Споделена история от Здраве

Трета сливица
Здравейте.
Само да уточня, че още от малка, когато и да боледувам, третата сливица винаги ми е правела проблеми. Сега ще питате защо не е премахната.. ами защото ни бяха казали, че ще се изсуши сама след пубертета, и е вярно. Сега съм на 16(почти 17) и е намаляла доста.
Миналата година, в началото на септември, се разболях от обикновена настинка. Имах само болки при преглъщане и подути сливици, но и храчки. Отидох на лекар, изписа ми някакво лекарство, от което ми мина болката, но не и храчките. Мислех, че просто минават по-бавно, но не.. Смених личната, защото и без това нищо не разбираше, и отидох за първият си преглед при новата, като пак чувствах дискомфорт заради тия храчки. Казах и за проблема, но тя като че ли се съсредоточи повече върху това, че имам трета сливица, която когато съм болна, се уголемява и затруднява дишането ми. Буквално си ме уплаши, като ми каза, че тая трета сливица трябва задължително да се премахне оперативно, защото ще предизвика по-нататъшни проблеми със сърцето, белите дробове и т. н. Аз съм ужасно страхлива, а и не съм сигурна, че мога да имам пълно доверие на нашите лекари. След това отидох при УНГ, прегледа ме, и ми каза, че за сега няма нужда от операция и ми даде спрей за запушен нос(тогава си ми бе запушен) и някакви таблетки за храчките. Носът се отпуши, храчките намаляха, но не изчезнаха напълно. УНГ-то ми каза, че имам някакъв хроничен проблем-хроничен носов ларингит, май беше.
Та така.. вече сме юли, а аз още не мога да се отърва от тия храчки и наистина се притеснявам.
Не очаквам компетентни лекарки мнения. Случвало ли се е и на вас? С какво ги премахнахте? За колко време? Дори да не ви се е случвало, дайте съвети какво бихте направили вие.

Ще съм много благодарна, ако модераторите публикуват проблема ми.

Коментари

1.   Намери някой наистина добър специалист УНГ и отиди на преглед.

2.   Сливиците винаги се махат оперативно! Досега съм имала 1 сливица. Преди да ми махнат сливицата не ме беше страх от операцията, а от иглата с упойка. Както и да е лекарите ме хванаха за ръцете и тялото да не шавам и успяха да ми вкарат упойка и заспах. Нищо не усещах по време на операцията. След като операцията ми мина успешно, ме преместиха в отделение с легла, спах 2 часа в леглото, като се събудих родителите ми бяха до мен и ми се усмихваха че съм преминала успешно, но и с мъка ме гледаха. Като отворих очите исках да говоря с родителите ми, бях много гладна, като глътнах малко храна, болеше ме гърлото и се отказах да ям. Не можах да говоря и да ям. Това е нормално, нали е от операцията. Дано се махне силвицата, но с операция е по -добре и лесно.

3.   Това е проблема на българите - всички си мислят, че разбират от всичко и че разбират повече от специалистите.
Тия твърдения от рода на "нямам вяра на нашите лекари" как мислиш, че ще ти помогнат. Нямаш вяра на специалистите дето са са учили цял живот за това, но очакваш да намериш помощ в интернет. Заради народа държавата ни е на това дередже.

4.   Oт опит знам че трябва операция не е страшно :)

5.   От авторката до коментар 3.
Нали се сещаш, че няма как да имам вяра, след като личният ми казва, че съм за операция, а УНГ-че е рано за операция? Аз на кого да вярвам? Не са малко случаите с усложнения след операциите, и не бих искала да увелича броя им!