Споделена история от Здраве

Странични ефекти след приемането на escapelle
Здравейте! Обръщам се към нежният пол в този сайт. Мили дами, да, отново става въпрос за добре познатото на някой от нас хапче ескапел. Изчетох доста материал по темата в различни форуми и отлично разбрах факта, че това лекарство си е истински ужас, но още не успявам да проумея напълно някой така наречени странични ефекти след моя прием.
С приятелят ми правихме секс 6 дена след като ми свърши МЦ, но презерватива се скъса. 2 часа по късно приех ескапел. Всичко беше наред до сега - без болки в яйчниците, гърдите и така нататък. Очакваното междинно кървене се появи седмица по-късно. Обикновенно цикълът ми първият ден се появява с доста силни болки, както стана и този път, но лошото обаче е, че до 4 ден постоянно получавах подобни спазми. Кръвотечението намаля и на 5 ден болките спряха. Изведнъж се засили ужасно много, което е много странно за 8 ден (да уточня - нормалният ми МЦ е по 5-6 дена).
В цялата работа не успявам да си обясня как това 'междинно кървене', което се предполага, че трябва да е оскъдно и в кратък срок, протича по дълго от нормалният ми месечен цикъл. Наясно съм с факта, че при всеки организъм е различно, но моля за съвет от дамите, които са преживявали нещо подобно. Как да намаля/спра кървенето?
Благодаря предварително! Поздрави!

Коментари

1.   Да, нормално е да кърви повече, по-малко, да ти закъснее, да ти дойде на друга дата 2-3 месеца след като си го пила. Но ако в момента кървиш обилно вече осми ден не знам защо чакаш и не си отишла при гинеколог?

П. П. Знам, че се пият по 6-8 таблетки витамин Ц по 2 пъти на ден при по-силни кръвотечения.