подобен проблем и се е справил, бих се радвал да сподели.

btw Няма как да намаля ангажиментите, не са малко, бих казал, че са в умерено количество (за сега!!!). Спортувам по малко, като остане време.

Коментари

2.   Моят приятел беше така. Той не заради работа, а заради постоянни единоборства с баща му.
Посъветвах го да говори, да говори много.
Също така се отказа от колата. Гледа да ходи повече пеша и да е сам.
Малко по малко нервността му отмина.

Пробвай всичко:
- разходки вечер след работа
- чайове
- хоби
- разтоваращи филми (комедии, анимации даже)
- ароматотерапия

И се научи да си управляваш времето. Просто се опитай да прецениш, че времето, прекарано в нерви, би било по-полезно ако го употребяваш за почивка, приятен разговор, флирт.

В Събота вечер излизай, пий по напитка, танцувай, забавлявай се. Посети театър, кино, паркове. Играй с децата в парка - много разтоварва.

Просто се погрижи за духа си!

Успех

3.   Не знам дали ще е разбираемо но само това ми идва като съвет: Намали важността и дишай дълбоко. Успех.