Споделена история от Здраве

Сърбеж в интимната зона
Здравейте. Значи проблемът ми е следния. Усещам много лек сърбеж по големите и малките срамни устни, както и по входа на влагалището, понякога е като бодване за кратко. С приятеля ми използваме предпазни средства по време на акта винаги.

Сърбеж в интимната зона Мислех, че са гъбички изпих едно хапче Флукорик, лекият сърбеж и дискомофорт не минаха. След 2 дни си взех Микомакс, отново едно хапче и се мажа е Клотримазол. Вече е вторият ден от последното взимане на Микомакса и втория ден, откакто се мажа с Клотримазол. Ефектът е никакъв. Поддържам много добра лична хигиена. Какво ли не правих - смених си бикчето, накиснах си белиото във вряла вода, дискомфортът си остава.

Много лекият сърбеж се появява 1-2 пъти за по няколко секунди на примерно всеки час, като днес е по- силен и продължителен (вече е някъде 6 ден откакто ми се появи проблемът). Не знам какво да правя :( Личният ми лекар няма направления да ме прати на гинеколог, а нямам възможност да си платя частния преглед в момента. От какво мислите, че е продиктуван този сърбеж и дискомфорт.

Не съм си сменяла душ- гела, не съм използвала нечиста кърпа след баня, не съм се докосвала с мръсни ръце, нямам бяло течение. Моля дайте ми съвет какво мислите, че може да е :(

Коментари

1.   Вероятно е от честотото миене, прекалената хигена не е полезна, може да е от душ гелът, спри го за известно време и ще видиш дали сърбежът ще изчезне, мий се само с вода, ако сърбежът продължава ще трябва да те види гинеклог, може да си алергична към някои презервативи.

2.   Може от всичко да е. Притеснява ме, това че вместо да намалява сърбежа се увеличава. Което говори, че причината се развива. И това бодване, което усещаш ме смущава много. Задължително на гинеколог. Сама назначавайки си лечение не си помагаш никак. Има един куп симптоми и за всички са виновни бактерийте, за това на доктор и той, ще ти предпише правилните хапчета. Вземи назаем пари, за точно такива неща не бива да се чака.

3.   очевидно гаджето те оставя незадоволена и оттам се появаява този мистериозен вагинален ссърбеж изискващ продължителни възвратно-постъпателни движения с различен интензитет по цялата дължина във вътрешността на вашата вагина ;) иначе номер 1 е прав

4.   Абсолютно е права н. 1. Прекаленото миене отмива полезните бактерии, без които тази деликатна област не функционира нормално. Причините за сърбежа може и да са вътрешни, а не кожни. Добре е един месец да приемаш пробиотика Лактобацилус ацидофилус. Има го по аптеките самостоятелно или в комбинация с други полезни бактерии. Не е скъпо. Това ще възстанови нормалната микрофлора. Разбира се, това е, докато отидеш на лекар. Между другото, не е лошо да провериш профилактично и кръвната захар. Малко вероятно е да е това, но сърбежът в интимната област е често срещан симптом при диабетици.

5.   Прекаленото миене е много вредно! Редуцирай го!

6.   От авторката -
Благодаря Ви много за мненията, наистина, особено на номер 1. Напоследък започнах да се къпя по 3 пъти на ден за повече време, може и от това да е продиктувано. Но забелязах и друго - лекият сърбеж се разпространи и към другите чувствителни места, на който се обезкосмявам с бикчето. Днес не съм го ползвала и сърбежът намаля значително, но не е напълно изчезнал. Възможно ли е този проблем да е продиктуван точно от обезкосмяването по този начин? По принцип не съм натискала повече и не е по-остро отколкото обикновено.

7.   Първо, номер 1 съм и съм мъж, понякога и при мъжете при често къпане се появява сърбеж и дразнене, щом се къпеш по 3 пъти на ден, измивай се "долу", само веднъж дневно, стига да не си в цикъл, тогава се мий само с вода, някой интимни гелове също предизвикват сърбеж. Що се отнася до бръсненето, да може да е от него, все пак там кожата е много нежна, прави го по внимателно и винаги ползвай ново ножче, дезинфекцирай го преди употреба, нищо че е ново, надявам се, че съм ти бил полезен. Нека женската аудитория на сайта да даде съвет. Скорошно оздравяване ти желя. Целувки. М37С

8.   Имах подобен проблем и гинекологът ми обясни, че е от промененото PH.

9.   От интим - гелът е!
Нищо не използвай за миене на интимната област, освен сапун под душа, докато се къпеш, но хубаво го измивай!
Носи само памучно бельо!
Внимавай да не изстиваш, пази си кръста, увивай го с нещо топло, за да не получаваш възпаления!
Можеш да се триеш с тоалетна хартия и после с мокри кърпички, но само, ако не ти лютят!!!
Ако много често ти люти отдолу, подмивай се с урина отдолу за известно време. В началото малко ще щипе, но ще свикнеш. Урината има оздравително действие!
Само така ще оздравееш, и то за по - малко от седмица.

10.   Купи си лактажин. Прочети за действието му в интернет.
Един преглед при гинеколог е 30-40 лв., гаджето ти не може ли да помогне?

11.   Номер 9, сапун не се използува никога, той дразни, само вода.