Споделена история от Здраве

Проблеми с цикъла
Здравейте! На 15 съм и имам проблем с цикъла, закъвснява ми с около месец и половина, при условие че не съм имала полов контакт ( т. е. девствена съм ). Не знам какво да си мисля и как да си го обесня , а и ме е срам да отида на гинеколог. Случвало ми се е да ми закъснява с около 1 месец. През последният месец бях подложена на емоционален стрес, може ли да се дължи на това? На някого от вас случвало ли му се е? Ще ви бъда благодарна, ако ме посъветвате нещо, моля без негативни коментари. :)

Коментари

1.   И на мен ми се е случвало и то няколко пъти. Веднъж след силен стрес, веднъж след рязко отслабване и веднъж заради киста, ако не знаеш 1/3 от женити имат кистелозни яйчници и образуват малки кистички, ако ги откриеш на време се лекуват с хапчета, обаче ако не стават големи и може да се стигне и до операция. Така, че моят съвет е, забрави срама и иди на лекар, защото ако е киста, няма да се оправи от самосебе си. Избери си някоя лекарка жена и и кажи, че ти е за първи път и тя ще бъде много внимателна. Да, неприятно е, ама не е чак толкова страшно колкото изглежда.

2.   Напълно е възможно на твоята възраст да имаш нередовен цикъл, но все пак трябва наистина да се консултираш с лекар, за да си спокойна.

3.   нормално е в тази възраст..хормони

4.   Аз съм на 18 и за седемте години, в които съм имала цикъл, не съм имала една пълна година, в която да е бил нормален.
Стрес, хранене и натоварване са най-честите причини за проблеми с цикъла. Може да имаш и хормонален дисбаланс. Хубаво е да отидеш на лекар, дори няма нужда да е гинеколог. Говори с личната си лекарка, тя може да те посъветва да си направиш хормонални изследвания.
Това, което ми помага на мен е хомеопатията.
Успех! (:

6.   Здравей аз съм на 18 и имах същия проблем но аз имам сериозен приятел с който правя секс. мислех че съм бременна и отидох на лекар а то излезе съвсем различно нещо. имала съм хормонални нарушения и нямаше изгледи изобщо да ми идва и ми предписаха хапчета за да ми доиде и сега 6месеца трябва да пия хапчеа после ако няма промени пак, по добре отиди на лекар защото ако наистина има нещо е по добре да се открие навреме не искам да те плаша но е по добре да попитасх някой специалист

7.   Може още да не ти се е регулирал цикъла, но при някои момичета се дължи на кисти на яйчниците, затова най-добре е да отидеш на лекар. Дано всичко да е наред! :)

8.   успокой се. първите 2-3 години от както за пръв път идва на жената цикълът не е редовен. след това постепенно се нормализира и ще стане редовен. за собствено спокойствие няма да навреди посещението при гинеколог.