Споделена история от Здраве

Хипогликемия или нещо друго?!
Здравейте от 5 години някъде имам този проблем за който ще ви разкажа. Беше зимата и сутринта станах и трябваше да ходим с приятели на пазар и бях много гладен но си викам по късно ще хапна. И така докато чакахме рейса аз усетих нещо като превъзбуденост но не обърнах внимание, обаче когато стигнах до пазара и ми прилоша изведнъж, ама много лошо ми стана. Викам си край тук умирам и едвам се добрах до нас. Отидох в нас и понеже и вечерта бяхме пили и си мислех че това е от алкохола. На другия ден станях нямаше ми нищо. На по следващия ден трябваше да излизам с майка ми и пак не бях ял нищо а само кафета бях пил и се чувствах добре но в един даден момент пак ми прилоша, сгади ми се от глад. И пак едвам се прибрах! От тогава до сега не съм същия човек, постоянно ми се яде, ако не хапна ми прилошава, като ходя и не съм ял се чувствам объркан, боли ме главата, имам нещо като бодежи по краката и ръцете, несмеех да излизам от нас, стигна до портата и ми се вие свят и се връщам. Отидох с майка ми в Пирогов тогава тя там работеше и ме заведе при невролог. Невроложката ми вика имаш страхова невроза и ми изписа някакви лекарства. Пих ги малко но ги спях ефекта никакъв. Само лежах в нас и се тъпчех и ми се ядеше през час, на ден изяждах по хляб и половина. Но пак не се чувствах добре и майка ми ме заведе пак да ми направят пълни изследвания. Прави ли ми пълна кръвна картина и някакви биохимични изследвания и всичко ми беше добре. Леко ми била по гъста кръвта и доктора казал, нека пие малко повечко течности. Обаче трябваше да ида за някакви специални изследвания които трябва да ми взимат кръв сутрин, обяд и вечеря ама на гладно! Обаче аз не отидох. Ще ме питате защо, ами и аз незнам защо, бях отчаян, депресиран и т. н. Всички ми казват, че този глад бил на нервна почва и защото съм си мислел постоянно за ядене. Е да ама като спя не мисля за ядене а понякога се будя от вълчи глад през ноща и ми е едно нервно. Ходих скоро при психолог и той ме убеждава, че това съм си го внушил, но аз усещам, че не е от внушение а просто организма си ми го иска! И вече съм тотално объркан! Приятелката ми ме напусна заради това нещо (толко и ме е обичала) И наскоро четох за хипогликемията и симптомите ми съвпадат със това състояние:вълчи глад, боли ме главата, замаян съм като съм гладен и имам чувството, че немога да мисля трезво, чувство за превъзбуденост, умора, яко ми е нервно докато не се наям, чувствам бодежи по крайниците, постоянно по ръцете или по краката усещам как ми се местят мускулите, обърканост, потене. Та въпроса ми е бързо ли стават тези изследвания за хипогликемия и лекува ли се това нещо? Само да допълна, че след срещата с психолога, като, че ли ми внуши този човек, че не трябва да се шашкам като не ям и нищо няма да ми стане и аз по малко ям. Обаче аз си усещам, че не ми е добре, усещам гореспоменатите симптоми. На 29 години съм! Нека някой ако е страдал от това нещо да ми сподели какви изследвания се правят и т. н! И най важното лекува ли се??? Малко объркано го написах приятели ама дано ме разберете! Поздрави от мен!

Коментари

1.   Хипер и хипогликемията са сериозни проявления на болеста диабет не може за този проблем да се дават безцелно съвети. Първо трябва наистина да се установи и тогава да се види какво ще се предприеме от специалистите разбира се. Не отхвърляйте с лека ръка проблема си Може да си поговориме ако поискате на тази тема, да ти се препоръча нещо със здравословна насоченост и това да ти се отрази добре, но все пак трябва да имаме твърдото становище на специалистите.

2.   Благодаря ви, бих се радвал да поговорим. В сряда ще ида да си направя глюкозен профил!
От автора!

4.   При всички случаи ти трябва КЗП-кръвно-захарен профил и консултация с ендокринолог.
До № 1 диабета не е болест, а състояние!