Споделена история от Тинейджърски

По-дебели вежди??
Здравейте! Имам проблем с веждите. Преди около година започнах да си скубя веждите сама (бях на 12) и станаха някакъв ужас- тънки от по 2-3 косъмчета и криви. Бях ги скубала и отгоре. С много воля ги оставих да пораснат. След това пак ги оскубах (получиха се долу-горе). В момента не са напълно тънки, но в края са много тънки. Много по-хубави са от миналата година. Сега реших да си ги оставя да пораснат. Проблема е, че не знам дали ще ми отиват дебели вежди.. Веждите ми са тъмни и са плътни. Може ли някой да ми предложи нещо за по-бърз растеж на веждите (като нещо за мазане). Благодаря на всички предварително. <3

Коментари

2.   Момче съм и веднага се сетих как да направиш, отиваш при козметик да ти ги оскубе по някакъв модел който си харесваш и после се повтаряш там където са къси косъмчетата. Не е сложно. А две три косъмчета е ужасно грозно.

3.   Остави ги да пораснат! Нищо няма да ти стане, ако около месец-два ходиш с малко ненужни косми! По-грозно е да гледаш някое момиче, което се е окльоцало като маймуна! След това просто върху тях с молив за вежди или дори за очи нарисувай формата която искаш и виж дали ще ти прилича и скуби.
Аз самата си ги оскубах на 13, но поне го направих качествено, не всеки го може, така че трябваше първо да отидеш на козметик просто да ти ги направи, а след това сама да си ги скубиш вкъщи.
Ж14

4.   Не се сеща за нещо, с което да забързаш растежа на веждите си, но можеш да опиташ да ги удебелиш с молив или със специални комплекти точно за тази цел, при тях има включени шаблони :)

5.   Не знам дали ще помогне, но хининова вода.. попринцип тя е за бърз растеж на косата, но нали и веждите са коса :Д по тая логика.. една бутилка струва между 50ст и 1 лв.

6.   Купи си рициново масло - продава се в аптеките, природен продукт е и не е никак скъпо. По принцип то се използва за лечение на запек, но ако си мажеш веждите с него ще ускориш разтежа им.

7.   Хининова вода

8.   Защо не отидеш на козметик? :д

9.   Просто ги остави да пораснат малко и след това отиди на козметик за да ти ги оформи както трябва. А пък после според тази форма ще можеш да си ги правиш и сама. Недей да продължаваш да си експериментираш, все пак веждите са много важна част от лицето.

10.   Мажи ги с чесън, помага, и като пораснат отиди на козметик. Скубането на вежди не е за всеки работа

11.   И аз като теб, направих същата грешка.. Бях на 13 и ми омръзна да съм с такива вежди.. Оскубах ги, направих ги тънки.. а с времето още по-тънки.. След време много съжалявах и си мислех преди колко добре ми бяха, имаха чупка, а сега бяха ужасни.. Понеже сега съм за 8 клас, реших, че ще си оставя веждите да ми пораснат - Във ваканция сме, нищо не ми пречи да опитам.. Е, оставих ги в края на учебната година и сега преди 3-4 дни сестра ми, ми ги оправи.. Сега са ми много хубави, нито дебели, нито тънки.. Еднакви са, с чупка и много си ги харесвам.. съветът ми е да ги оставиш за месец/два и отиди на козметик, или да ти ги оправи някой братовчедка или ако имаш сестра.. Човек на който имаш доверие и може да оправя вежди.. Защото все пак веждите са много важна част от лицето.. Опитай да ги оставиш до началото на учебната година, във ваканция сме, така че.. нищо не ти пречи.. Успех!!

12.   Ти пък от горе си почнала да ги скубиш голяма грешка винаги отдолу се започва и отиди на козметик да ти ги оправят най добре ще направиш и не си ги пипай повече сама кажи на козметичката че не ги искаш много тънки а просто да са оформени

13.   Ето защо не трябва да си ги хабите в толкова ранна възраст! :))

14.   Аз започнах да си ги скубя в началото на шести клас и сега ще съм осми. Но на козметик ходих. Моите са направо правоъгълни и всички ми се присмиваха и ми викаха "дебеловеждата". Но според мен първите пъти трябва да е на козметик, ако имаш проблем с парите отиди да ти ги оформи само един път и вече като излязат и подравнявай отгоре и ги скуби отдолу. Аз ходих, ходих постоянно но взе да ми писва и вече ходя един път в месеца а през останалото време си ги скубя сама, но като отида на козметик абе друго си е.

15.   Аз съм на 13. От скоро си скубя веждите, но един път без да искам си направих дупка. След колко време ще зарастне и как да ускоря растежа? Чувала съм, че чесънът помага. Благодаря предварително. :)

16.   Здравейте! На 15 години съм и когато бях по-малка една козметичка ми "подстрига" отгоре веждите и сега старчат.... ужасни са нз какво да правя!

17.   Себорал форте. Можеш да го намериш във всяка една аптека. Това е една кафеникаво жълта течност, със странен мирис. Струва около 2'50. В бяло шишенце е и има червен етикет. Можеш да мажеш косата си с него, както и веждите. Нанасянето става с памук и леко втриване. Косата ми беше до рамената. Когато разбрах за себорал форте веднага го купих. Започнах да си мажа косата и тя порасна до кръста в продължение на година. Лекарството е на билкова основа. Може да се използва за суха кожа както и за мазна кожа (на главата). Също помага против пърхот. След първото мазане и пърхота е изчезнал! Надявам се да съм ти била полезна!

18.   Изчакваш веждите ти да пораснат и отиваш на козметик! Тя знае как да ги оформи така, че не само да са еднакви, но и да ти отиват на лицето.

19.   Здравей:) Можеж да си мажеж рациново масло на веждите (вечер). Внимавай, рицина дразни очите :) след това иди на козметик. Успех

20.   Нито рициново нито батемово масло ми помогна на мен. Вече не знам с какво да ги мажа, какво лине пробвах и чесън и тривитаминол...

21.   Здравейте^^ Веждите ми вече са що-годе хубави. Дори когато отида на зъболекар зъболекарката ми гледа повече веждите отколкото зъбите и ми прави комплименти за тях. Искам да благодаря на всички за добрите съвети. Мазах ги с чесън, не знам дали помогна. Още веднъж благодаря.
Авторката

22.   В момента търся нещо което да ги згъсти за да върна предишната си форма .. отпред да си е дебело а назад тънко с чупка и да е квадратно от пред..

23.   Едно време ме беше срам от дебелите ми вежди и много исках да си ги оскубя. Но тогава бях малка и нашите все още недаваха. Направо едва ли не комплекс получих. Тогава бяха модерни тънки почти незабележими вежди а аз съм по-природа надарена с значително голямо количество растителност над очите. Станах по-голяма и ми дадоха да ги скубя е чувствах се страхотно. То-бяха тънки, то-бяха средни.. Днес съм завършила училище и на мода са отново дебелите естествени вежди. Пуснах си ги. Да пак-станаха естествени все едно никога не са пипани. При някой жени след нанесените щети като са ги оскубали, след това не им порастват. Но при мен нещата се оправиха природа. Сега само в края ги изчиствам съвсем леко и са ми идеални. Много си ги харесвам.