Споделена история от Здраве

Искам котка или куче , но ..
Здравейте.. Откакто се помня винаги съм обичала животните.. Както всяко дете и аз исках домашен любимец, но там е проблема.. Майка ми разправя за някакви тении.. Учила съм за тях в училище, но знам само какво представляват.. Майка ми не спира да ме плаши с това, че можем и ние да се заразим.. Познавам толкова много хора с домашни любимци (котки, кучета ) и нищо им няма.. Реших да пиша, за да разбера малко повече за това.. И ако има опастност просто да се откажа от животно в къщи! -. -

Коментари

1.   За тази цел има ваксини и обезпаразитяване. Иначе половината човечество да се е натръшкало заради домашните си любимци. Това не е сериозно основание да не иска човек животно. Майка ти или е неинформирана и параноична, или просто си измисля оправдания да не ти позволи, просто защото самата тя не харесва/не иска животно и ти насажда страх, за да се откажеш сам/а. Но болестите сами по себе си в днешно време са напълно предотвратими.

2.   Ако го ваксинираш и обезпаразитяваш редовно няма никакъв проблем с тениите!

3.   Според мен майка ти преувеличава. Няма нужда от чак такива тревоги, познавам толкова много хора с домашни любимци и не съм срещала такъв случай. Не се тревожи. :)

4.   Домашните животни се обезпаразитяват ВЪТРЕШНО и ВЪНШНО ежемесечно!

Прочети и се информирай подробно за всичко около грижите за куче или котка, защото като гледам си доста неимформирана, като при това положение не мисля, че е правилно да мъчиш (буквално) някое животно.

Моля те, информирай се, защото всеки ден комуникирам с хора, които нямат представа как да се грижат за животните си и това е отчайващо.

Те НЕ са играчки, изискват МНОГО време, грижи, усилия, също и пари.
Това, което дават в замяна е безценно, разбира се, но "труда", който трябва да полагаш в отглеждането им е голям.

- Подходи отговорно.

Успех:)

5.   Майка ти е луда! Направо си вземи и се прибери с него в началото ще е против ама след първата седмица няма да има проблем! ВВ

6.   Номер 3 и номер 5 - жената НЕ преувеличава!

Възможно е да се заразите с такива страхотии за каквито не сте и чували.

НО, ако животното се ОБЕЗПАРАЗИТЯВА вътрешно и външно редовно ваксинациите няма нищо страшно.

Също трябва да се поддържа висока хигиена и всичко ще е наред.

Но не всички собственици изпълняват тези условия за съжаление...

от номер 4

7.   майка ти е параноичка, не и се връзвай или просто си търси оправдание да не вземате котенце. аз имам котка, преди седмица намерих две на улицата бебета и веднага ги прибрах. изкъпах, обезпаразитих сега си чакат ваксината, не е толкова трудно. уча и ветеринарна медицина - така че нещата не са толкова страшни колкото ги представя обществото. за бебета се дава пастичка която е за вътрешни паразити и пудра за външни. стои така ден два и после вече може и по къщата да го пускаш да шари и няма нищо страшно. като поотрасне веднъж годишно капки против бълхи и на всеки два месеца хапче за вътрешни. на 6месеца кастрация и от там на сетне единствено годишна ваксина. ако храниш с правилна храна и нищо друго от масата ще имаш една здрава, чиста и перфектна котка или куче. не е трудно важното е да имаш желание

8.   Имаме бебе, гледаме и куче. В много семейства е така и ако беше толкова опасно никой нямаше да живее по този начин. Кажи на майка ти да се просвети малко относно обезпаразитяването (вече са ти описали как става) и да решите заедно какъв е най-подходящият за вас домашен любимец. Ако я плашат толкова тези паразити по-добре вземете животно, което да не излиза навън - например котка - пак ще обезпаразитявате редовно, но поне като няма пряк досег с външния свят, майка ти ще бъде по-спокойна. Иначе редовното обезпаразитяване на животни, които не излизат навън също е желателно, защото те все пак комуникират с други същества, които имат досег с "външния" свят - например вие, ваши приятели и гости. Можеш да си вземеш и зайче, въобще вариантите са много.

9.   Обожавам кучетата! Всичко бих дала да имам такова. Но помисли от друга страна. Ако си вземеш куче, хубаво имаш желание да се грижиш за него сама да го извеждаш, но когато ти писне, какво става тогава? Не можеш след време да го изхвърлиш. Но виж сега ако сте доста хора у вас е вече друго, защото ако си на екскурзия или на море ще има кой да го извежда и да го гледа.
Аз имам котка. Нищо работа. Мачкаш я, тя спи, яде и нищо друго. Не са нужни разходки.
И котката ми не е болна, няма тении, а сме я взели от двор. В смисъл майка й е дворна котка ( на малко градче почти=село ), която със улична мъжка котка нали... Можеш да си представиш какъв мелез. Но като го ваксинираш.

11.   Извинявай ама майка ти говори глупости, защото сигурно не й се занимава да гледа животни вкъщи. И това е така, защото децата винаги имат желание за животно, а после го остават на грижите на мама изцяло...
И все пак да ти кажа-домашните животни са обезпаразитени и вътрешно и външно. При котките риска за такива болести е минимален, понеже те дори не излизат отвън (говоря за домашните).
Кучетата също се обезпаразитяват, така че риска е минимален.
Аз имах котка 15 години-никога не е имало никакъв проблем с нея. Тя почина и сега от 1 година имам друга животника- с нея положението е същото.

12.   Номер 11.. Хах тука вече уцели 100те точки.. Попринцип винаги е било така.. Каквото захвана винаги на майка ми го оставям.. И разбирам я, че не й се занимава вече с моите глупости, но.. Ехо и тя е имала котки.. Но там е работата, че е имала къща с двор.. Ние сме в апартамент.. Само да отбележа майка ми не е ПАРАНОИЧНА както я описвате.. Нарочно го прави.. Както тя казва '' Стигат ми две животни в къщи ( Аз и баща ми :Д ) Ппц мерси за отговорите на всички :)