Споделена история от Семейство

Името на бебето?
Здравейте : )) Бебчо идва след месец, а с мъжа ми още спорим как да се казва. Момиченце ще е (йеейй). Аз искам да е Аделина, но той държи да е Адриана. На мене името Аделина от години ми е любимо и бях решила, че ако е момиче така ще се казва.
Той казва същото за Адриана и не можем, и не можем да решим. Иначе сме се спрели на тези двете. Кажете, Адриана по-хубаво ли е? Кое име по ви харесва?

Коментари

1-50 от 54

1.   На мен и двете имена много ми харесват. Аделина е по-нежно, а Адриана е по-шик. Но аз все си мисля, че щом маката е тази, която се мъчи докато ражда, нейна трябва да е последната дума за името. Нали знаете за стария виц, че бащи много, но майката е една! :)

2.   Само и единствено родителите могат да изберат име на детето си, тъй като искате помощ бих ви посъветвала да се съобразите християнско име или с пожелание тя да бъде благородна. Което и да изберете знайте, че името на детето носи отпечатък върху характера му. Пожелайте на детето си това което означава избраното от вас име. Аз ви пожелавам да е жива и здрава само да ви радва.
Аделина от старогермански означава благородна, а от френски означава добродетел. Има имен ден на 24 декември.
Адриана-Името е пожелание към човекът да бъде проницателен, силен, търпелив и справедлив. Има имен ден на 26 август

4.   на мен Адриана повече ми харесва.

5.   На мен ми харесва повече твоят вариант. 1: защото се среща по рядко и 2: защото името Адриана е на чалгаджийка няма нищо лошо в стила на музиката, но аз не я харесвам. Това че е на извесна личност прави детето по-обикновенно. Поне според мен ае така.

6.   На мен пък Аделина повече ми допада :) Теглете чоп, така няма да има сърдити ;)

7.   Адриана

8.   И в двата случая май ще му викате Ади на галено ;)

9.   Майката се мъчи, тя измисля името, на мен никой не ми се е месил как да си кристя децата.
Синът ми се казва Симон, а дъщеря ми Ралица

10.   На мен Аделина повече ми харесва. Жалко. че самите деца не могат да си избират името. Дъщеря ми се казва Десислава и не си харесва името.

11.   Вие си знаете най - добре, но щом и двамата си имате предпочитани имена или ги съчетайте (което като че ли е невъзможно) или се опитайте да измислите трето неутрално име, което и на двамата допада. Аделина звучи по - красиво, Адриана лично на мен ми звучи малко простовато, не знам защо така ми звучи.... но най - важно е малката да има любящи родители, името е важно също, но ако не стигнете до трето, единия трябва да направи компромис....

12.   И мен Адриана ме кефи повече..

13.   Към номер 2: Предполагам, че знаеш, че името може да се променя по всяко време и по тази логика и характера му ще се променя... Пълни глупости! Името на детето няма нищо общо с характера му. Това са бабини деветини.

14.   На мен Аделина по-добре ми звучи.. ;)

15.   Много се радвам за вас! Дано да е жива и здрава, много да ви слуша! Мисля, че майката трябва да реши, защото минава през какви ли не мъки. Аделина наистина е по-нежно и различно име. Успех ти желая :))

The Star*

16.   И на мен Адриана ми харесва повече.
Но искам да дам едно друго предложение. Явно и двамата, може би дори преди да сте заедно, сте си харесали някакво име. Предложението ми е да забравите за Аделина и Адриана и заедно да помислите за някакво друго име, което да харесва и на двамата.
Да ви е здраво и усмихнато бебчето! :)

17.   Споделям, че майката има думата. Моята майка така е направила и после са ми сменили името под натиск на родителското тяло от мъжка страна. Но аз имам решение за вас Аделина + Адриана > АДРЕНАЛИНА. Шегувам се . Моето любимо пък е Александра. Популярно историческо Велико. И все пак ще го носи цял живот.В този глобален свят едно такова име е лесно за произнасяне и запомняне правилно на изток и на запад. Аз живея с чужденец и двамата сме в чужда 3 страна, но на всички им харесва защото има и кратко име Алекс, което е също по_благозвучно от Ади или Адри . Според мен. Важното да е живо и здраво , но не го кръщавайте Здравка. От втория брак на баща ми имам полу сестра, трябваше да измислим име между двете баби и да е българско Здравка и Радка еми освен Зоро друго не се сетих, кръстихме я Зорница с идеята да осветява като звездичка вторият брак , вторият живот на баща ми. Преди някой беше коментирал значнието, по скоро се обединете около смисъла, може пък наистина да има нещо общо с характера , пътя , късмета в живота.

18.   Знаеш ли? НЕ ПИТАЙ ХОРАТА, ако оставяш те да решат - то тогава по - добре остави мъжа си да реши, защото не може да даваш това право на другите, той е преди тях!

19.   Съгласна съм с № 18,браво!

