Споделена история от Здраве

Имам чувство, че съдбата върви срещу мен!
Здравейте аз съм момче от Плодвив и съм на 18. Винаги съм имал проблем с обществото и класа, но от 2-3 месеца, се затворих мнохо, всички ме отбягват, безразлично ми е! Чувствам се малоценен, пред всички щастливци на улицата. Всички се ядосват на мен, без да имам вина. И отделно здравословни, макар и не чак толкова големи проблеми ме застигнаха, но това още повече ме измъчва, и отделно си имам лабилна психика! И не е обикновена сезонна депресия, това е за 1 път ! Имам чувство, че съдбата върви срещу мен!

Коментари

1.   Всеки има изпада някога в такова състояние в живота. И на мен ми се е случвало и то за доста дълъг период. Имал съм много време да намеря отговори на въпросите, защо това се случва на мен и как да се преборя. Няма точно обяснение, просто излизаш един ден на улицата и не ти пука за нищо! Преди всичко, в никакъв случай не се опитвай да се променяш за да се харесаш. Точно обратното, бъди себе си и отстоявай собственото си мнение! Вярвай в себе си!

3.   Мда.. прочетох собствената си история :) Аз съм момиче също на 18. Имам общо 2 приятелки (благодарение на които 10% от времето си прекарвам без да се самосъжалявам ). Сам си си виновен за състоянието си (както и аз за своето) ЗНАМ как трябва да го преодолея вероятно и ти - излизай повече, общувай с хора и т.н На теория всичко е мнооого лесно но на практика..... Моята т.н депресия продължава над 6 години но станах особено лабилна преди около 2г. Може би и твоята се дължи просто на пубертет..нз Пожелавам ти успех и наистина да намериш себе си.

4.   Не бива да се отчайваш, нямаш сериозна причина. Хората имат къде къде по-големи проблеми. Вярно е всеки по различен начин се справя в живота. Аз съм по-голяма от теб, имам син точно на твоята възраст и осъзнавам,че и на младите не винаги им е лесно. Но.. живота е една борба и след лошото винаги идва и хубаво. Трябва здраво да се вкопчиш в живота и да се бориш, независимо колко трудности ти предлага.оте теб зависи дали ще имаш самочувствие или не.И защо да нямаш!? Млад си, само на 18 , та дори и това е за завиждане. Вдигни глава, намери приятели, сподели с близки хора, търси решение на здравословния проблем! Запомни ,че всичко е в теб. Успех!

5.   Първо най-грешната тактика е да се затвориш в себе си-така не решаваш нищо,напротив задълбочаваш проблема!Първо потърси компетентен лекар,относно здравословното ти състояние и слушай съветите му,и евентуално изпълнявай предписаното лечение!Грешно мислиш за"щастливците по улицата"-разбери няма човек без проблеми,просто едни се мъчат да ги разрешат,а на други им е по-лесно да се самосъжаляват!

Това за съдбата също не е вярно-само ти можеш да промениш фактите и да ги промениш към по-добро.Излизай с приятели и се опитай да се забавляваш!Мисли позитивно и имай надежда!Та,ти си само на 18 години,животът е пред теб и сигурно те очакват много хубави неща!Промени си негативните възгледи и давай напред!Развитието на животът ти е в твои ръце!Успех!