Споделена история от Здраве

Проблем със зъби
Здравейте още съм на 13... Не пуша не упетребявам алкохол мия си зъбите 2 пъти на ден.. Например ако съм яла солетки намиг предните ми зъби събират остатъците и това е гадно защото като съм на парти нали от време на време си хапвам нещо и нямам ка да си ги мия постоянно пия постоянно вада когато не съм вкъщи за да се махнат.. А зъита ми колкото и да ги мия все са жълти, но си ги мия редовно още от малка.. Също така и лош дъх.. Много проблеми.. Отивам при зъболекарката давами едни пасти за зъби които никак не ми помагат ме карат да повръщам.. Помогнете ми..

Коментари

1.   Дъвки "Орбит"... на мен поне ми помагат за лош дъх, а за жълти зъбки мога да ти гарантирам Лакалут (малко по- скъпичка е, но поне помага ВИНАГИ!! ). И един съвет от мен: видимата част на зъбите, които искаш да са бели, ги търкай с кръгообразни движения или нагоре и надолу, това ги избелва. Надявам се съм помогнала

2.   Ползвай редовно води за уста и конец за зъби. На всеки 3 - 4 месеца - при зъболекар.

3.   Жълтите зъби са ген при теб. А колкото до лошия дъх - купи си вода за уста или дъвчи дъвки, но понякога се дължи и на заболяване на венците. По-добре се консултирай.

4.   От авторката: Мерси преди използвах вода за уста но този път търсех от най хубавите купих си LISTERINE и от ден на ден стават по-бели лоши дъх още го има малко ;д само немога да намеря начин как да премахна частиците храна от предните ми зъби.. БЛагодаря отново на всички

5.   От номер 2. Частиците храна се премахват много лесно с конец за зъби. Обикновено се продава там, където и четките за зъби, или в аптека. Има много видове, различни дебелини, разни екстри. Не е скъпо, използвай непременно. Откъсваш парче от конеца около 20-30 см (те са по 30-50м в опаковка) и с чисти ръце го прекарваш между зъбите напред-назад и едновременно нагоре, за да излязат частиците. Пробвай, докато уцелиш подходящия за теб, това зависи от разстоянията между зъбите. Свикни винаги да използваш конци, не знам защо в България хората нямат този навик, а той е чудесен и предотвратява много зъбни проблеми. През деня, ако имаш време, прави го след хранене, но вечер, когато ще си лягаш, е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Водата за уста се използва след като зъбите са измити и почистени с конеца. Само тогава тя прониква във всички почистени пространства и върши ефективно работата си. Но всички тези неща имат значение само, ако зъбите ти са наред. Ако има нелекувани кариеси или други проблеми, всякакви води, конци, пасти... всичко е напразно. Послушай ме, ще се убедиш, че съм права!