20.   Съжалявам, но мен и двете имена не ми харесват - нито са исконно български, нито са интернационални.
Моите родители са ми дали завъртяно име и днес, живеейки в чужбина, никой не може да ми запомни името. Моето поне си е българско-славянско и има история. Какво ще каже една Адриана или особено една Аделина за името си?
Кой ще запомни тези завъртяни имена? (особено второто, сори).

Аделина идва от Аделаила - от старонемски „благоуханна“ -сори, но дори в Германия никой не кръщава децата си така - само в Русия.
Кратко ще наричат дето ти - Аделя, Деля, Ада, Адуля, Адуся, Адуша, Адюня, Ида, Алина, Лина

Адриана поне има по-така история -
от Хадрия (латински). Хадрия е бил град в северна Италия, дал името на Адриатическо море. Известен представител на това име е римският император Адриан. Според православния календар Адриан и Адриана празнуват имен ден на 26 август: мчци Адриан и Наталия.

Ще си има имен ден детето, а и в България ще си му върши работа. Ако избере друга държава, винаги може да каже - като римския император Адриан и всеки ще се изкефи.
В момента имена като Александър и т. н. - на владетели са много модерни - и у нас, и на Запад. Цяло поколение такова има, защо не? Бих се интересувала, кой е този император и ако е бил славен, детето ще има още един повод за гордост.

Аз бих избрала Адриана или трето име и бих мислила за детето, което би живяло с това име, не за моите си желания и интереси.
Гарантирам, че дори в Германия, никой не си кръщава детето Аделина, макар че е някакво старогерманско име. Веднага го забравих, трябваше да гледам горе, какво точно беше...не съм и съгласна с довода, че бащата нямал право на глас, защото не се бил мъчил при раждане - дете се създава от двама родители, възпитава се и се храни от двама. Добре прави авторката, че се допитва до мъжа си за името на ОБЩОТО им дете и не натяква природната си роля на жена. Мъжът в днешно време също се интересува от децата си, иска да участва в цялата радост, защото хората нямат по 10 деца, а по едничко-двечки. И без това мъжът ще се почувства изолиран, когато почнат всички женски процедури -от кърмене, до купуване на розови дрешки, където право на глас той няма да има (кой мъж разбира от момичешки роклички?). Аз бих направила компромис, така печеля всеотдаен тати за дъщеря си за цял живот - нали ТОЙ е измислил името, ще има да се хвали навсякъде. Мъжът има нужда от такова признание, особено ако е достоен за това.
И леко раждане, живи и здрави - името, то ще си дойде с бебчето - като го видите, ще знаете може би точно как да го кръстите!!!
А.

21.   Аз ще си кръстя детето Ръжен, ако е момиче на галено ще му викат Ръжи. А момчето ще е Райграз. Могат да му викат Райчо или дори Гъз. Не е ли прекрасно

22.   Измислете нещо компромисно с а
има толкова речници из интернет
Антоанета е страхотно и ще и викате Тони, Анелия, Александра, ако не а-то е важно мн е хубаво Виктория, Дария, Божидара - естествено, а ако се роди на празник слагате името не празника...
Решението е на майката все пак и според мен...

24.   Имам приятелка, на която детето и се казва Аделина и е едно много хубаво лъчезарно дете, но на мен и двете имена ми харесват и както каза номер 22 има много хубави други имена. Успех и да ви е жива и здрава!!

25.   Е по тъпа логика не бях чела, жената щяла да се мъчи, значи тя ще избира. Ние с мъжа ми се бяхме разбрали още в началото, че второто и третото име ще са негови, за това ме остави аз да избера собственото.

26.   Аз се казвам Адриана, така че... мнението ми е ясно. Името е страхотно, освен това казват, че колкото повече "А"-та има в името, човекът става по-напредничав и повече го бива за лидер.

Естествено, решението си е важно, вземете го съвместно. Бащата на дъщеря ми много искаше да я кръстим на мен, но тъй като не искахме същото име, избрах Дариана- хем близко, хем Дар от Бога.

27.   Андреа
Страхотно име и мн модерно, има 1 момиченце на 2 годинки някъде, страхотбна сладурана е и майка и винаги казва на андреа взехме това или андреа прави нещо а иначе на галено или ани или ади

28.   На мен лично Аделина много повече ми допада, отколкото Адриана... :))

29.   Не оставяй на нас да решим. Аз лично имам слабост към името Адриана, макар и двете имена да са страхотни. И в двата случая ще й викате Ади.

Темата с имената ми е ужасно тягостна- толкова проблеми имах когато се роди дъщеря ми, че не е кръстена на свекървата(впрочем след 1 ден я прекръстихме с името, което се очакваше), че не посмях да имам второ дете.

Ако беше момче не бих искала да си помисля какво ще се случи свекърът да не си чуе трите имена (беше си дал ''заявка'' индиректно за второто). Огън и жупел! А къде са родителите на жената- те не съществуват за такива неща.
Е, сега няма наследник на името на рода им, но така им се пада, да изчезне рода им.

