Споделена история от Здраве

Манипулационна
Здравейте,
интересува ме, всичко необходимо за отварянето на манипулационна. Майка ми е медицинска сестра с 25г стаж, но не работи от 10, 15г вече, иска да си отвори манипулационна. Инересува ме много пари ли е нужно да се вложат, какво е необходимо да има в един такъв кабинет, дали е загубила права, след като не е работила повече от 10г и всичко, което знаете.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Майка ти да си гледа старостта и да си взема пенсията. Щом е завъшила сестра и има 25 години стаж и от 15 години не се занимава с това, следователно тя е над 63 годишна възраст /пенсионна възраст/, нека остави младите сестри да работят.
Дори да успее да отвори частна манипулационна, в което трябва да вложи доста пари, кой платежоспособен ще иде при сестра на такава възраст да си плати манипулация? След като има по евтини към зравна каса с млади сестри на които със сигурност не им треперят ръцете!
Ако е в някое затънтено село, където няма лекар, да бие на бабите инжекции може и без манипулационна, но ако говориш за голям град изключено.

2.   Не от такъв съвет имах нужда. Остави на нея да си прецени дали иска да лежи по цял ден и да си гледа старостта или иска да работи и да се чувства полезна. За сведение - на 60г, и със сигурност не трепери и не изглежда на толкова, по баба си ли съдиш или по твоята майка. Не живеем в село, в град до морето сме и има само една манипулационна, която също е на сестра около 60те и да ти кажа доста и върви. Майка ми беше една от най-добрите сестри и все още я търсят за разни системи, инжекции, пробиване на уши и т. н
За финансите, айде пак да оставиш на нас да преценим дали можем да си го позволим или не. Щом съм тръгнала да питам, значи не сме на просешка тояга, можем да си го позволим -освен това помещенито си го имаме, в центъра е, наше си е, в смисъл няма да се плаща наем.
Чакам коментари, които ще ми бъдат полезни.

3.   Не съм съгласна с мнението на №1. Това, че може би е над 60г не означава, че и треперят ръцете и не е професионалист. Щом иска да си отвори манипулационна значи е достатъчно голям и отговорен професионалист! И няма значение дали си платежоспособен или не. 1 инжекция да не струва милиони. Струва 3-5 лв, ако е венозна или система е малко повече. Дали ще отидеш по здравна каса или на частно цените са едни и същи. Даже старите сестри бият доста по-леко инжекциите отколкото младите!!! Младите нямат това търпение и старание.

5.   Здравейте. Аз също съм медицинска сестра и също искам да отворя манипулационна... но за съжаление никъде не можеш да намериш информация за това дали можеш или не??? Има само информация какви са изискванията за помещенията. Ако има някой информация, моля да я сподели. Благодаря предварително