Споделена история от Здраве

Светлочувствителност
На 27 години съм. Никога не съм имала чувствителна кожа. Нещо се случи (и аз не знам какво) но изведнъж кожата ми придоби такава чувствителност към слънцето, че ако бъде изложена няколко СЕКУНДИ буквално... и изгаря жестоко, чак мехури могат да се появят. Почервенява, подува се и изгаря. Да не гоорим за минута на слънце, сигурно в болница ще се наложи да влизам от изгаряния.... Не знам какво да правя, отчаяна съм. Ходих на лекар, предположи, че е от смесването на два вида неподходящи лекарства, предписа ми антиалергички лекарства. Пия ги в усилени дози, но не помагат. Не знам какво се случи.
Искам да ви попитам на някой да му е идвало това до главата досега? Някой знае ли нещо по въпроса?

Коментари

1.   Моя позната имаше подобен проблем, но не чак до мехури от слънце, а обриви.
В крайна сметка се откри, че шоколадовите изделия имат връзка с това. Спря школада и спокойно излизаше на слънце.
Алергията може да е комбинация от две или повече неща.

2.   От авторката:
Освен този симптом, кожата ми е станала ненормално чувствителна... дори когато се почешам някъде, почервенява и ме боли... Не знам към кого да се обърна, нещо се случва и нямам и на идея как да си помогна...