Споделена история от Здраве

Отделих нещо странно при менструацията си ..
Здравейте, ще ви споделя нещо, което много ме притесни и се надявам на бързи предположения от ваша страна...
На 18 години съм и цикълът ми е редовен по принцип.. но до този месец.. трябваше да ми дойде на 11, а ми дойде на 19.. естествено през този период бях много притеснена и мислех, че това е евентуална бременност. За мое успокоение, ми дойде (както казах 8 дена по-късно, но все пак дойде) и лошите ми мисли отминаха. Докато на 3-тия ден от цикъла ми, докато бях в тоалетната и се обслужвах, не видях нещо много странно изтекло на превръзката. Приличаше на малко парче месо, около 3-4 см ( не знам дали аз си го внуших или ми приличаше на някакъв зародиш... беше много странно не знам с какво да го сравня )..
Та въпросът ми е- имате ли някакви предположения какво е.. дали е някакъв спонтанен аборт, който съм направила... или това са мои глупави внушения и е нещо нормално... :) Благодаря ви!

Коментари

1.   Видяла си съсирек. Тъмно червено е. Случва се, когато цикълът ти закъснее.

2.   Според мен е бил просто по-голям съсирек... не знам какво друго може да е, ако мислиш, че не е това или ако се притесняваш, може би е добре да се консултираш с лекар

3.   Това е просто съсирек, не се притеснявай.

4.   Споко, и аз го имам. Съсирек е.

5.   от авторката: Знам какво представлява съсирека и не беше това!

6.   Кървав съсирек, като дроб ли беше? ... Обикновенно става през летните горещини и на жените в по-голяма възраст, но ти си на 18г... Нищо страшно. Ако продължава обаче консултирай се с лекар.

7.   Може да си имала киста и тази киста да се е спукала, като ти е дошло. Знам ли... само предполагам. Ако много се притесняваш, иди на гинеколог.

8.   Ти не си нормална! От нищото как ще забременееш бе момиче!? Ако водиш полов живот това е друго нещо, но иначе не!

9.   Когато бях на 17-18 и на мен ми се е случвало, да, знам въобще не прилича на съсирек. Нещото е сиво-червеникаво, с формата и големината на топка пинпонг, но грапаво, облято в кръв разбира се. И аз тогава предположих, че е спонтанен аборт. Разбира се водих полов живот, както и ти щом предполагаш спонтанен.
Сега няма нищо не се безпокой всичко е отминало. Не си първата, нито последната. Друг път при полов акт ползвай предпазни средства.

10.   Спокойно! Това е най-обикновен съсирек. Случва се когато цикълът е по-обилен. Няма от какво да се притесняваш. На мен ми се случва почти всеки път.

11.   Как може да 18 да си толкова малко ограмотена и нищо да не знаеш, освен да правиш секс май, а? Да, точно така. Спонтанен аборт е разбира се...

12.   Какво си си причинила? ! о. О Прегледай се момиче, това е част от червото ти...

13.   Господи! ти знаеш ли, че двумесечния зародиш е голям колкото фъстък? А направи сметката за зародиш на по-малко от месец... той е просто невидим, защото все още се състои от няколко клетки.. това си е било съсирек, но си се панирала, заради закъснението, спокойно.
S. A. D.

14.   Потресена съм от некомпетентните коментари!

При изпадането на каквото и да е странно от вагината ви е добре да го запазите и покажете възможно най-скоро на гинеколога си. Материала се изследва и тогава става ясно какво е.

Възможно е да е било спонтанен аборт.
Възможно е да е било полип.
Възможно е да е било вид тумор.

Няма как да е било черво и самото предположение е безкрайно тъпо!