Споделена история от Здраве

Херпеси. Ужас!
Здравейте. От много време ми излиза херпес почти всяка година, няма година, която не ми излиза. Миналата година ми излизаше повече, но тази само 1 път ми излезе. Някои казват, че имунната система ми е отслабнала, но аз не мисля така въпреки, че отслабнах с 5килца. Храня се малко по-малко от миналата година, но както поясних горе тази година ми излезе по-малко само 1 път. Имам много причина да ми се появи:
1Отивах на басейн и на другия ден хоп ми излизаше и то не 1 а към 3, 4, сигурно, защото водата бе мръсна. 2. Понякога ми излизаше при стрес или, 3. когато съм гледала страшен филм, както стана миналата седмица.
4. А понякога от сладко, когато ям много сладкиши на другия ден хоп. 5. Един път заваля сняг и си хвърляхме снежни топка, дойде ми на устната и на другия ден ХООП пак :D. Направих извода, че чака подходящия момент да"Изригне". ПРОСТО НЯМА ОТЪРВАНЕ. Никой не познава тази болка, повече от мен или ако и на него нему излизат.

Въпроса ми е какво да правя, казват, че това е вирус и живее в теб вечно! Няма ли начин да го предотвратя с нещо вече ми омръзна от него всяка година да ме "разкрасява". Все на същото място излиза в ляво малко до устната или на носа ми;х. Винаги се занимавам с него слагам му паста за зъби, но и то не помага само усещам болка и парене. После опитах с къна, а това го изсуши и сега е твърдо. Излезе ми в събота, а сега сме сряда. Няма минаване.

МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ, ДА ОТИДА НА ДЕРМАТОЛОГ?

Коментари

1.   ОХ и аз бях същата какво ли не съм им слагала и пак няма спасение. Сега като пораснах малко по рядко ми излизат а иначе като бях на училище почти през 2 месеца ми излизаха и то като ми излезнише един винаги излизаше и втори и трети, почти никога не съм стояла само с един херпис.

2.   По-добре отиди да видим какво ще каже;)

3.   няма отърване , поне при мен е така
има разни мехлемчета в аптеката
ако го хваниш навреме и го намажеш поне няма да боли много , и да образува мехурче
веднъж като бях ученик ,карах нещо вирусно , и ми бяха излезли поне 7 на 2-те устни
абе свиква се с тях

4.   На мен ми излиза задължително, когато отида на море. От солената вода и слънцето се появява в средата на долната ми устна. Винаги си нося мехлем Zovirax и в момента, в който усетя сърбеж и перене на мястото, започвам да мажа през 2-3 часа. Така ми се разминава само с леко подуване, без мехурчета. Опитай, но трябва да го хванеш съвсем в началото.

5.   Аз в момента имам за 2-ри път в живота, (на 13 съм) и се мажа с един крем, много малко мехлемче в тубичка. Бяло и не попива особено, но помага. Все някой ще го знае, ако не потърси в интернет мехлем за херпеси и ще видиш, не е кой знае колко скъп. Херпеса изсъхва и пада, но не набира пак, както като го изчоплиш. Всъщност, с него, без него, разлзиката май е само болката, като се замисля и по принцип за толкова време се маха.

6.   Содата е добър ''помощник'' срещу нахалните херпеси! На мене за няколко часа ми спря болката от херпеса. ;)