Мразя тая традиция до дъното на душата си. Дано поне нямате проблеми с тъпи ограничени и егоистични родители. Иначе и двете имена са страхотни.

30.   Ж29: Кой ще ражда, кой ще се мъчи, КОЙ?! Майката е една, баите - много... :)) Адриана е старо, да некажа дори древно име. Аделина звучи много по-съвременно, галено, елегантно дори. И вместо на галено да я анричате само Ади, ще може да е Адел. Колко красиво звучи?! Ти раждаш, ти избираш! Бащата ще се примири, къде ще ходи...

Така приятелката на един познат, си кръсти детето Славена. Той не харесваше това име. А сега го посреща с усмивка и "Бира Славена"...
Аделина е невероятно име!

31.   Адриана ми харесва повече.

32.   На мен ми харесва повече ми харесва Адриана, по - хубаво ми звучи.

33.   Наречете го Аделина, защото ако е Адриана - първите няколко години няма да може да изрича добре името си. Няма да може да се представя при запознанство и ще се травмира. АдЛиана добре ли звучи?
Между другото Адела е основата на Аделина и е още по-красиво.

34.   Адриана определено!

35.   А №25 такава умна логика му удари, че общо взето аз нищо не разбрах, а за другите не знам!

№25, като ти е тъпа логиката за майката, обоснови се с по-умна, така че да помогнеш, а недей да бръщолевиш глупости! Какво общо имат имената на мъжа ти с въпроса на авторката? Или си от този тип жени, които целуват краката на мъжете си?

36.   Здравейте! Аз се казвам Аделина : PP .. и това, че повечето хора тук харесват моето име повече ме радва много, защото все пак това си е Моето име. Еее, сега сигурно ще си помислите - ясно е, Аделина предпочита, ама честно да ви кажа на мене Адриана по ми харесва и още като малка исках да се казвам Адриана и ревях на мама защо не са ме кръстили така.

Е, оказа се, че било защото тате не можел да казва хубаво "Р", което общо взето въобще не се забелязва. Аз преди 5-6 години разбрах, че има някакъв проблем с Р-то. Ама както и да е.

Според мене кръстете го Адриана, нека се радва тати, че се казва както той иска. А пък ако толкова не ти харесва Адриана, изберете друго име, на което да сте съгласни и двамата - Виктория е много хубаво. Наскоро се запознах с една Лиана и много ми хареса името й. Фенка съм и на Пламена и София. Абе хубави имена колкото искате. Гардеробка също става :D

37.   Aлександра/Адриана

и да напишеш после кое име избрахте

Антарес 31г

38.   На мен Аделина повече ми харесва

39.   Има и друга опция. Защо не се разровите из интернет, може да намерите име, което да харесва и на двамата много повече от първоначалните :))

40.   Най-добре друго име изберете. Трябва да го харесвате и 2-та.
Анна е хубаво, стилно. Или Адина във вашия случай-пак Ади, а може и Ина-интересно е, звучи нежно, а и 2-та сте се спрели по отделно на Ади.

Ел

41.   Бе както и да се казва наи вчрното е да е здраво пък името не е цхак такъв проблем

42.   Карина го кръсти ;)

43.   Кръстете го Андреана

44.   Не си кръщавай детето Андрея, това е мъжко име, и точно това означава в превод от старогръцки! Гледам, че тук един така те е посъветвал... можете да изберете трето име. Ангелина на мен много ми харесва... или нещо си ваше... да е живо и здраво детенцето, все ще намерите как да го кръстите;))
Катя

45.   Аделина изобщо не ми харесва. Адриана повече ми допада.
В крайна сметка, как си кръсти момиченцето?

46.   аз се казвам адриана, но името ми звучи някак грубо.. и на мен лично не ми харесва -. - а моето любимо женско име е елена.. но аз гласувам адриана, защото все пак аз се казвам така. чао ;)

47.   Аделина според мен защото имах такава приятелка от един висок блок в който живеехме

48.   много хубави имена сте избрали за момиче и двеете са много хубавки обаче представяте ли си от толкова много спорове дали да е аделина или адриана накрая да ви се роди момче

49.   Аз пък харесвам името Касандра. На галено може да се казва и Алекс, Сандра, Сани. :) да ви е живо и здраво слънчицето!

52.   Аз бих кръстил дъщеря си Есмералда.

53.   50. Аделина е по-нежно за момиче! Но и Адриана е уникално име, според мен това е изцяло ваш избор!

54.   Здравейте! От тези две имена ми харесва повече Адриана. Иначе, за да не се карате го кръстете с име, с което и двамата сте съгласни. Дарина, Сиана, Калина са хубави имена. Да ви е живо и здраво бебето, да ви радва и да расте умно и щастливо.

1-50 от 54