Споделена история от Здраве

Сърцебиене
Здравейте,
От време на време през по- голямата част получавам сърцебиене. Бях на лекар изписа ми Деанксит, но не ми помага. Първият път, когато се получи сърцебиенето, имах чувството, че ще припадна, причерня ми пред очите, вдигнах температура и пулсът ми беше около 120+ в минута. Кардиограмата, която ми направиха е добра. Казаха ми, че е на нервна основа, въпреки че нямам кой знае какви проблеми. Да уточня - пушач съм от доста време, но напоследък намалих цигарите - 3 на ден. Когато съм с колата ми става лошо - започва да ми се гади още на първите няколко метра, не ми се е случвало никога преди, обливат ме топли вълни. Най- често сърцебиенето се получава след като съм изпушила някоя цигара, въпреки че пуша по много малко вече. Не е супер силно, но е дискомфортно. Някой имал ли е такъв проблем досега? И какво според вас е решението, защото съм сигурна, че не е на нервна основа - спокоен човек съм, а лекарите само това ми повтарят, че е на нервна основа. На 21 съм.

Коментари

1.   Класическа паническа атака, прочети в интернет за тях :)

2.   Моят съвет е напълно да спреш цигарите. Кафе също не пий. Когато получаваш такива пристъпи почни да дишаш бавно и дълбоко. А храниш ли се редовно?

3.   От авторката-
Винаги съм си била с един и същи режим на хранене. Към номер едно - паническите атаки от нищото ли се получават? Пак ми стана така преди 2 дни, температурата ми не се влияе от почти никакви медикаменти, сигурно и тя е получила паническа атака...

4.   А моят съвет е да отидеш на ендокринолог и да си прегледаш щитовидната жлеза, обикновено от нея се получават такива неща!