Споделена история от Здраве

Папилома
Здравейте. При поучаване на цитонамазка 2 гр. по пап има наличие на единични клетки с коилоцитна метаплазия и доктора ми каза че съм имала допир с папилома но понеже съм била млада и здрава не съм го прихванала. Имам си сериозен приятел от 2 години и той беше първия ми както и аз на него и не знам от къде другаде да съм имала допир като аз съм нямала полов контакт с друг а и по негови думи на който аз вярвам тъй като сме нон стоп заедно и не мисля че ми е изневерил имали вероятност да е нещо друго??? .. смисъл дали той да не се подложи на изследване или не знам.. няма смисъл да се лекувам ( лекаря ми назначи един месец лечение ) и пак да прихвана нещо и отбелязвам че го правим с презерватив и само веднъж се е късал.. та ако някой знае нещо по въпроса ми.. нека сподели? Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Папилома вируса не се лекува. Или го имаш или не. Доктора ти може да си изяде дипломата"доктора ми каза че съм имала допир с папилома но понеже съм била млада и здрава не съм го прихванала". Това са пълни глупости. Имунитета ти е добър и бори вируса, но не можеш да се излекуваш от него. Носиш го цял живот. Партньора ти може да го е имал от преди 5 години, ти също, но чак сега да се виждат поражения.
Презерватива не пази от човешки папилома вирус.
Лекувай се! Назначена ти е терапия. Проведи я, за да не стане по - зле. Ако толкова е важно кой е виуса си пусни онкоцитонамазка ДНК на високо рискови. Цената е 120лв. Но ти казва дали имаш или не ДНК на папилома вирусите, които водят до рак.

2.   За ЧПВ има доста изписано. Щамовете на вируса са около 100 и малко повече и около 40 се предават по полов път. Така че няма шанс в някакъв момент да не се срещнеш с него. Зависи само от имунната ти система какво ще се случи. При теб явно системата ти работи добре поне в този момент и всичко е наред. 2 група е най-често срещаната при жени, водещи полов живот. Ако те вълнува как си се срещнала с вируса-ами начинът е само един- сексуален контакт. Вирусът минава и през презерватив, така че това не е 100 процентова гаранция за предпазване, но все пак е по-добре отколкото без предпазни средства. Можеш да го лепнеш и без проникване, чрез петинг само, ако партньорът ти е заразен. Така че добре си помисли, ако изключваш себе си, значи приятелят ти е вирусоносителят. От въпросните щамове само няколко са високорискови за рак на маточната шийка. Има изследване и за това. Но според мен е излишно да си го правиш на този етап. Говори с гинеколога си и реши какво да правиш и колко да се филмираш.

3.   забравих да спомена че и двамата водим полов живот по малко от година.. и сме нямали полови контакти с други